שירות הסטרימינג החדש של אפל, זה שאמור לשנות את עולמנו ולהוות איום משמעותי על נטפליקס, יושק בסוף השבוע הקרוב, אבל אם לשפוט לפי הביקורות שהתפרסמו אתמול לגבי תוכנית הדגל של אפל טיוי פלוס, צפויה לנו אכזבה.

"תוכנית הבוקר" היא פרויקט שאי אפשר היה להתחמק מדיווחים עליו - ריס ווית'רספון, שכבר הוכיחה את עצמה כמפיקה מעולה כשהביאה למסך את "שקרים קטנים גדולים", מפיקה גם את הסדרה הזאת, לצדה של ג'ניפר אניסטון. השתיים גם מככבות בה יחד עם סטיב קארל, ורק רשימת השמות הזאת מספיקה כדי לייצר מספיק רעש ולהביא קהל ענק וסקרן. הציפיות גם גדולות בגלל תקציב הענק של הסדרה - 15 מיליון דולר לפרק וסך הכל של 300 מיליון דולר על שתי עונות שהוזמנו מראש.

 

אבל איך הסדרה עצמה? אתמול התפרסמו באתרי התרבות האמריקאיים שלל ביקורות (על פי צפייה בשלושת הפרקים הראשונים מתוך עשרה), והשורה התחתונה לא אופטימית. "תוכנית הבוקר" מטפלת בנושא מאוד רלוונטי - מגיש טלוויזיה שמפוטר מתפקידו בעקבות האשמות מתחום ההטרדה המינית, והנשים שנשארות לנקות את הבלגן שהשאיר מאחוריו. אבל נדמה שתקציב ענק, שתיים מהשחקניות האהובות ביותר בעולם ונושא אקטואלי לא מספיקים, ותוכנית הבוקר מואשמת באחד הפשעים הגדולים ביותר - נראה שהיא משעממת.

"הסדרה נאבקת למצוא פוקוס, טון וגישה כלפי הדמויות הראשיות", נכתב בביקורת של ההוליווד ריפורטר, שקראו לסדרה "משעממת באופן אכזרי". הם מוסיפים שהסדרה מתחילה להשתפר בפרק השלישי, אבל שלהשיק את שירות הסטרימינג החדש והמדובר עם סדרה שמשתפרת עם הזמן היא החלטה תמוהה, ופרק אחד טוב מתוך שלושה לא מספיק כדי להמליץ לצפות בה.

ברולינג סטון כתבו שמדובר בסדרה שהייתה יכולה להיות משודרת בכל אחת מהרשתות הגדולות בשני העשורים האחרונים, או במילים אחרות - האשימו אותה בחוסר מקוריות, וקראו לה "סדרה של סורקין רק בלי סורקין", כשהם מתייחסים לכך שנעדר ממנה הדיאלוג השנון שמאפיין את הסדרות של אהרון סורקין ("הבית הלבן", "חדר החדשות"). הם מוסיפים שבאפל טיוי "אולי חושבים שהסיפורים של הדמויות שונים מסיפורים שכבר ראינו, אבל הם לא. והם גם לא מסופרים בצורה מספיק טובה כדי לכפר על כך". הם אפילו מרחיקים לכת ואומרים שהסדרה לא הייתה צריכה להיווצר מלכתחילה, ושהיא לא מצדיקה את הקיום של אפל טיוי.

הביקורות לא שליליות לחלוטין, אבל הן מחמיאות בעיקר להופעה של אניסטון ולבימוי הסדרה, ואף אחת מהן לא משבחת את העלילה או התסריט, כשהמילה "שעמום" על כל הטיותיה חוזרת אינספור פעמים בביקורות. בנוסף, הביקורות גם מציינות שקארל עצמו הוא שחקן חביב מדי בשביל להיכנס לדמות של אנס פוטנציאלי (לא לגמרי ברור עדיין אם המגיש שהוא מגלם רק בגד באשתו או אשם באונס של כמה נשים), ושקשה להבין אם הקהל אמור לסלוד ממנו או לגלות כלפיו אמפתיה, מה שהופך את קו העלילה הזה למבלבל ולא מספיק ברור בתקופה בה אי אפשר שלא לקחת עמדה בכל הנוגע להטרדות/תקיפות מיניות.

אם לשפוט מהביקורות, יש רק דבר אחד ששווה לחכות לו ב"תוכנית הבוקר", וזו ההופעה של אניסטון. על פי הרשמים עד כה, נשמע שמדובר בהופעה עוצמתית במיוחד, ויכול להיות שהאהבה העצומה שאניסטון מקבלת מהקהל העולמי מספיקה כדי להביא את נתוני הצפייה ולגרום לנהירה של רכישת מנויים, גם אם הסדרה בכללותה לא מצדיקה את התשלום החודשי.