שלושה שבועות לאחר עלייתו של "האח הגדול" ברשת 13, לאחר תשע שנים בשידורי קשת 12, נראה כי הפורמט המוכר עובר טלטלה שטרם נראתה כמותה: רוית ליאור-מנדל, האחות הגדולה, תפרוש מתפקידה. נכון לרגע זה ואם לא יעשו שינויים נוספים, נראה כי מי שיחליף אותה הוא רועי עוז, שערך בעונה הראשונה של "האח הגדול" אבל הוחלף לאחר שבועיים בלבד בתפקיד ביורם זק, מי לימים יהפוך לעורך המיתולוגי של התכנית. לצדו תוצב רהב לסטיגזון, העורכת של "הישרדות", ומי שגם ערכה את הפרק ששודר הערב.


הקדנציה הנוכחית של "האח הגדול", אותה מגישים בפורמט הנוכחי לירון ויצמן לצד עפר שכטר ואסי ישראלוף, זכתה לערב השקה עם 29 אחוזי רייטינג. אולם לאחר שני פרקי פתיחה מוצלחים נרשמה ירידה עקבית ברייטינג, שהגיעה לשיא שלילי כשהתוכנית הפסידה בשבוע שעבר ל"ארץ נהדרת", ובפעם הראשונה מאז עלתה התוכנית בארץ, היא לא הובילה את טבלאות הרייטינג. פרישת האחות הגדולה היא מכה נוספת להפקת התוכנית.

ליאור-מנדל אינה זרה לעולם הריאליטי: היא שימשה כעורכת ב"הישרדות", "המירוץ למיליון" ו"הדוגמניות". לאחר שנות עבודה בקשת, שכללו גם את מעורבותה בריאליטי "המשימה: אמזונס", עזבה את שידורי קשת לטובת רשת ו"האח הגדול" כשהחליפה את יורם זק והפכה לאחות הגדולה הראשונה בישראל. גם הרזומה של עוז לא זר לריאליטי ובעברו תפקידי עריכה ב"משחקי השף" ו"היפה והחנון".