אנחנו לא בטוחים מה בדיוק הולך שם, אבל אין ספק שמשהו מסריח קורה מאחורי הקלעים של הפקת "גוט טאלנט אמריקה". אחרי העזיבה המפתיעה של ג'וליאן האף וגבריאל יוניון, שישבו בפאנל השופטים במשך עונה אחת בלבד, הרשת התמלאה בשמועות באשר לנסיבות עזיבתן. האם השתיים פוטרו על ידי רשת NBC, או שמא התפטרו מיוזמתן בעקבות יחס שוביניסטי שקיבלו מצד השופטים הגברים?

בעוד שהאף הכחישה באופן רשמי את השמועות בנוגע לסביבה "רעילה" שממנה סבלו מאחורי הקלעים, יוניון שומרת על שתיקה פומבית. כפי שכבר הזכרנו, מספר מקורות דווחו על תלונות חוזרות מצדה בנוגע לגישה בעייתית ואף גזענית על סט הריאליטי. ככל הנראה התלונות מערבות ואף מתמקדות ביוצר הסדרה וחבר פאנל השופטים סיימון קאוול.

האוורד שטרן
האוורד שטרן: "השופטות מוחלפות בבנשים צעירות ולוהטות יותר" | צילום: Michael Loccisano, Getty Images

את השמועות בדבר מעורבותו של קאוול בהתנהלות שוביניסטית ואף גזענית, חיזק אתמול שדרן הרדיו האוורד שטרן, שהיה חלק מצוות השופטים בתוכנית בשנים 2012-2015. שטרן הגיב על הפרשייה במהלך שידור וטען שקאוול עומד מאחורי עזיבתן של שתי השופטות. "הוא דואג לזה שהגברים נשארים, לא משנה כמה הם מכוערים, כמה הם זקנים, כמה הם שמנים, וכמה הם חסרי כישרון", תקף שטרן. זאת בניגוד לשופטות הנשים, שלטענתו מוחלפות כל הזמן "בנשים צעירות ולוהטות יותר". בטענות הללו תומכים גם מספר דיווחים לא מאומתים, לפיהם יוניון והאף קיבלו אינספור הערות על המראה שלהן מצד צוות התוכנית. בין השאר מדווח שליוניון נאמר שהתסרוקות שלה "שחורות מדי".

מספר סלבריטאים תמכו ביוניון וחיזקו את הטענות בנוגע לאווירה בעייתית על סט התוכנית, בעיקר בנושא גזענות, ביניהם אריאנה גרנדה, לין מנואל-מירנדה, ואלן פומפאו. יחד עם זאת, שרון אוסבורן, שהייתה שופטת בעונות המוקדמות של התוכנית, יצאה נגד השמועות והצהירה ש"הצוות וכל השאר תמיד היום מדהימים אלי, כולם היו מדהימים חוץ מאנשי NBC".

לאחר קריאה של השחקנית פטרישיה ארקט לגילדת שחקני המסך האמריקאית לחקור את נסיבות הפיטורים של יוניון, בסוף השבוע האחרון אישרו בגילדה שהם אכן פצחו בחקירה בנושא, אבל שכרגע "אין להם עדיין מה לדווח". גם ב-NBC שברו את השתיקה בסוף השבוע, והודיעו שהם "עובדים יחד עם גברת יוניון כדי לשמוע עוד בנושא הדאגות שלה".