A post shared by Jamie Otis (@jamienotis) on

אם תהיתם מה יעלה בגורלם של ארבעת הזוגות של "חתונה ממבט ראשון" רגע לפני פרק סיום העונה (ימי ד', 21:00, ערוץ 12 קשת), והאם יש להם סיכוי ברגע שהמצלמות כבות, הנה סיפור הצלחה שיפיח מעט תקווה ורומנטיקה בפורמט שהפך לתופעה. ג'יימי אוטיס ודאג היינר נישאו בעונה הראשונה של הגרסה האמריקאית של התכנית ב-2014, וספוילר: הם כיום נשואים באושר והורים לילדה בת ארבעה וחצי חודשים בשם הנלי, כאשר כל המסע שלהם יחד ממשיך להיות מתועד גם בסדרת בת "חתונה ממבט ראשון: ג'יימי ודאג פלוס אחת", שעלתה לפני שבועיים בארה"ב.

לקראת ההכרעה של הזוגות הישראלים, ג'יימי ודאג נענו בשמחה להזמנה שלנו לשתף בסיפור האהבה הלא שגרתי שלהם, ומה העצות שלהם למשתתפים ולאלה שחושבים אולי לקחת חלק בעונה הבאה.

"אחת הביקורות הראשונות לתכנית בארה"ב הייתה שמדובר בריאליטי טראש שמבזה את מוסד הנישואין וזה פגע בי אישית, כי המסקנה שלי הייתה שלא באמת הבינו את הרעיון מאחורי הפורמט", אומרת ג'יימי אוטיס (31), אחות במקצועה שבעקבות הפרסום בתכנית הוציאה לאור ספר בשם "Wifey 101: כל מה שעשיתי לא נכון בדרך למצוא את הגבר הנכון", ואף השיקה קו תכשיטים בעיצובה.

"אין ספק שמדובר במשהו פרוע וביזארי, אבל אין בזה שום טראש. יש פה אנשי מקצוע רציניים שלא היו סתם מופיעים בתכנית טלוויזיה כי המוניטין שלהם היה נהרס, הם באו באמת לעזור עם כל הכלים וההשכלה שלהם. בסופו של דבר החיים שלי כאישה נשואה החלו כך ולכל מי שמגלגל עיניים כשהוא שומע על 'חתונה ממבט ראשון' - שישמע את הסיפור שלנו, זוג נשוי עם תינוקת. אנחנו כאן, זה רציני ואמיתי לחלוטין".

מה הביא אותך לתכנית?

"בדיוק לפני ארבע שנים קיבלתי טלפון: 'שמענו שאת מחפשת אהבה באיזור ניו יורק ויש לנו הצעה בשבילך לעשות זאת בסיוע מומחים'. באמת התקשיתי בעולם הדייטינג בניו יורק ועניתי שאני מעוניינת. ואז הסבירו לי שבעצם מדובר בנישואין ו'תפגשי את בעלך בחופה', ושאבטח בהם כי המומחים מקצוענים בתחומם והם רוצים לשנות את הסטטיסטיקה בארה"ב ש-50 אחוזים מהזוגות מתגרשים. פחדתי והסתקרנתי אבל בסופו של דבר ידעתי שאני זקוקה לעזרה הזו, ומה כבר יש לי לאבד?".

"הוא עיסה את כפות הרגליים שלי ואז הרגשתי פרפרים"


איך הגיעו דווקא אלייך?

"הופעתי קודם לכן בתכנית הריאליטי 'הרווק' (בעונה ה-16 ששודרה ב-2012 בה סיימה במקום השביעי), וזו הייתה חוויה מאוד לא מחמיאה עבורי. הייתי צעירה ותמימה והשתוקקתי לאהבה, במבט לאחור אני מבינה כמה מי שמשתתף בתכנית הזו לא שם כדי למצוא אהבה. אני חלמתי על אהבה מהאגדות וזה לא בהכרח דבר שקיים. לא גדלתי עם דוגמא יציבה לזוגיות, לאמי היו בעיות עם סמים ואלכוהול ואבי החורג נכנס ויצא מבתי סוהר כל הזמן. הייתה גם אלימות בבית, ואני זו שגידלתי את אחיי הצעירים ולא ממש היה לי זמן לדייטים כשלמדתי בקולג' למשל. אני אוהבת את אמי והיא טיפוס יוצא דופן, כך שכשסיפרתי לה שאני הולכת להיות בתכנית שכזו היא אמרה 'וואו, את תהיי כלה יפהפיה'".

