אושפיזין בסוכה (עיצוב: עדי רם)
אושפיזין בסוכה | עיצוב: עדי רם

אילנה דיין ("עובדה")

הייתי רוצה לארח בסוכה את אילנה דיין, כי בכל זאת לא בכל יום האושפיזין שלך היא נשיאת המדינה הבאה. דמיינו לכם את ישראל שנת תשפ"ב: אילנה והילד רם בסרטון ויראלי שכובש את הרשתות החברתיות, מבקשים מכם להסתכל עליהם ואז על עצמנו, מפצירים בנו לא להיכנע לדחף הגזעני/בריוני/הומופובי שלנו, זה שמשרד החינוך כבר מזמן וויתר על להוקיע מאיתנו. בעוד 7 שנים כשהיא תשב בבית הנשיא ותתחזק את עמוד הפייסבוק שלה, כנראה לא יהיה לה זמן להתארח אצל כל אחד שיזמין אותה לסוכה שלו. למעשה, ייתכן מאוד שאלו רגעיה האחרונים בתור העיתונאית העקשנית שאנחנו מכירים, זאת שמזכירה לנו שגם אישה ראויה לכבוש את הפריים טיים. ולא סתם אישה, אישה חזקה שהיא לא דמות מוקצנת שהתבלבלה בין המילים "אסרטיביות" ו"דורסנות", אלא אחת שעומדת על שלה ולא שוכחת לתבל את דעותיה בקורט חמלה וידע למכביר.

 (שירה בורוכוב)

אילנה דיין (צילום: אלדד רפאלי)
נשיאת המדינה הבאה? | צילום: אלדד רפאלי

אשר בן חורין ("ארץ נהדרת")

הייתי רוצה לארח בסוכה את אשר בן-חורין, ולו רק בשביל התקווה שהוא יתעכב בדרך ואני אזכה להתקשר אליו ולשאול: "אשר, איפה אתה?!". חוץ מזה, אין כמו להעניק לאושפיזין שלך הפוגה מהשחיקה היום יומית של השגרה, ועוד יותר חושב מזה - מאשתו חני וחמתו חדווה.

אשר הוא האורח המושלם בעיניי; הוא ידאג ששאר האושפיזין בסוכה לא ישתעממו כשיעסוק איתם בענייני היום יום הבוערים, כמו סוגיית האיום הבא על ישראל – דאע"ש או טבעונות, החרם הישראלי על שוודיה וההשפעה של התמונות החושפניות של יונתן רושפלד על תיאבונו של הישראלי הממוצע. אם נשתעמם נוכל להכין קישוטים לסוכה מהעיתון חינם - זה שחדווה תמיד מבקשת שיביא לה יחד עם חבילה של סיגריות ווג - ובמקרה ונהיה רעבים נהנה ממנת הדגל שלו, נקניקיות מאודות באגזוז. לבסוף, כשסיום הערב יתקרב ונתחיל לחשוש מהתבצרות אורחים בסוכה, אשר יקבל קריאה וכל האושפיזין יקפצו על המונית כדי לתפוס טרמפ הביתה (כי לנהג מונית עם עקרונות כמו של אשר, הדירוג בגט טקסי חשוב יותר ממועדי ישראל).

(רועי נדלר)

אשר בן חורין מפגין חוסן לאומי (תמונת AVI: מתוך תכנית קיציס)
"אשר תעצור בדרך תקנה לי לולב" | תמונת AVI: מתוך תכנית קיציס

ג'ורג' הוטרינטור ("הפרלמנט")

אף פעם לא שיחקתי פוקר. למען האמת מעולם לא שיחקתי או התעניינתי במשחקי שולחן או קלפים בכלל, ופוקר בפרט נראה לי כמשהו שבעיקר גוזל זמן וכסף, מה גם שהוא עלול לפגום בצד הנשי שלי שהתפתח כל כך יפה לאורך השנים.

אבל השנה הכל השתנה. קצת קשה לי לספר על התחושות שעברו בי כשצפיתי במערכון ה"'קוף" של ג'ורג' בעונה האחרונה של "הפרלמנט", אבל משהו בי כבר לא אותו דבר מאז: בא לי לשחק פוקר, מתחשק לי להמר על חיות מחמד ובאופן כללי אני משתוקק להפוך לחבר הטוב ביותר של הוטרינטור הכי לוהט באיזור רמת גן. אני יודע שג'ורג' לא משתייך לחבורת המאמינים בסוכה וקידושין, והוא כנראה יבלה  את זמנו בכנסייה (או מסגד?) בזמן שכולנו נטחן רימונים תחת סכך, אבל דווקא השנה אני מתכוון לקחת את עניין קירוב הלבבות צעד אחד קדימה, ולהזמין אותו לחגוג יחד עם משפחתה של אשתי את חג האושפיזין, בתקווה שנסיים את הערב עם זוג אס, צ'אנסה של 32 אחוז ועוד כל מיני מושגים שפתאום עושים לי טוב על הלב.

