25 שנים חלפו מאז שחברים שודרה לראשונה, וכדי לחגוג את המאורע, אולפני האחים וורנר מתכננים להציב העתק של הספה הכתומה המפורסמת בגריניץ' ווילג', ולהזמין מעריצים להצטלם. למרבה ההפתעה, לא כולם שמחו לשמוע את הבשורה.

מעריצי הסדרה בוודאי יזהו את הספה הכתומה, עליה נהגה חבורת הניו יורקרים לשבת בקפה סנטרל פרק. האולפנים מתכוונים להציב את הספה בפינת רחוב בדפורד וגרוב, שהבניין שנמצא שם שימש כחזית הבניין בו גרו ג'ואי, צ'נדלר, מוניקה ורייצ'ל.

 

אבל לא מעט מתושבי המקום פחות שמחו לשמוע על הצבת הספה, שתשבית מדרכה שלמה. חלק מתושבי האזור כינסו ישיבה ותכננו להפגין נגד חסימת המדרכה, שאמורה להתחיל ב-21 בספטמבר. "כבר ככה יותר מדי תיירים מגיעים לבניין הזה", אמר ג'ו גאלגר, תושב גריניץ' ווילג', בראיון לניו יורק פוסט. "לפחות 400 תיירים מגיעים מדי יום כדי להסתכל על הבניין הזה, הם מצטלמים כל היום וכל הלילה. יצאתי פעם וראיתי 20 אנשים שישבו בכניסה לבניין שלי, פעם אחרת ראיתי אנשים משתינים בפינה", אמר רזאר סקודה, גם תושב המקום. "לסגור את הרחוב או חלק מהמדרכה רק יחמיר את הבעיה".

אולפני האחים וורנר פנו לעירייה בבקשה לסגור באופן מלא את המדרכה של רחוב בדפורד בין הרחובות בארו וגרוב, הבקשה עדיין לא אושרה. "אנחנו נרגשים לקראת חגיגת 25 שנה לחברים בניו יורק", מסר דובר אולפני וורנר. "לא היינו מודעים לפגישות הקהילתיות בנושא, אם היינו יודעים היינו מגיעים כדי לדון באירוע. אנחנו מקווים שנמשיך ליצור חוויה מיוחדת עבור המעריצים". הספה היא רק אחת ממספר אטרקציות שיהיו בחגיגות. חנות פופ אפ תפתח למשך חודש ותכלול שחזור של קפה סנטרל פארק ושל הדירה של ג'ואי וצ'נדלר.