לפני שנתחיל, שווה לכתוב כמה מילים על עלילת הסדרה לוציפר. כפי שאפשר לנחש משמה, היא מתמקדת בשטן, שנקרא בסדרה לוציפר מורנינגסטר (ומגולם על ידי טום אליס). השטן נוטש את הגיהנום ועובר לנפוש בלוס אנג'לס, שם הוא מנהל מועדון לילה והופך ליועץ במשטרת לוס אנג'לס.

1. הסדרה מבוססת על קומיקס

לוציפר הופיע לראשונה כדמות משנה בסדרת הקומיקס "איש החול" של DC ואחר כך זכה לקומיקס משל עצמו. הקומיקס התמקד בהרפתקאותיו של לוציפר בגן עדן ובכדור הארץ. בשנת 2016 רשת פוקס יצרה יחד עם DC סדרת טלוויזיה שמבוססת על דמותו של לוציפר. כנראה שהנבל לוציפר לא היה מפחיד כל כך, שכן הוא דורג רק במקום ה-68 במצעד נבלי הקומיקס הטובים בכל הזמנים.

2. היא בוטלה

הסדרה שודרה ברשת פוקס במשך שלוש עונות וזכתה לביקורות טובות. במאי 2018 הודיעה הרשת שהיא לא תחדש את הסדרה לעונה נוספת. דנה וולדן, בזמנו מנכ"לית חטיבת הטלוויזיה של פוקס, הסבירה את הסיבה לביטול: "היה לנו נהדר לעבוד עם צוות הסדרה. לאורך העונה האחרונה ראינו את מספר הצופים, שצנח וצנח. זה הגיע לשלב בו לא יכולנו להצדיק את ההוצאה הזאת ולבסוף קיבלנו את ההחלטה לבטל אותה".

 

3. נטפליקס החליטו להציל אותה

המעריצים הוכו בתדהמה לאחר הביטול שהיווה גזר דין מוות לסדרה האהובה, מזל שנטפליקס הרימה את הכפפה והחליטה להציל את הסדרה. ג'ו הנדרסון, המפיק והתסריטאי של לוציפר אמר בעבר: "מה ששמענו זה ש-א. הם אהבו את התכנית. ו-ב. הם אהבו את התגובות של המעריצים. הם ממש שמו לב לזה". סמנכ"לית תוכן מקור בנטפליקס, סינדי הולנד, אמרה: "לוציפר היא סדרה נפלאה שהשפיעה על המעריצים שלה, הרגשנו שזה חשוב לעזור לסדרה להמשיך עבור המעריצים". אפשר להגיד שהמעריצים הצילו את הסדרה.

4. סקס, אלימות ועירום

כפי שאפשר לצפות מסדרה שמתמקדת בחיי לילה בלוס אנג'לס, היא לא כל כך מתאימה לילדים. במדריך ההורים של IMDb מזהירים שיש סצנות עירום רבות, חשפנים וחשפניות, עישון ושתייה לרוב ועוד. אבל כנראה שהדבר שהכי מזוהה עם הסדרה הוא ישבנו של לוציפר, טום אליס, שמופיע בעונה הרביעית בצורה מיוחדת. בראיון לאתר TVLine אמר אליס: "אני חושב שהתחת שלי הוא התכונה הכי טובה שלי. אבל אולי אקבל תגובות שחושבות אחרת, בכל מקרה הוא מוכן ומגולח".

5. העונה החמישית תהיה האחרונה בהחלט

בחודש שעבר הודיעה נטפליקס שהסדרה תחודש לעונה נוספת, אבל שזו תהיה האחרונה שלה. הנדרסון, יוצר הסדרה התבטא בנושא: "אנחנו מודים לנטפליקס על שהמשיכו עם הסדרה ונתנו לנו לסיים את הסיפור בתנאים שלנו. הכי חשוב, אנחנו רוצים להודות למעריצים הנפלאים שלנו על התמיכה, הטוב עוד לפנינו". עדיין לא ידוע מתי תשודר העונה החמישית. אבל לפני שזה יגיע, אנחנו ממליצים לכם על בינג' הכנה.