1. "שלומית בונה סוכה"

זהו סיפורה של שלומית – בחורה אחת אמיצה שכל מה שרצתה היה לבנות סוכה כנגד כל הסיכויים. הסדרה פשוט לקחה את שיר הסוכות הידוע והפכה אותו לטלנובלה דרמטית, כולל שימוש יתר בזום-אין, מוזיקה דרמטית ועלילות מסתוריות ומותחות שכולן סובבות סביב בניית הסוכה.


2. טראומת אתרוגים

לשלמה הדסי, אב המשפחה שמגלם עודד מנשה, יש טראומת אתרוגים קשה – כשהיה צעיר נפל לו אתרוג על הראש, ומאז בכל פעם שאומרים את המילה "אתרוג" הוא מאבד את הזכרון.

 3. צירלר

דמות השכן המרושע ופותר התשבצים של משפחת הדסי, צירלר, הוא לא פחות מתפקיד חייו של קובי מחט, שתבע את הקצ'פרייז האלמותי "מינוחה!".

4. הפיאה של תום אבני

אין מה לומר חוץ מזה.

 5. דלות תקציב

הם לא מנסים אפילו להסתיר את זה שאין להם הרבה שחקנים ונותנים לסיוון ששון (הידועה כ"מנחת ערוץ הילדים שאף אחד לא זוכר את השם שלה") לשחק כמה דמויות שונות, כשחלקן אפילו מדברות אחת עם השנייה באיזשהו שלב.

 6. הדסה הדסי

מעל הדמויות מרחף צל מותה של אם המשפחה האהובה הדסה, שמגולמת על ידי טל מוסרי שרק הפיאה שלו לבד צריכה לזכות בפרס האקדמיה. מדי פעם בני משפחת הדסי מסתכלים על תמונתה הממוסגרת במבט נוגה, והצילום שלה משתנה בכל פעם בהתאם לסיטואציה – בלילה היא נראית ישנה, ובטוויסט עלילתי מפתיע היא צועקת באימה. גאוני.

 7. אשבול

יש שם דמות בשם אשבול. אתם באמת צריכים יותר מזה?

8. הטוויסטים

כיאה לטלנובלה, "לחיי הערבה" מלאה בטוויסטים הופכי קרביים ועוצרי נשימה – מתברר שדקל בכלל לא הבן של שלמה הדסי, אלא של הנבל צירלר! הוא נשלח למשפחת הדסי כדי לרגל אחריהם במשך 30 שנה (אפילו שהוא בן 20) וכל זה כדי לגנוב את תיבת הקישוטים שלהם, להביא אותה לצירלר – ואז לגלות בתפנית מפתיעה שהוא בעצם כן הבן של שלמה הדסי למרות הכול. שוקינג.

 9. החולצות של שלמה הדסי

שלמה מתהדר בסדרה בחולצות חגיגיות עם כיתובים כמו "לולב בכל מצב" ו-"אושפיזין זה IN". תקנו לי כאלה ודחוף.

10. הסוף (זהירות ספוילרים)

הסוף של "לחיי הערבה" משאיר אבק לכל מה ש"משחקי הכס" מתכננים לעונת הסיום שלהם: תחרות הסוכה היפה מגיעה כשאתרוג מסתורי נופל בסוכה (ארור תהיה, צירלר!). אך באורח פלא, שלמה נרפא ממחלת השכחה הנוראית שלו ומצליח לומר את המילה "אתרוג". ואז לפתע, הדסה המנוחה מפציעה ומגלה לכולם שהיא בעצם בחיים, ושכל הזמן הזה היא פשוט הייתה במספרה. ודווקא כשאנחנו חושבים שהגיע הסוף הטוב – אנחנו רואים את צירלר צוחק צחוק מרושע בזמן שהוא מזריק רעל אל תוך תפוח. מה אתם זומם הפעם, צירלר???