אחרי יותר משנה של ציפייה, בית הנייר חוזרת בעונה חדשה שתצא בסוף השבוע הקרוב. הפרק הראשון הוקרן בתחילת השבוע בבכורה עולמית במדריד, בקהל שהורכב משחקני הסדרה, אנשי הפקה, עובדי נטפליקס ואנשי תקשורת מעטים. רגע לפני שכולנו זוכים לצפות בה, אלכס פינה, יוצר הסדרה, התראיין למגזין וראייטי וגילה פרטים חדשים על העונה השלישית של בית הנייר.

העלילה

ריו נתפס על ידי כוחות הביטחון של פנמה וחבורת השודדים מתאחדת במטרה לשחרר אותו. הם יפגעו במערכת הביטחון של פנמה פגיעה אנושה. אנחנו יודעים, אתם בטח חושבים שזה ספוילר, אבל זה לא באמת. היו לנו מספיקים רמזים בעונות הקודמות לכך שבעונה הנוכחית הדמויות מתכוונות להעלות שלב ולהילחם נגד המערכת הקפיטליסטית שדחקה אותם לשוליים בימים שלפני השוד. פינה מוסיף שגם בעונה הנוכחית הוא ממשיך לשחק עם הזמנים, כמו בעונה הראשונה. בעונה הזאת העלילה תתפרס על פני 5 נקודות זמן עיקריות. למעשה, רק בפרק הראשון של העונה העלילה תקפוץ בין 7 נקודות זמן.

הדמויות

הדמויות בבית הנייר מאז ומעולם היו דמויות מורכבות. אחרת איך יכול להיות שכולנו התאהבנו בחבורת השודדים, בעוד הדמות השנואה והמושמצת מכולן הייתה דווקא של ארתורו, בן הערובה האומלל? פינה מסביר ש"הסדרה מאפשרת לנו יצירה של דמויות מגוונות שמתפתחות ככל שהעלילה מתקדמת, עם סיפורים מגוונים ורקעים שונים. מעבר לכך, אנחנו תמיד מנסים להביא לדמויות הרבה צדדים, שינפצו את הדעות הקדומות של הצופים עליהם. לרשעים יכולות להיות תכונות טובות, כמו שראינו אצל ברלין. זה הופך את הסדרה להרבה יותר מעניינת מכיוון שבכל נקודת זמן כל דמות יכולה לקבל תפנית ולהשתנות". ואם כבר בברלין עסקינן, האינטרנט מגלה שלמרות חרושת השמועות על כך שברלין חי בגלל הופעתו בטריילר - הסצנה בה הוא מופיע היא בכלל פלאשבק מלפני חמש שנים.

View this post on Instagram

Expertos en atracos y selfies en la alfombra roja. ⁣ ⁣ Experts in heists and red carpet selfies. ⁣ ⁣ Especialistas em roubos e selfies no tapete vermelho. #LCDP3 #LaCasaDePapel

A post shared by La Casa de Papel (@lacasadepapel) on

 

התקציב

לדבריו של פינה ייתכן שהעונה השלישית היא ההפקה עם התקציב הכי גדול פר פרק שהייתה בטלוויזיה הספרדית אי פעם. זה לא מפתיע בהתחשב בכך שההפקה כבר רמזה לנו כמה פעמים שהעונה החדשה צולמה בהרבה לוקיישנים מרהיבים. "הייתה לנו יד חופשית יותר ליצור ולדמיין. בית הנייר תמיד הייתה סדרה מאוד קלסטרופובית מבחינת הלוקיישנים שלה. חשבנו שבעונה השלישית צריך לעשות משהו אחר", אמר פינה.

שחרור האישה

כל ההתרחשויות בעונה השלישית הן תוצאה של העובדה שטוקיו כבר התעייפה מדרך החיים שלה ושל ריו, כפי שהיא מכנה אותה, "סרט רומנטי". היא מבהירה לריו שהיא רוצה חופש, כולל לעשות סקס מחוץ למערכת היחסים שלהם. "ריו מאפשר לטוקיו ללכת עם חיוך על הפנים. אנחנו חיים בזמנים מסוימים, אי אפשר להתעלם מזה וצריך לתת לזה ייצוג", גילה פינה. "אנחנו תמיד שמחים לתת במה להרבה נושאים בסדרה, גם אם על פני השטח היא נראית כמו בידור טהור", הוסיף. "בזמן שהעולם צופה, סדרות טלוויזיה הפכו להיות הגורם שמעצב תנועות חברתיות חשובות במאה הזאת", סיכם.

View this post on Instagram

Tú cuando recuerdas que la parte 3 se estrena la semana que viene.⁣ ⁣ You when you remember Part 3 is coming out in less than a week.⁣ ⁣ Você quando lembra que falta menos de uma semana para Parte 3. #LCDP3

A post shared by La Casa de Papel (@lacasadepapel) on

הספרדיות

ואי אפשר להתעלם מכך שסדרת הלהיט עשתה דבר נדיר במחוזותינו, והיא נצפית בכל רחבי העולם למרות שהיא לא מגיעה מארצות הברית או אנגליה. במסיבת עיתונאים שהתקיימה בחודש שעבר, דיבר פינה על כך שחלק גדול בזהות של הסדרה הוא עצם העובדה שהיא מצולמת בספרד ודוברת ספרדית. "העולם הלטיני נותן לך דינמיקה אפקטיבית יותר. התשוקה לחברות, הרגשות, האהבה. נוצר הרבה יותר מתח כשאתה מערבב בין הפשע המושלם, שצריך לתקתק כמו שעון שוויצרי, לבין דמויות אימפולסיביות שחיות את התשוקות והרצונות המידיים שלהן". הוא גם מוסיף שיש כאן הכרה ב-700 מיליון דוברי ספרדית שהם ותרבותם מקבלים יותר משמעות והכרה ברחבי העולם.