אין הרבה דברים מענגים כמו לצפות באודישנים מזוויעים לתוכניות ריאליטי ולעשות צחוק מהמתמודדים שנדחים על הסף, אבל הנה תזכורת מצוינת שגם הם, בסופו של דבר, בני אדם - אריאל בורדט, שניגשה לאודישן זכור במיוחד לאקס פקטור ב-2008, הלכה לעולמה מוקדם יותר החודש בגיל 38. בורדט נמצאה מתה בדירתה עם פצע דקירה בצווארה.

האודישן המדובר צולם כשבורדט הייתה בת 26, ותיארה את עצמה כ"מאמנת פיתוח קול הוליסטי". עוד לפני שהיא שרה בפני השופטים, היא התחילה איתם ברע. שריל קול ביקשה ממנה לעמוד במקום המסומן עבור המתמודדים, והיא צעדה לאחור עם אנחה וגלגול עיניים של חוסר שביעות רצון. "יש לך בעיה עם זה?", שאלה אותה קול, ובורדט הגיבה באותו הטון העצבני: "לא, אין בעיה עם זה, אבל אני יכולה בבקשה להתחיל לשיר?".

כשהיא המשיכה להציג את היכולות הווקאליות שלה, עם משהו שלא בדיוק נשמע כמו שיר, סיימון קאוול אמר לה "זה היה סיוט מוחלט" והשניים המשיכו להתווכח. בורדט התעקשה שמדובר ב"יצירה אקדמית" שאמורה להפגין את מה שהיא יודעת לעשות עם הקול שלה, וקאוול ענה ש"לא אכפת לו". קול הוסיפה ואמרה לה שאם היא הייתה מגיעה אליה לשיעורי פיתוח קול, היא הייתה מפחדת ממנה, וקאוול המשיך להעליב את האודישן שלה, וגם ציין שהתסרוקת שלה לא לטעמו. האודישן הסתיים בכך שבורדט הציעה לשופטים "לדחוף חתיכת מתכת לתחת" וקראה להם "טיפשים" לפני שיצאה מהאולפן, בליווי של אחד המאבטחים.

הגילוי על מותה של אריאל, ששמה האמיתי הוא בכלל איימי, הגיע מהרשתות החברתיות. אחד החברים שלה הודיע על כך בפוסט בפייסבוק, וציין שהיא מתה כבר בתחילת החודש. בטוויטר, רבים ממעריצי התוכנית שזוכרים את האודישן האגדי הזה צייצו לזכרה. אחד הציוצים כלל ציטוט שלה מהאודישן: "היא הייתה אדם, לא מספר", ואחרים כתבו שהיא "סיפקה את אחד הרגעים האגדיים בטלוויזיה" ו"גרמה אושר להרבה אנשים".