אחרי ההצלחה האדירה של "וונדה-ויז'ן" ואחרי "הפלקון וחייל החורף" שהתקבלה קצת יותר בקרירות בקרב הצופים והמבקרים, מגיעה ההבטחה הגדולה והחדשה מבית אולפני מארוול ודיסני: "לוקי", שתתמקד בדמותו של אל התחבולות. אנחנו יודעים שאתם מתרגשים, ואנחנו יודעים שכבר עבר זמן לא מבוטל מאז הסרטים האחרונים בסדרה, אז הגענו כדי לעשות סדר. כל מה שצריך לדעת לקראת הסדרה הבאה שכל העולם ידבר עליה.

הפרטים הטכניים:

"לוקי" תגיע לשירות הסטרימינג דיסני פלוס, שלא זמין כרגע לצפייה בארץ, במהלך השבוע הבא והיא השלישית מתוך שורת מיני-סדרות שמתקשרות ישירות לעלילת האם של סרטי "הנוקמים". היא תכיל שישה פרקים ומלבד טום הידלסטון בתפקיד הראשי, ב"לוקי" יככבו אוון וילסון ("מארלי ואני", "חצות בפריז") בתפקיד מוביוס אם. מוביוס, וריצ'רד אי גרנט ("לוגן"), גוגו אמבת'ה-רו ("מראה שחורה") וסופיה די מרטינו ("יסטרדיי") בתפקידים שטרם פורסמו. את הסדרה מביימת קייט הרון ("חינוך מיני") שזו טבילת האש שלה במארוול.

>> לכל מה שצריך לדעת לפני "הפלקון וחייל החורף"

היקום המארוולי:

אוקיי, זה הולך להיות קצת מסובך (ומלא בספוילרים לסרטי הסדרה), אז תחזיקו חזק: הסדרה תמשיך את אירועי "סוף המשחק", שיצא בשנת 2019 ובו הגיבורים ניסו להקים לתחייה חצי מאוכלוסיית כדור הארץ. על מנת להצליח ולעשות את זה, הם חזרו בזמן במטרה לאסוף אבני אינסוף, והגיעו לאירועי "הנוקמים" הראשון (מ-2012) בו לוקי שימש בתור הנבל הראשי. טוני סטארק וסקוט לאנג (איירון מן ואנטמן, בשבילכם), ניסו לקחת מלוקי את אבן החלל התכולה - המכונה טסרקט - ובתוך המהומה לוקי הצליח לברוח עם האבן, וככל הנראה גם לשבש את רצף הזמן-חלל. ובהתחשב בכך שזו הנקודה בה "לוקי" רק מתחילה - נראה שתהיה לנו סדרה מפותלת ומסקרנת למדי.

 מה אנחנו יודעים, או חושבים, שיקרה בסדרה:

בניגוד לסודיות המאפיינת אותם, ואולי דווקא בדיוק בהתאם לכך, במארוול מפציצים את האינטרנט עם טריילרים, טיזרים ופרטי מידע על הסדרה החדשה (שגם תהיה הפרויקט המארוולי הראשון אי פעם שיתמקד בנבל). כמובן שהם טובים מאוד במה שהם עושים, ומצליחים להגיד הרבה בלי להגיד כלום, אז הרבה עדיין אפוף בערפל.

מה אנחנו כן יודעים? לאחר בריחתו לוקי עומד להיתפס על ידי ארגון TVA, שהם ראשי תיבות של Time Variance Authority, או "רשות השוֹנוּת בזמן" בעברית - ארגון מפוקפק שמתקיים מחוץ למרחב החלל והזמן ותובע אחריות לפיקוח וניטור על היקום הרב ממדי ועל ציר הזמן התקין. הרשות מנסה למנוע מישויות אחרות לשנות את העבר או העתיד ומסוגלת גם לחסל יקומים אם תחשוק בכך. הארגון ככל הנראה יציב בפני לוקי שתי אפשרויות: להימחק מהקיום - או לעזור ולתקן את ציר הזמן ששבר.

כמו כן, השמועות גורסות שככל הנראה אנחנו נחזה ביותר מגרסה אחת של אל התחבולות. צילומי פפראצי שדלפו מהסט חשפו את השחקנית סופיה די מרטינו בתלבושת שמזכירה מאוד את האאוטפיט שמזוהה עם לוקי. אבל בניגוד לג'יין פוסטר (נטלי פורטמן) מסדרת סרטי "ת'ור", שעתידה לרשת בסרט הבא את כוחותיו ותוארו של אל הרעם - לוקי הנשית לא תהיה דמות אחרת עם תודעה משל עצמה שתישא את שמו, אלא לוקי המוכר לנו שילבש דמות נשית. עוד עובדה משונה ומסקרנת שחשפה הבמאית היא שהסדרה הושפעה רבות מסדרת הילדים "טלטאביז". בתור מי שהושפעו גם הם מ"טלטאביז" בתור ילדים ויצאו די אחלה, אנחנו מאמינים שזו בשורה חיובית בסך הכל.

היקום הקולנועי-טלוויזיוני אחרי "לוקי":

ממש כמו ב"וונדה-ויז'ן", השמועות מבטיחות לנו ש"לוקי" תוביל למאורעות הסרט "דוקטור סטריינג' בממדי השיגעון", שצפוי לצאת ב-2022. זו אמירה מאוד הגיונית בסך הכל, כי תחום ההתמחות של סטריינג' הוא מסע בזמן ושמו של הסרט מרמז על כך שריבוי יקומים תהיה ההתמקדות המרכזית שלו. כמו כן, בנובמבר 2020 דווח על תחילת פיתוחה של עונה שנייה לסדרה. 

למיטיבי לכת, או למצטרפים החדשים ליקום המארוולי:

זו הולכת להיות סדרה קשה להבנה למי שלא צפה בפרקים הקודמים של היקום הקולנועי והטלוויזיוני של מארוול. הדבר הכי חשוב הוא לצפות שוב ב"הנוקמים: סוף המשחק", ש"לוקי" תהיה להיות המשך ישיר שלו. סרטים נוספים בסדרה שעלולים וכנראה יהיו רלוונטיים הם "הנוקמים" וסדרת סרטי "ת'ור", בהם מתוארות רוב קורותיו של אל התחבולות.