טניה רוברטס, שגילמה את מידג' פינסיוטי, אמה היפהפייה והמעופפת של דונה ב"מופע שנות ה-70", הלכה השבוע לעולמה בגיל 65 ועל רקע סערה תקשורתית ביזארית במיוחד. טעות של בית החולים הובילה לקצר בתקשורת בין משפחתה של רוברטס ודובריה, ומותה של השחקנית דווח פעמיים - פעם ראשונה בטעות גמורה ופעם שנייה כשאכן נפטרה.

מותה המפתיע והמבלבל של רוברטס מצטרף לשורת מקרים טראגיים ומצערים שרדפו את צוות השחקנים של הסדרה המצליחה, שעקבה אחרי חבורת מתבגרים בוויסקונסין של שנות ה-70. צלילה מהירה לסיפורם של כמה מיוצאי הסדרה מגלה שבניגוד למה שנאמר בשיר הנושא שלה, לא "כולם בסדר". למעשה, "מופע שנות ה-70" מצטרפת למועדון הלא מכובד של "Glee", והיא ללא ספק סדרה מקוללת.

דני מסטרסון (הייד)

מסטרסון גילם בסדרה את הייד שהיה, בלי שום מתחרים, הבחור הרע הכי מגניב בעולם. חובב רוק של התקופה, מרכיב משקפי שמש נצחיים ועם סקס אפיל של ילד רחוב שלא למד לאהוב - אי היה אפשר שלא להתאהב בהייד (זה קרה גם לג'קי). אולם ב-2017 התגלה שבחיים האמיתיים מסטרסון איננו אנרכיסט בעל לב זהב, אלא עבריין מין מסוכן.

מאז 2017, לפחות חמש נשים שונות האשימו את מסטרסון באונס ותקיפה מינית בזמן ששיחק בסדרה (חלק מהתלונות מתארות אירועים שהתרחשו ב-2001, אחרות מתארות אירועים מ-2003). בעקבות ההאשמות נגדו, נטפליקס החליטה לפטר אותו מהקומדיה "החווה", בה כיכב לצד הקולגה מ"מופע שנות ה-70", אשטון קוצ'ר. מסטרסון, שעורכי דינו מכחישים מכל וכל את הטענות נגדו, הוא סיינטולוג ותיק וארבע מהמתלוננות נגדו סיפרו שאחרי שהתלוננו לראשונה על השחקן, שחלק מחברי הכנסייה הטרידו אותן במטרה להשתיקן. אחת מהנשים אף טענה שכלבהּ הורעל כחלק ממסע ההפחדה בחסות הכנסייה. מסטרסון עוד לא הורשע במעשים הנוראיים בהם מואשם, ואם יורשע - יתכן שיכנס לכלא ל-45 שנים.

View this post on Instagram

A post shared by @vint.agedreams

ליסה רובין קלי (לורי פורמן)

מותה של רוברטס אמנם נאפף במסתורין, אבל ברור כבר עכשיו שלא קרה באיזשהן נסיבות אפלות. לא כך הוא סיפורה של ליסה רובין קלי, שגילמה בסדרה את לורי, אחותו של אריק ובתם של רד וקיטי. בדומה לדמות שלה, שהייתה אנטיתזה מוחצנת וחצופה לאירק, גם ליסה עצמה לא הייתה סלע איתן, ואחרי שלוש עונות לורי נעלמה מהסדרה. מתברר שליסה לא התנהלה טוב במיוחד עם התהילה, והתמכרה לסמים ולאלכוהול - התמכרות שגרמה לפיטוריה מהסדרה. אחרי פיוס עם מפיקי הסדרה, לורי ותסרוקת הפארה פוסט שלה חזרו לפוינט פלייס,  אולם השחקנית התקשתה לשמור על אורח חיים נקי מסמים ופוטרה מהסדרה בשנית. בפעם השנייה, "מופע שנות ה-70" גם טרקה בפניה את הדלת המטאפורית וליהקה שחקנית חדשה לתפקיד.

האסונות של ליסה רובין קלי לא נגמרו שם. התמכרותה לאלכוהול החריפה, היא נקלעה לשורה של מערכות יחסים אלימות, והסתבכה עם רשויות החוק לעיתים קרובות. בתחילת 2013 היא התאשפזה במוסד גמילה, שוחררה ממנו, וכעבור חצי שנה היא מתה כתוצאה של מנת יתר. היא הייתה בת 43 בלבד במותה.

