בדיוק עוד חודש נציין 25 שנים מאז שחברים שודרה לראשונה. למרות הזמן הרב שחלף, הסדרה עדיין מצליחה להצחיק ולהיות רלוונטית גם ב-2019. עם קהל צופים שרק הולך וגדל, מעריצי הסדרה צמאים לדעת עוד על חיי החבורה הניו יורקית.

סול אוסטרליץ הוא מחבר הספר דור חברים (Generation Friends) שעתיד לצאת בחודש הבא. בספרו מגלה אוסטרליץ שהסדרה האהובה הייתה אמורה ללכת לכיוון אחר לגמרי וחושף פרטים שמעטים מכירים.

הדמות הראשית שנגנזה ברגע האחרון

אחרי שצפו בפיילוט לסדרה, לבכירים ברשת NBC היו כמה הערות. מהערות קטנות לגבי הצבע של הספה בבית הקפה, ועד הצעה קריטית להוספת דמות ראשית. הבכירים היו מודאגים שבגלל שהדמויות הראשיות בשנות ה-20 לחייהם, זה יגביל את קהל הצופים בסדרה. לדעתם, דמות מבוגרת יכולה למשוך קהל מבוגר יותר, והם רצו להוסיף אחת כזאת. יוצרי הסדרה, דייויד קריין ומרתה קאופמן, ניסו לחשוב על דמות שכזאת ויצרו את פאט השוטר. הדמות לוהקה והוכנסה לתסריט, אבל קריין וקאופמן שנאו את התוצאה. הם חזרו למשא ומתן עם NBC והבטיחו שההורים של הדמויות יקחו חלק משמעותי בסדרה, ושכוכבים מבוגרים יגיעו להתארח. NBC הסכימו והשאר היסטוריה.

מוניקה הייתה אמורה להיות שונה לגמרי

אולי ידעתם שהתפקיד של מוניקה הוצע קודם לשחקנית והקומיקאית ג'נין גרופלו, אבל זה לא הפרט הכי מפתיע שקשור לדמות. לפי התיאורים של יוצרי הסדרה, מוניקה הייתה אמורה להיות "קשוחה, מתגוננת וצינית",

יוצרי הסדרה בנו את הדמות ותיארו אותה כ"אחת עם האטטיוד של סנדרה ברנרד או רוזי אודונל, ועם המראה של קארן דאפי". אם התיאור נשמע לכם כמו סינית, אתם לא לבד. הוא כתוב בשפה מאוד ניינטיזית ובתרגום חופשי לעברית אומר - אחת שמבפנים היא קשוחה, זועמת וחדה, ומבחוץ דוגמנית. מוניקה המקורית הייתה אמורה להיות ניו יורקרית ממעמד הפועלים, שחולמת להקים מסעדה משלה. "חשבנו שיהיה מצחיק לראות את האישה הקשוחה מהעיר התחתית, עובדת במסעדת יוקרה", נכתב בספר.

ג'ואי המשעמם והרומן שלא היה

קריין וקאופמן ייעדו את ג'ואי ומוניקה להיות הזוג שמחזיק את הסדרה. הם רצו שג'ואי ההולל יבויית על ידי מוניקה החמימה והאוהבת. בגרסה הזאת הדמות של ג'ואי הייתה מרוסנת יותר, הוא לא היה רודף הנשים והילד הרע כפי שהוצג לבסוף בסדרה. לאף אחד מהשחקנים שהגיעו לאודישנים לא היה את הקסם המיוחד שהיוצרים חלמו שיהיה לג'ואי, והיה נראה שג'ואי משעמם מדי ולא מתאים למעגל החברים. כתוצאה מכך, יוצרי הסדרה החליטו להכניס שינויים לאפיון דמותו.

ג'ניפר אניסטון כמעט נשארה בחוץ

ג'ניפר אניסטון הייתה אחרי צילומים לסדרה של רשת CBS כשנבחנה לתפקיד של רייצ'ל. Muddling Through צילמה כבר שישה פרקים והרשת בחרה לשדר אותם בימי שבת בלילה. ב- NBC הבינו שהם צריכים לעשות הכל כדי שהתכנית תבוטל ואניסטון תוכל לשחק בחברים במשרה מלאה. לכן, הרשת שיבצה סרטים שמובססים על רומנים של דניאל סטיל, בשעה בה שודרה הסדרה המתחרה. Muddling Through, לא עמדה בתחרות ובוטלה, וכך זכינו ברייצל.

 

הקאסט היה אמור להיות מגוון יותר

אוסטרליץ מספר שמרגע פיתוח הסדרה ועד לתחילת הצילומים עברו שמונה שבועות בלבד, וזה הזמן שהיה למפיקי הסדרה ללהק את הקאסט. אוסטרליץ טוען שזו סיבה מרכזית לכך שהקאסט לא מגוון מבחינה אתנית. בספר כתוב כי המפיקים ידעו שאת רוס ומוניקה יגלמו שחקנים לבנים, אבל היו פתוחים לגבי ארבעת הדמויות האחרות. ברשימות הליהוקים הראשונות צוינו מספר שחקנים אפרו אמריקאים ואסייתים, אך לבסוף המפיקים ליהקו קאסט שכולו לבן.

לפי אוסטרליץ, בכירים ברשת השידור חששו שהצופים יתקשו להנות מקומדיה בה מככבים שחקנים מגזעים שונים ופחדו שהקהל הלבן לא יצפה בסדרה בגלל זה. אוסטרליץ ממשיך ומסביר כי בסדרת דרמה יותר קל ללהק דמויות מרקעים שונים, בגלל שהיא מצטלמת במגוון לוקיישנים וכך דמויות רבות נכנסות לסדרה ועוזבות אותה.