האודישנים של "הכוכב הבא" (ימי א' וב', 21:00, קשת 12) הביאו לא מעט כוכבים מוכרים להופיע מול ארבעת שופטי התכנית, אך אחד הרגעים הזכורים ביותר הוא כנראה זה של ליאת בנאי, הזמרת שריגשה את הקהל והביאה את סטטיק, בן אל, קרן, הראל ואסף להעניק לה רביעיית כחולים נדירה למדי.

אך כפי שפורסם היום בבוקר, בנאי הודיעה במפתיע על פרישתה מהתחרות ועל האפשרות לייצג את ישראל באירוויזיון 2018, שיערך השנה בליסבון. קרובים לה טוענים כי בנאי הבינה שלא תוכל לעמוד בדרישות לוח הזמנים של התוכנית, במקביל לטיפוח הקריירה שלה ולכן הודיעה להפקת התכנית על פרישה מהתחרות. 

הערב, בראיון מיוחד ל"אנשים" (א' עד ה', 17:15, קשת 12) בנאי חושפת את קשיי ההתמודדות עם הלחץ והפרסום, שחזרו בעקבותך שידור הפרק בהשתתפותה. "כשראיתי את האודישן,ישבנו פה הילדים ואני, ופשוט דמעתי, אני פשוט בכיתי. כי ראיתי את עצמי ואמרתי 'וואו'. תשמעי, כן. למה לא, בעצם? למה לוותר? בשביל מי? תעשי את זה. את אוהבת את זה, תהיי שם, כן. אבל זה לא מסתדר".

רק לפני דקה ישבנו פה ותיארת לי כמה זה חלום הילדות הכי גדול שלך. את מוותרת על החלום הזה?

"הבום הזה שהיה לי עם 'לה לה לנד' - היה לי בום נורא גדול. עוד פעם כולם חזרו להכיר אותי, עוד פעם תהיה ליאת בנאי... כי זה היה אחרי שממש נעלמתי כאילו לא היה אותי יותר. ואז עוד פעם היה לי שקט, נכנסתי מזה לחרדות, השתגעתי. חשבתי שאני מקבלת התקפי לב. הזעות, ידיים קרות".

על מה? ממה?

"מהפחד, שעוד הפעם, 'לא אוהבים אותך יותר'. קיבלתי מזה חרדות, ולא ידעתי שזה התקף חרדה עד שלא הגעתי לבית חולים. הגעתי לבית חולים עם אמבולנס, כשאני בדופק.. אמאל'ה. מזיעה, לבנה. רעידות בידיים, מרגישה שאני עומדת להתעלף, למות וזהו, השם לוקח אותי". 

TVbee בפייסבוק