(ירון רוולסצ'י)

ג'ורג' חוזר – הפרלמנט 2 (תמונת AVI: מתוך הפרלמנט, שידורי קשת)
יהמר על אתרוג? | תמונת AVI: מתוך הפרלמנט, שידורי קשת

ירון ברלד ("ארץ נהדרת", "תכנית קיציס")


צוות ליהוק האושפיזין הגיע להחלטה - שימו את כל ארבעת המינים בצד, יש רק מישהו אחד שהוא באמת יוצא מין הכלל והייתי רוצה לארח אותו בסוכה שלי: האיש, האגדה וחולצת הבטן ירון ברלד.

למה דווקא ברלד אתם שואלים? למה לא בעצם?! אחרי שביקשנו סליחה על השנה שחלפה, שנה באמת לא קלה שהפכה לכולנו את הבטן (וגם קצת ניפחה אותה), שנה שכל דבר הכי קטן הוצא מהקשרו, שנה שבה כל יונה קטנה הפכה ברגע לבת יענה מוגזמת שדוחפת את הראש שלה לכל מקום, ובאופן כללי שנה שצחקנו קצת פחות - הגיע הזמן להרים את תשע"ה באוויר ולהעיף לה את הסכך. אי פעם הסתכלתם על הלולב וחשבתם שבשנייה הוא יכול להפוך לגבה של פיני בלילי? אי פעם הצלחתם לדמיין את גבעולי הערבה וההדס משתלבים בחיקוי של מאיר אינשטיין? שלא נדבר על קישוטי הסוכה שאחיין שלכם הדביק בגן וברגע יכולים להיות תחליף הולם לחולצת חג.

רק בן אדם אחד במדינה הזאת יכול לקחת את הסוכה הבנאלית שקניתם באיקאה (מה לא עושים בשביל עוד נקניקייה בחמישה שקלים) ולהפוך אותה לאי (של) שפיות זמנית, לרגע צחוק בלתי פוסק, לכאב בטן עם אופציה לריבועים בסוף החג - או פשוט סתם להפוך אותה. אז לסיכום: ברלד בוא לפה, ברלד בוא לפה, ברלד בוא לפה! חג שמח, ד"ש לשלומית ונתראה בשמחות.

(רועי מדלי)

הגיע לעימות במשטרה (צילום: משה שי פלאש 90)
שימושים אלטרנטיביים להדס וערבה | צילום: משה שי פלאש 90


מיכל ינאי ויעל בר זוהר ("הצילו! אני לא יודע לבשל")

לאחרונה גיליתי את הדודה שבי. לא יודע איך או מה קרה, אבל התחלתי להיות "מוקסם" מדברים – מונח שעד לא מזמן התנגדתי אליו נחרצות. אז במקום להתכחש ולהתבייש החלטתי להשלים ולשתף: הצעקה האחרונה בתחום ה"ק.ס.ם" עבורי למעשה מורכבת משתיים, צמד כוכבות זוהרות שנקשרו לשורשים פחות תמימים בראשי עד לעלייתה של התכנית החדשה בהשתתפותן, "הצילו! אני לא יודע לבשל": מיכל ינאי ויעל בר זוהר. כן, מושאי הערצתי וזימתי כילד ואז כמתבגר - בהתאם - התגלו בתכנית הבישול הנ"ל כשתי נשים שכנותן הנדירה ונשמתן הטובה חודרות ללב בצורה ששמה בכיס הקטן את כל משתתפי האח הגדול גם יחד – מה גם שהן עוטפות את זה בצניעות שמתאימה יותר לגדולים בתורה מאשר לכוכבות בסדר גדול כזה. על כן הייתי יותר משמח לארח אותן בסוכה, לחלוק איתן סלט רימונים מרענן ולדבר על החיים כמו שלוש החברות הוותיקות והמקסימות שאנחנו. 

(יאיר ניקוליבסקי)

תחרות הקציצות מתחילה (תמונת AVI: מתוך הצילו! אני לא יודע לבשל, שידורי קשת)
סוכה זוהרת במיוחד | תמונת AVI: מתוך הצילו! אני לא יודע לבשל, שידורי קשת

טלי רוזנר ("רמזור")

בתור מאורסת טרייה הייתי רוצה לארח את טלי רוזנר אצלי בסוכה; רגע לפני ההתמסדות הגדולה שלי, הייתי שמחה לשאוב ממנה השראה לניהול חיי זוגיות תקינים ושיוויוניים (בכל זאת, לא בכל יום פוגשים בגורו לאילוף בני זוג). אז שנייה לפני שלא תהיה דרך חזרה וההתנהלות שלנו בחגים תקבע את הטון מעתה והלאה, אני חושבת שהגיע הזמן שבסיום הארוחה הגברים ישטפו את הכלים בזמן שהסבתות והדודות יפצחו גרעינים ויבהו בטלוויזיה. חוצמזה, יסכימו איתי אלפי נשים שאין מראה מלבב יותר מגבר עטוף בדבק פלסטי שוזר שרשראות מגזרי עיתונים לקישוט הסוכה. אחרי הכל - ולמרות שבעלי לעתיד הוא גבר מדהים, אינטליגנט, גברי, סקסי ושרמנטי - אם שלומית יכולה לבנות סוכה, הוא לגמרי יכול להתמודד עם הכלים. 

(רותם אלון)

אין תמונה
יועצת זוגית ולא יודעת בכלל

 

עוד בתכניות קשת: