כבר אי אפשר להסתפק בשתי ידיים כשסופרים את הסדרות שזכו לעיבוד מחדש במהלך השנים האחרונות. כשורוניקה מארס ו-הוליווד הילס הן שתי הסדרות הבאות שיקומו מהמתים עם עונות חדשה, זה רק טבעי שגם פריס הילטון תתקל בשאלות ותחנונים לגבי חזרה אפשרית להחיים הפשוטים.

תשובתה, לפחות כרגע, היא לא. הילטון אמרה במרץ האחרון שאין לה זמן לחזור לגור בחווה, ואפשר רק לדמיין שניקול ריצ׳י, שעומדת בראש מותג אופנה מצליח, עוד פחות פנויה ממנה. אבל הרעיון ששתי אלה יחזרו למסך הקטן מעורר בנו את הצורך במבט מחדש על החיים הפשוטים, 15 שנה לאחר ששודר הפרק הראשון. 

למקרה ששכחתם את הפורמט - פריס הילטון וניקול ריצ׳י, אז בנות 22 עשירות ומפונקות, עוברות לגור עם משפחה בחווה, ונאלצות להתמודד עם אורח חיים שונה בתכלית מהחיים המגה-נוחים שלהן בלוס אנג׳לס. פרק הבכורה עורר לא מעט הייפ והפך לאייקוני בשנייה, בעיקר בזכות שני רגעים, שממש הכתיבו את המשך עלילות שתי המטורללות.

הראשון, הוא הרגע בו פריס הילטון, בתמימות כמעט חמודה, שואלת האם וולמארט (רשת חנויות עצומה והכי פופולרית בארה״ב) היא חנות בה מוכרים "וול סטאף" - מוצרים לתליה על הקיר - וחשפה עד כמה חיי היומיום שלה שונים מאלה של האזרח האמריקאי הממוצע. השני, הוא רגע פחות מצוטט, אבל הרבה יותר מהנה: כשבנם הבכור של המשפחה המארחת מפנה לרגע את גבו, השתיים מחמיאות לו, ומיד לאחר מכן אומרות "אנחנו צריכות לעשות איתו שלישייה" ופורצות בצחוק זדוני. זה בדיוק אותו האקס פקטור שהפך את החיים הפשוטים למהנה כל כך - ההומור הבריא והעוקצני של פריס וניקול, שלא לומר - הגס. פריס וניקול היו למעשה ביוויס ובאטהד גרסת המציאות.

כשכל אחת מהן מגיע עם טונות של טירלול וניתוק מוחלט מהמציאות, פריס וניקול התרוצצו בחוות, עבדו בעבודות משונות ומיררו את חייהם של הרבה קשישים כל-אמריקאיים שלא הבינו מאיפה שתי אלה נפלו עליהם. בעוד פריס תרמה את הביטוי ההכרחי של התקופה, "That's Hot", היה ברור כבר בשלב מוקדם של עונה הראשונה שניקול היא הכוכבת האמיתית. קצת קשה לדמיין את זה היום, כשהיא אשת עסקים רצינית ששומרת על פרטיותה, באופן יחסי להוליווד, אבל ניקול הייתה תגלית ריאליטי של ממש. היא הייתה קולנית, בוטה, הציקה לכולם לשיר את ה"סאנאסה" המשונה שלה, אבל ברור היה שמתחת לפרסונה המופרכת הזאת יש גם עומק ואפילו, רחמנא וכו', חוכמה. כשלמדנו שלקראת צילומי העונה הראשונה ריצ׳י עברה גמילה מהרואין וקוקאין, זה רק הוסיף למיסתורין של הדמות שלה. בעידן בו כוכבי ריאליטי הופכים לנשיאים - אנחנו מצביעים ניקול. 

כשהסדרה עלתה בשנת 2003, שנים לפני משפחת קרדשיאן ועקרות בית אמיתיות, פריס וניקול היו כוכבות ריאליטי נאיביות שנזרקו לסביבה לא מוכרת. הילטון כבר צברה פרסום טרם עליית הסדרה, וניקול ריצ׳י גדלה לאב מפורסם, אבל להצטלם לריאליטי לא היה הדבר הטבעי והנפוץ שהוא היום. אם תיקחו רגע לחשוב על זה, סביר להניח שאתם מכירים לפחות אדם אחד שהשתתף בריאליטי. אם תיקחו עוד רגע, תבינו שכמעט כולנו כבר רגילים לדגמן את החיים עבור הרשתות החברתיות, וסביר שנדע בדיוק איך להתנהג אם מישהו ישים עלינו מצלמה. 

עם הנאיביות הזאת, והעדר הרשתות החברתיות, פריס וניקול יכלו להשתולל. הן לא טרחו לנסות להתחבב על אף אחד, אלא הגיעו לעשות פאן בלי לחשוב על ההשלכות או על התדמית הציבורית שלהם. ואכן, פריס וניקול ממש לא מוטרדות מלהיות פוגעניות: הן בוטות, גסות, קולניות, מעצבנות ואגוצנטריות לחלוטין. המבט שלהן על האנשים הפשוטים לא כל כך שונה מהמבט של האנשים הפשוטים עליהן. נדמה שמי שהן פוגשות במהלך חמש עונות הסדרה כלל לא מקנאים בנשים הצעירות והעשירות שמולם. אם החיים הפשוטים הייתה חוזרת היום לעונה חדשה, הקסם הזה היה מתפוגג - בשנייה שפריס וניקול היו מניחות רגל בעיירה קטנה, מיד היו מבקשים מהן לעשות סלפי.

החיים הפשוטים

אם מתעקשים להסתכל אחורה בעיניים ביקורתיות, אפשר לטעון שכוכבות החיים הפשוטים היו מתנשאות ומרושעות. בכל זאת - אין סיטואציה או איש בסדרה שהן לקחו ברצינות. אבל פריס וניקול לא באמת השאירו מאחוריהן אנשים פגועים או מושפלים כשהן זרקו הערות מיניות לעברם, עיצבו מחדש את מדי העבודה שלהן שייראו סקסיים או עשו צחוק מלחלוב פרות - עבודה לגיטימית עברו מרבית האנושות. ולמה? כי הייתה שם סימביוזה מופלאה של התנשאות - הן התנשאו על הפרובנציאליים שפגשו בגלל החיים הפריבילגיים שלהן, והאנשים שפגשו בדרכים התנשאו עליהן - כי פשוט אין להן מושג איך לחיות בעולם האמיתי.