בשנה שעברה, "מי מתגורר בבית היל" של נטפליקס הצליחה להפתיע את חובבי האימה, ואפילו יותר את הצופים שלא כל כך מסתדרים עם הז'אנר. למרות שמדובר בסדרה מפחידה ללא ספק, "מי מתגורר בבית היל" הצליחה לשלב באופן די מופתי בין אימה לדרמה משפחתית, ושזרה את הפחד יחד עם הרבה מאוד רגש ומטאפורות מתוחכמות על נפש האדם. היא לא סתם הפחידה, היא קרעה את הלב לגזרים.

כפי שכבר ידענו מראש, מדובר בסדרת אנתולוגיה, כך שהעונה השנייה, שצפויה להגיע לנטפליקס ב-2020, לא תעקוב אחר בני משפחת קריין, הם כבר סבלו מספיק. היא תחזור אפילו עם שם חדש - "מי מתגורר באחוזת בליי". בעוד העונה הראשונה התבססה על הספר של שירלי ג'קסון מ-1959 בעל אותו השם, העונה השנייה נשענת על יצירה ספרותית אחרת - "טבעת החנק" של הנרי ג'יימס, משנת 1898 (שיצאה גם תחת השם פיתול כפול בעברית).

 

רעיונות מהספר כבר עובדו בעבר לקולנוע ולטלוויזיה, ויוצר הסדרה מייק פלנגן אומר שזו הסיבה שהוא החליט להרחיב את מקורות ההשראה ולהתבסס על עוד ספרים של הנרי ג'יימס. "זה הולך מצוין", הוא אמר בראיון. "צילמנו בערך שליש מהעונה וזה נהדר לשחק בעולם של הנרי ג'יימס, זה וייב אחר לגמרי מזה של שירלי ג'קסון. 'טבעת החנק' הוא הבסיס לעונה, אבל זה סיפור שעובד כל כך הרבה פעמים, שרצינו לפתוח את כל ספריית סיפורי הרוחות והעל טבעי של ג'יימס, וזה ממש כיף. זכינו לעשות דברים שמעולם לא ראיתי בעבר".

פלנגן הוסיף ואמר שהעונה החדשה היא "הרבה יותר מפחידה" מהראשונה, וחלק מהשחקנים של "מי מתגורר  בבית היל" יחזרו, אבל כדמויות אחרות לחלוטין. "אין שום קשר עלילתי לעונה הראשונה, אבל בהחלט יהיו איזכורים קטנים וקריצות לעונה הראשונה שיקפיצו את הדופמין, גם בפרטים הקטנים וגם בדיאלוגים", הוא אמר. הסיפור המקורי של ג'יימס עוקב אחר אומנת שמגיע לאחוזה כדי לטפל באחיין והאחיינית של האיש שמתגורר בה, לאחר שהוריהם מתו, ומתחילה לראות רוחות. פלנגן לא הוסיף פרטים על העלילה של העונה החדשה, וגם לא ידוע עדיין תאריך עלייתה המדויק, רק שהיא תגיע במהלך השנה הבאה._OBJ