אם נכנסתם לכתבה הזו סביר להניח שכבר חיסלתם את עונתה השלישית של "אמילי בפריז", וככל הנראה עשיתם את זה בערב אחד. אי אפשר להאשים אתכם. העונה החדשה, שהגיעה לנטפליקס ב-21 בדצמבר האחרון, הייתה – כקודמותיה – מטופשת למדי אבל מלאה בדרמה, כזו שלא מאפשרת לעזוב, שמגרה את החושים. בין אאוטפיט משוגע כזה או אחר של אמילי, עוד שיר סקסי בביצוע מינדי או מנה מפתה נוספת של גבריאל, גיבורי "אמילי בפריז" הספיקו לעבור לא מעט בעשרת פרקי העונה: סכסוכים מקצועיים, דם רע בין חברות, התלבטויות ובחירות, מבוכה והתרגשות. וכמובן, הדבר שכל צרכן קומדיה רומנטית משותקק לראות על המסך – משולשי אהבה.

אי אפשר לספור את כמות משולשי האהבה שהציגה "אמילי בפריז" לאורך העונות. גם בעונה הזו לבדה הופיעו לא מעט כאלה: גבריאל-קאמי-סופיה, בנואה-מינדי-ניקולא, אריק-סילבי-לורן, והרשימה לא נגמרת כאן. אבל עם כל הכבוד לכל האחרים, צריך לדבר על משולש האהבה של הגיבורה הראשית שלנו: אמילי. אותה אשת שיווק נלהבת וילדותית, שאלוהים יודע איך הצליחה ללכוד ברשתה את שניים מהגברים השווים ביותר שמתגוררים בפריז – רואה החשבון אלפי והשף גבריאל. עכשיו, כשכל חובב "אמילי בפריז" שמכבד את עצמו כבר בוודאי סיים את העונה, הגיע הזמן לשאול: במי משני הגברים הלוהטים הללו אמילי צריכה לבחור? היזהרו, ספוילרים לפניכם.


מתוך "אמילי בפריז" (צילום: MARIE ETCHEGOYEN, יח"צ באדיבות Netflix)
קאמי ב"אמילי בפריז". אמילי לא התייסרה מספיק על מה שעוללה לה | צילום: MARIE ETCHEGOYEN, יח"צ באדיבות Netflix

לעיתים, בעולם הקומדיות הרומנטיות, כששני גברים מאוהבים באותה האישה הם חייבים להיות הפכים גמורים זה מזה: למשל, אחד מהם יהיה הבאד-גאי והשני יהיה החנון (כמו שראינו פעם מזמן ב"בנות גילמור" או ממש לאחרונה ב"אמת או חובה"). ב"אמילי בפריז" המצב אחר. אלפי וגבריאל שניהם חכמים, שניהם מצחיקים אותה, שניהם נאים לכל הדעות. אף אחד מהם לא "מסוכן", או לחילופין, "משעמם". שניהם משתייכים לאותו העולם - הם אפילו, באיזשהו קטע, הפכו לחברים הכי טובים - ובסופו של דבר, צריך להודות, הם לא מאוד שונים זה מזה ברמה האישיותית.

הבחירה של אמילי באחד מהם היא יותר בגדר בחירה סמלית, בחירה ברעיון שעל פיו היא רוצה לחיות את חייה – וההתחבטות הזו באה לידי ביטוי לא פעם בסדרה: האם כדאי לפעול ברציונליות (ולבחור באלפי) או שמא ללכת אחרי הלב (ולבחור בגבריאל). לא סתם יוצרי "אמילי בפריז" העניקו לאלפי ג'וב לא-סקסי אבל פרקטי מאוד, ולגבריאל את עבודה שמתחברת לעולמות התשוקה – אבל כזו שלא בהכרח יכולה לשלם את החשבונות.

מתוך "אמילי בפריז" (צילום: MARIE ETCHEGOYEN, יח"צ באדיבות Netflix)
אלפי ואמילי ב"אמילי בפריז". כשחושבים על זה, הוא מעולם לא עשה שום דבר רע | צילום: MARIE ETCHEGOYEN, יח"צ באדיבות Netflix

אי אפשר לדבר על משולש האהבה של גבריאל-אמילי-אלפי בלי להתייחס לנסיבות החיצוניות לו, שצריכות – במידה מסוימת – להתוות את צעדיה של הגיבורה המבולבלת שלנו. כזכור, עד הפרק האחרון של העונה קאמי וגבריאל בכלל עמדו להתחתן; קאמי היא זו שלבסוף ניפצה את האשליה, כשהכריזה קבל עם ועדה, במהלך טקס החופה, שהיא לא יכולה להינשא לאדם שמאוהב באחרת. אלפי, שנכח במקום, לא הסכים לספוג את ההשפלה ונפרד מאמילי רגע לאחר מכן. גבריאל ואמילי יצאו לחצר וכמעט הצליחו לממש את אהבתם, אבל אז התגלה "דיל-ברייקר": קאמי בהיריון.

