עדי C כהן (צילום: יחסי ציבור, פייסבוק)
עדי C כהן | צילום: יחסי ציבור, פייסבוק

בקרוב תעלה העונה החדשה של "אקס פקטור" הישראלית, וזה אומר שני דברים: ישראל עומדת למצוא זמר עולה חדש שיקסים אותנו, ואנחנו עומדים לראות המון אודישנים כושלים. כן, כמו שכולנו כבר יודעים, אין שלב יותר כיפי משלב האודישנים בריאליטי שירה: על כל אודישן מוצלח שמשלהב את הקהל ומביא אותו לידי דמעות, מגיע האודישן הזה שהוא מביך, גרוע או פשוט אסון כללי. השופטים מעיפים את הזמר בבושת פנים מהבמה, ובדרך כלל הוא יגיד משהו כמו "הייתי צרוד" או "לא ראיתם את האני האמיתי" ובכך נמשיך בחיינו.

מי שהייתה שם ונאלצה לחוות את זה על בשרה היא עדי כהן, הידועה כעדי C, שהופיעה בשלבי האודישנים של העונה הראשונה וחטפה הרבה על הראש - גם מהשופטים וגם מהקהל בבית. לאחר שני ביצועים השופטים גירשו אותה מהבמה והיה ניתן לראות שהיא מופתעת לחלוטין ממה שקרה, אבל היא יצאה בהבטחה: זו לא הפעם האחרונה ששמעתם ממני. האודישן, שהפך בזמנו לוויראלי, עדיין קצת כואב לצפייה:

ארבע שנים לאחר מכן, החלטנו לחזור אליה כדי לגלות איפה היא היום, מה בעצם קרה שם, האם היא התגברה על החוויה הלא נעימה ואיך מרגיש להיות בצד הפחות נעים של משוואת האקס פקטור. "אני חושבת שהביקורת שקיבלתי אז הייתה ביקורת הכרחית והוגנת", אמרה עדי למערכת tvbee, "אבל הדרך בה הם הציגו אותה לא הייתה הוגנת. הייתי ילדה בת 16 ובסך הכול באתי להגשים להגשים חלום, ופשוט עשו ממני צחוק ובדיחה ונתנו לגיטימציה לכך שגם הקהל בבית יראה אותי ויתנהגו אליי בלעג. פשוט הפריע לי מאוד ופגע בי שהם שכחו שבסוף היום אני ילדה ושזה יכול לפגוע".

עדי C היא לא המתמודדת הראשונה שחוותה את החוויה הזאת מצד התוכנית, ואין דבר יותר קשה מלהביך את עצמך בפריים טיים. "האמת שהאודישן והתוכנית גרמו לי לחוסר ביטחון בקשר לקול שלי, לא יצא לי לשיר מול קהל מאז. אני נחנקת, הגוף שלי לא מאפשר לי. יש לי די טראומה. אבל לא הפסקתי להתעסק במוזיקה - אני עדיין יוצרת שירים ושרה עם עצמי, בתקווה שיום אחד תשתחרר לי הטראומה".

כששאלנו אותה האם יש לה משהו להגיד לחבר השופטים מאז התקרית, תגובתה הייתה "א.מ.ל - אין מה להוסיף". משמח לגלות שעדי לא ויתרה לגמרי וממשיכה לשיר באתר יוטיוב, ואנחנו מאחלים לה פחות תקריות מביכות מהסוג הזה ויותר הצלחה בהמשך דרכה. למזלה, תמיד יהיו אודישנים מביכים חדשים בתוכנית שיעזרו לכולנו לשכוח את הקודמות.

TVbee בפייסבוק