מה את זוכרת מהרגע בו נפגשתם לראשונה בחופה?

"זאת לא הייתה אהבה ממבט ראשון עבורי, לא נמשכתי לגבר שעמד מולי. לא הרגשתי כימיה, לא היה שום חיבור, ולא הרגשתי שזה גורל או שנועדנו להיות יחד. התחושה הייתה שקיבלתי פה החלטה גרועה. למרבה המזל לקח לי זמן אבל הראש שלי נפתח, הזכרתי לעצמי למה בכלל הסכמתי להצטרף לתכנית. כשנסענו כעבור כמה ימים לירח הדבש מצאנו את עצמנו לבד והתחלנו לדבר בלי הפסקה. בשלב מסוים הוא עיסה את כפות הרגליים שלי ואז התחלתי להרגיש פרפרים בבטן, פתאום הוא היה חמוד והחלה משיכה. אחר כך התנשקנו לראשונה והתחלתי להתאהב".

מתי ידעת שההחלטה שלכם בסוף העונה תהיה להישאר נשואים?

"קיבלנו החלטה משותפת להישאר יחד אחרי ששת שבועות הצילומים, לתקופה של לפחות שישה חודשים ולבחון את המשך הקשר. שנינו מאוד רצינו אבל בליבי עוד הייתי חצויה. חשוב לזכור שאין לך שניה לעצמך לקחת נשימה כשאתה מצטלם לתכנית טלוויזיה. המשכנו לעבוד במשרה מלאה ולצלם במשרה מלאה, אבל הבטחנו זה לזו להיות קשובים וכנים והקרבה עבורי גברה עם הזמן".

בקרב הזוגות הישראלים גם היו מתחים סביב העדר מגע פיזי ואינטימיות.

"זה קורה אצל כל זוג בתכנית, אני רואה את זה פה בגרסה האמריקנית בכל עונה. תמיד יש צד יותר ביישן או שלמען האמת פשוט מבועת עד עמקי נשמתו. אין דרך להתכונן למצב בו את מתחתנת עם אדם זר. ואם אחד הצדדים לא מרגיש נחשק מינית, זה מקובל, אולי זה מגיע כי הצד השני מאוד רציני ולא מחפש לקפוץ למיטה. זה לא מוריד מהערך של להיות בעל או אישה, פשוט הקצב איטי".

אחד הזוגות נמצא בדילמה האם לשוב כל אחד לדירתו בתום הצילומים ולקחת את זה משם.

"זה שונה אצל כל זוג, אבל בסופו של דבר כבר יש מחויבות וכל סוג של פיצול בו בני הזוג ישנים תחת קורות גג נפרדות זה לא סימן טוב. כבר העברתם שישה שבועות בניסיון לבנות ולשמר מערכת נישואין, לשנות את זה לקחת צעד אחורה. העצה שלי לכל הזוגות היא להיות סבלנים, אל תצפו להיות 'בעל ואישה' מההתחלה, אתם עדיין אנשים זרים לא משנה מהו הטקס בו באתם בברית הנישואין. דייטינג לוקח זמן, יש הרבה שטח אפור שצריך להבין כיצד לחזר בתוכו, יש שלבים של בניית אמון וללמוד לאהוב מהיסוד את בן או בת הזוג. אני זוכרת שביקשתי מדאג לא לכנות אותי אישתו כי זה צימרר אותי. וזה בסדר גמור, כי עשיתם משהו קיצוני שלוקח זמן לעכל. גם עם אינטימיות מינית זה בסדר לחכות".

A post shared by Jamie Otis (@jamienotis) on

"שום תרחיש לא היה נתפס בתור כישלון בעיניי"

בעונה הראשונה של "חתונה ממבט ראשון" בארה"ב כיכבו זוג נוסף שעדיין נשואים עד היום, וזוג אחר שהחליט כבר בסוף העונה להיפרד. אולם מתוך כל הזוגות שהופיעו מאז בעונות 2-5, רק זוג אחד מהעונה החולפת נשאר יחד וכעת נותר להחזיק אצבעות לזוגות החדשים בעונה השישית שעלתה בשבוע שעבר. מהגרסה הבריטית ששודרה במשך שתי עונות אף זוג לא שרד, ומשתי העונות בצרפת נותר זוג בודד שעדיין נשוי.