וסליחה, אבל לא יכול להיות שרק העובדה שקאמי נושאת תינוק היא זו שמנעה מאמילי לשוב במהרה לזרועותיו של גבריאל, ולא, נניח, העובדה שקאמי היא חברה שלה. לאורך העונות אמילי לא התייסרה מספיק על מה שעוללה לקאמי האומללה, וכשכן, היא חשבה בעיקר על איך לגרום לקאמי לסלוח לה – ולא על איך שקאמי מרגישה. היא נטתה להתעלם מאחד הקודים החברתיים הכי מקובלים: לא יוצאים עם האקס של חברה שלך, אלא אם כן מדובר במקרה חירום. אם אמילי כן תחליט לנסות לתרגל זוגיות עם גבריאל, הבחירה הזו לא תהיה משמחת במאה אחוז. היא תהיה מתוקה ומרירה גם יחד, ואמילי תצטרך להבין שהחברות עם קאמי כבר לא תחזור להיות כשהייתה.

מתוך "אמילי בפריז" (צילום: MARIE ETCHEGOYEN, יח"צ באדיבות Netflix)
גבריאל ואמילי ב"אמילי בפריז". כן, הם מאוהבים, אבל זה לא רק זה | צילום: MARIE ETCHEGOYEN, יח"צ באדיבות Netflix

וצריך לדבר גם על אלפי, ולציין – כי נראה שלא נותנים לו קרדיט מספיק – שהוא בעצם מעולם לא עשה שום דבר רע. לכל אורך הקשר עם אמילי, החל מהעקיצות החבריות שזרק לה בשיעורי הצרפתית ועד הפיכתם לזוג רשמי, הוא התנהג בדיוק כמו שצריך ובלי לעשות מזה עניין. הוא כועס על אמילי כשמגיע לה הכעס, אבל נשאר נאמן ומחויב לה - כמעט על אוטומט - תכונה נדירה אצל גברים בימינו. וכמובן, הוא משתמש במינון הנכון של סרקזם ושנינות, ומה לעשות, זה פשוט נורא חמוד שהוא קורא לה בשם המשפחה. וגם, זה לא שאמילי לא נהנית בחברתו: הוא מוציא ממנה את הצדדים הכי טובים שלה. אז למה בכל זאת היא תבחר, כנראה, בגבריאל?

העניין הוא שאמילי אוהבת את גבריאל. אבל זה מובן מאליו, וזה לא הכל: היא גם *רגילה* לאהוב אותו. היא רגילה לרעיון לפיו היא והוא זה מנט טו בי, לאמונה שהם עוד ימצאו את דרכם זה אל זו ושזו תהיה הדרך ה"נכונה". התפיסה הזו התקבעה לה בראש – וגם לנו, הצופים – ברגע בו הם נפגשו לראשונה, ומאז שום אפשרות אחרת לא נראתה ראויה. למה? פשוט כי ככה. 

לפעמים אנחנו כל כך עסוקים בחלום ישן, ככה שאין לנו את הפניות הרגשית בשביל בכלל להבין שהוא לא רלוונטי, או שהגשמה שלו אינה שקולה בהכרח להגשמה של עצמנו, או שחלום חדש וטוב יותר יכול להתגשם אם רק נעניק לו הזדמנות. אבל אמילי עוד לא שם. תגידו לה שקשר עם גבריאל זה לא הגיוני, שזה מורכב מדי, זה לא משנה. יש לה חלום להגשים: להיות רומנטיקנית, פריז סטייל. עד שהיא לא תעשה את זה היא לא תעזוב את זה, ונראה שההחלטה הנכונה עבורה באמת תהיה לבחור בגבריאל, לשם סימון הווי על הפזיזות והאימפולסיביות של האהבה. קאמי תיפגע, ואמילי, כעונש, תהיה חייבת לחוש מועקה. אולי בעונות מאוחרות יותר, אם אמילי וגבריאל באמת יהפכו לזוג, היא תבין שהכמעט מרגש יותר מהמימוש – ותלך לחפש לה חלומות חדשים.