View this post on Instagram

A post shared by That 70’s Show (@70sshowdaily)

טומי צ'ונג (ליאו)

אחת מהברקות הליהוק של הסדרה הייתה של צ'ונג לתפקיד ליאו, הבוס המסטול תמידית של הייד, ומי שהיה גם דמות אב חלופית בשבילו. כבר בשנות השבעים האמיתיות היה צ'ונג אייקון של תרבות היפית אחרי שהקים את הצמד הקומי צ'יץ' וצ'ונג, שיצר מוזיקה, סרטים ומופעי קומדיה שעסקו בהרפתקאות המגוחכות שעברו השניים, לא פעם בניסיון להשיג ולצרוך קנאביס. למעשה, צ'ונג גילם ב"מופע שנות ה-70" גרסה מסוימת שלו עצמו, ואם אתם זוכרים, דמותו של ליאו לא הופיעה כלל בעונות החמישית והשישית של הסדרה, וזאת כי צ'ונג ריצה אז תשעה חודשי מאסר בגין אחזקה וסחר במריחואנה.

View this post on Instagram

A post shared by That 70’s Show (@70sshowdaily)

וכל השאר

עבור שני השחקנים הראשיים בסדרה, טופר גרייס ולורה פריפון (אריק ודונה, בהתאמה), הקללה של "מופע שנות ה-70" מתבטאת בעיקר בהאטה בקצב הקריירה. גרייס הפך למושא לעג אחרי הופעתו המוגזמת בסרט "ספיידרמן 3" (פייר, מי לא הפך למושא לעג אחרי הסרט הזה?), ומאז המשיך לשחק אך התמקד בתפקידי משנה והוא נמנע, ככל האפשר, מאור הזרקורים. גם הקריירה של פריפון דשדשה בשנים שאחרי סיום הסדרה. המזל הרע שלה השתנה אחרי שנכנסה לכלא ליצ'פילד לשבע עונות בהן גילמה את אלכס ווס התככנית בסדרה המצליחה מבית נטפליקס, "כתום זה השחור החדש". פריפון, שחברה גם היא בכנסייה הסיינטולוגית, מטפחת כיום קריירה לא לגמרי משגשגת כמשפיענית בתחומי הבישול, הלייף-סטייל וגידול הילדים.

 

View this post on Instagram

A post shared by That 70's show (@that70sfans)

ווילמר ולדרמה, שגילם את פז כקריקטורה לטינית מהסוג שהיום נדמה כמו פשע שנאה, לא שחזר את התהילה שלו אחרי הסדרה, ובעיקר נודע במשך שנים כאחד מרודפי השמלות הידועים לשמצה בהוליווד (זכורות לרעה הפעם בה התרברב ברדיו על כך שהיה הראשון ששכב עם מנדי מור, או הפעם בה דמי לובאטו - שהייתה עמו במערכת יחסים ארוכה ומחייבת - סיפרה שניתקה עמו את הקשר אחרי שהבינה שהוא לא תורם שום דבר חיובי לחייה). הוא מגלם כיום תפקיד קבוע בדרמת המתח "NCIS", הוא מאורס ומצפה לילד ראשון.

View this post on Instagram

A post shared by That 70's show (@that70sfans)

וכמו בסדרה, גם בחיים עצמם נראה שהפוקוס לא יכול (או צריך) לרדת ממילה קוניס ואשטון קוצ'ר, שהפכו לכוכבים הגדולים שיצאו מהסדרה. קוצ'ר, שעזב את הסדרה בשיא הצלחתה כדי להתמקד בקריירה הקולנועית שלו, כיכב בשורה של שוברי קופות ("אפקט הפרפר", "קשר לא מחייב", "קילרים") וקוניס זכתה להצלחה נאה אחרי שסיימה את תפקידה כג'קי המפונקת. היא שיחקה ב"ידידים פלוס", "טד", "המרגל שזרק אותי" ואף הייתה מועמדת לפרס גלובוס הזהב על הופעתה בסרט "ברבור שחור".

עם זאת, גם הם לא ליקקו דבש. בעת צילומי העונה השלישית של הסדרה, בת זוגו של קוצ'ר, אשלי אלרין, נרצחה באכזריות על ידי הרוצח הסדרתי מייקל ג'רגולו, שכונה "השוחט מהוליווד" בגלל אזור הפעולה החביב עליו. קוצ'ר העיד במשפט נגד גרג'ולו וסיפר כי הוא זה שמצא את גופתה של אלרין, וכי הגיע לבית מגוריה רגעים ספורים אחרי שגרג'ולו עזב את המקום. קוניס, מצידה, הייתה בזוגיות ארוכת שנים עם מקולי קאלקין, כוכב סרטי "שכחו אותי בבית". באותן שנים, קאלקין התחכך עם רשויות החוק ונעצר על אחזקת סמים קלים.

View this post on Instagram

A post shared by That 70’s Show (@thatt70showw)

אחרי שהשניים חזרו לשוק הרווקים, קוצ'ר וקוניס החיו את הרומן הבדיוני שהיה בין הדמויות שגילמו ב"מופע שנות ה-70", ג'קי וקלסו, התאהבו, נישאו והולידו שני ילדים. השניים לא כיכבו בשובר קופות כבר כמה שנים, אבל נראה שלא צריך לדאוג להם במיוחד. אם יש קללה על חברי קאסט "מופע שנות ה-70", השפעתה על צמד השחקנים האלה כנראה כבר התפוגגה.