לדבריו של דאג היינר (34), בעלה של ג'יימי שעובד כאיש מכירות בחברה המייצרת תוכנות מחשב, מוכרחים לבוא לתכנית כזו בראש פתוח ורוח ספורטיבית באופן מוחלט. ולחשוב שהוא בכלל כיוון להשתתף בתכנית ריאליטי אחרת לגמרי – "הגשתי מועמדות להשתתף ב'המירוץ למיליון'", הוא מודה, "תמיד רציתי להתחרות בתכנית הזו וגם ב'ווייפאאוט' ומילאתי בעבר טפסים בחברת הפקות והיו להם את הפרטים שלי. יום אחד השאירו לי הודעה בטלפון שיש תכנית חדשה בה מבצעים ניסוי הקשור באהבה, ושאם אני מעוניין שאצור קשר. זמן לא רב לפני סיימתי קשר רציני וזאת הייתה הזדמנות שלא יכולתי לפספס. עברתי שלב אחר שלב ובסופו של דבר פגשתי את המומחים והסבירו לי שיגיעו לראיין את קרוביי כדי שידעו מי אני בדיוק ומה אני מחפש על מנת למצוא לי בת זוג מתאימה. כשהבנתי את הרעיון של התכנית הוא נשמע מטורף וביזארי - והרגיש בדיוק בשבילי. כל בחור אחר שהיו אומרים לו שמנחיתים עליו אישה זרה לה הוא יינשא במקום היה בורח מיד. שמתי את מבטחי באנשי מקצוע שעושים התאמה מדעית, ועבורי זה היה היה מושלם. אם הם יודעים מי טובה בשבילי, אני איתם. וגם אם זה לא זה, לפחות למדתי משהו על עצמי. שום תרחיש לא היה נתפס בתור כישלון בעיניי".

ובחופה לא היו לך חששות כמו לג'יימי?

"אני תמיד מגיע בלי ציפיות מיוחדות ובמחשבה חיובית, ועוד לפני שג'יימי נכנסה הכרתי את בני משפחתה והתחלתי להזיע. ברגע שהיא צעדה לעברי היא הייתה כמו מלאך עם הילה זוהרת סביבה, אבל היא החלה לדמוע ואז ידעתי שהיא לא מזייפת את השתתפותה בתכנית, שהיא באמת מפחדת מהמעמד. היא לא נמשכה אליי אבל בעיניי זה היה כל מה שחלמתי עליו בבת זוג עוד לפני שהכרנו. החלטנו שנתנהג מול המצלמות בדיוק כפי שאנחנו מאחוריהן, שנחלוק מה אנחנו מרגישים, כי זה היה משהו שלא הצטיינתי בו במערכות יחסים קודמות. שנינו ידענו שאנחנו מחויבים להזדמנות ומנסים שזה יצליח. בפועל היו ימים שלא התראינו כי עבדתי ביום ולה היו משמרות בלילה בבית החולים, כך שלא חנקנו זה את זו והיה לנו זמן להתגעגע. זה עזר לנו להבין עם הזמן שיש ניצוץ. הדרך לא הייתה שזורה בשושנים, אבל בגלל הערך הנשגב שייחסנו למוסד הנישואין התמסרנו לניסוי במאה אחוזים".

איך הקרובים קיבלו את ההשתתפות שלך בתכנית?

"אמא שלי הסתירה את חששותיה כי היא רצתה לגונן על בנה הבכור אבל החברים שלי לא הופתעו, ובסופו של דבר כן זכיתי לתמיכה מכולם. זה מה שמאוד עזר לי בתהליך כי אלמלא התמיכה אני לא יודע אם היינו מצליחים. הוריי קיבלו את ג'יימי כאילו היא הבת שלהם. כשהתכנית עלתה כמובן שהיו תגובות שליליות, אבל הרוב המכריע היה מאוד חיובי ואוהב, וזה המסר שרצינו להעביר. הצגנו לעולם סיפור התאהבות אמיתי, לא אהבה ממבט ראשון ולא שני או שלישי".

מה העצה שלך למי שחושב לקחת חלק בניסוי ובתכנית?

"צריך לקחת בחשבון שיש לחץ כבד, כל אורות הזרקורים מכוונים אלייך, אבל צריך לשמור על ראש פתוח ולדעת שאתה מגיע להתמסר באופן מוחלט לניסוי. אי אפשר להסתיר או לנהוג באיפוק. ודווקא אם אתה מאמין במוסד הנישואין ומחפש להתחתן, אתה צריך להבין שזה משהו שמצריך עבודה מאומצת. לוותר או להיפרד זה קל. מי שחשב שלקחתי החלטה מטורפת ומגוכחת כשהלכתי ל'חתונה ממבט ראשון', שיידע שזו ההחלטה הטובה ביותר של חיי. יש לי משפחה נהדרת עם אהבת חיי ותינוקת מתוקה. אם לא הייתי לוקח את הסיכון האדיר הזה לא הייתי זוכה במשפחה שיש לי כיום. אגב, עברתי הסמכה להשיא זוגות ואשמח להעניק את שירותיי לעונה הבאה בישראל, אני רק צריך ללמוד עברית".

חשבתי לעצמי - "זאת התינוקת שלי?"

קורותיהם של ג'יימי ודאג ממשיכים כאמור לחיות בפני המצלמות בסדרת הבת שלהם, ובנוסף ברשתות החברתיות. עבורם זה כבר מרגיש טבעי והם זוכים בעיקר לגילויי אהבה מהצופים. "כל מערכת היחסים שלנו תועדה במצלמות", אומרת ג'יימי, "אחרי העונה שלנו השתתפנו בתכנית ההמשך ובנוסף, בתור אחות שעובדת בחדרי לידה, ראיתי כיצד החוויה עוברת במהרה ולכן רציתי לתעד את הלידה שלי עם מצלמות סביבי. זה מדהים לצפות בתכנית כיצד הבטתי לראשונה בבעלי וראיתי מי הוא, וכיצד התאהבנו והתנשקנו לראשונה, ועכשיו יחד עם הבת שלנו. להשתתף בתכנית ריאליטי זה לא עניין פשוט, זו חדירה אדירה לפרטיות כי אנשי צוות נמצאים בבית שלנו כל הזמן".

ולא חסרות מערכות יחסים שהן רק לטובת המצלמות.

"אצלנו הכל חשוף אל מול המצלמות, אי אפשר לתסרט את הלידה ואת האופן בו חיינו השתנו עם התינוקת. אני יודעת כמה זיוף יש בריאליטי והצופים לא עיוורים. התגובות שאני מקבלת הן קודם כל אנשים שמגיבים אלינו כי הכל אמיתי ואני שמחה שזה מה שעובר. למשל, כשבתי נולדה והניחו אותה על בטני הייתי בטוחה שאתאהב בה באותו רגע וארגיש חיבור אחרי תשעה חודשים שנשאתי אותה ברחמי, אבל זה לא קרה. היא לא נראתה כמו שציפיתי, היה לה שיער בלונדיני ואני בכלל ברונטית, חשבתי לעצמי 'זאת התינוקת שלי?'. בדיעבד אולי לא היה הכי טוב שמצלמות תיעדו את זה. אבל זה כן צולם ושודר ומתברר שזה קורה לנשים אחרות. הן הרגישו טוב עם עצמן וגם אני כי הבנו שאנחנו לא לבד בסיטואציה הזו".

למרבה האירוניה, זו אותה סיטואציה שלא החלה באהבה ממבט ראשון כמו שהייתה לך בחופה.

"בדיוק! כך הבנתי שבאמצעות העובדה שהצטלמתי לתכניות הללו למדתי להכיר את עצמי טוב יותר. אני אדם שמגיע עם ציפיות מוגדרות של כיצד הדברים אמורים להיות אבל בפועל זה לא עובד ככה. גם 'חתונה ממבט ראשון' וגם לידה אלה דברים שקורים אחרת מאיך שמדמיינים".

 tvbee בפייסבוק