כשקרין גורן עברה בין עמדות האפייה של המתמודדים ב"בייק אוף ישראל" וטעמה מהעוגות המצויינות שהכינו היא לא חשבה שכל ביס שלה יגרור תגובה מרושעת ברשת. מאז ששודר הפרק הראשון של ריאליטי האפייה החדש של המדינה, היא נתונה לשיימינג מבזה שכל כולו עוסק במשקל שלה ובמבנה גופה.

איך טל הגיב כשפגש את השופטת קרין גורן?  (צילום: מתוך בייקאוף ישראל, שידורי קשת)
גורן בפרק הפתיחה של "בייק אוף ישראל" | צילום: מתוך בייקאוף ישראל, שידורי קשת

משימת עוגת הגבינה יוצאת לדרך  (צילום: מתוך בייקאוף ישראל, שידורי קשת)
גורן עם הקולגות לצוות השופטים עודד ברנר ורן שמואלי | צילום: מתוך בייקאוף ישראל, שידורי קשת


התכנית שכל כולה מבוססת על משימות אפייה מורכבות ומאתגרות, היא בהחלט המגרש הביתי של גורן. מי שכבר שנים עוסקת באפייה ופירסמה ספרים רבים שהכניסו לכל בית בישראל את המתכונים שכתבה, מצאה את עצמה בליבה של מתקפה. אותם גולשים שכנראה נהנו פעם מאחת מהעוגות שלה, השיבו לה ברשתות בתגובות מרושעות.

הבוקר, כפי שפורסם ב-mako סלבס, גורן הגיבה בפעם הראשונה באמצעות פוסט בפייסבוק בו כתבה: "אני לא ארעיב את עצמי כדי להתאים למודל מצומצם. ההיקפים שלי הפכו נושא לדיון לאומי. יש לי חדשות: לא כולנו חייבות (וחייבים) להיות דוגמניות של ויקטוריה סיקרט. בתור מי שכמעט תמיד הייתה שמנמנה, ותמיד הרגישה בנוח בעור שלה, אני בטח לא מתכוונת להתנצל. להפך, התגובות האלה גורמות לי להרגיש גאה על שאני מביאה משהו אחר לפריים טיים". הפוסט של גורן הפך ויראלי ועומד כרגע על יותר מ-8 אלף שיתופים.

יחד עם גורן, צוות השופטים של התכנית מונה גם את עודד ברנר, שוקולטייר בעל שם עולמי ורן שמואלי, שף ישראלי מצליח. "לצערי הרב, קלות הדעת של הטוקבקיסטים מוכיחה שוב ושוב עד כמה היא בלתי נסבלת, אלימה ומרושעת", אמר שמואלי בראיון ל-mako, "הגיע הזמן שבשנת 2016 אנשים יפסיקו לשפוט אחרים לפי המראה שלהם והמשקל, זה הזוי".

"קרין היא אישה חזקה אבל היא לא הנושא. הגיע הזמן שנעצור רגע ונלמד לכבד אחד את השני", אמר שמואלי. בראיון לדרור גלוברמן ב"אנשים" בסוף השבוע האחרון שמואלי סיפר על חוויות ילדות קשות שסבבו תמיד עלבונות והערות פוגעניות מילדים שלעגו לו על משקל גופו. "כששמעתי את הדברים שנכתבו על ולקרין, זה נגע לי במקומות מאוד קשים", הגיב שמואלי. "אני לא אשקוט עד שהשיפוטיות הזו תגמר. זה שנולדתי עם גנטיקה של שמן אז מגיע לי לסבול? את רוב הדברים הרעים שיש באנשים סביבנו אנחנו לא רואים, שומן זה הדבר היחיד שבולט ולזה קל להיתפס".

עמי גלאם, בעלי חברת ההפקות "סטודיו גלאם" שהפיקה את התכנית "בייק אוף ישראל" והמפיק והעורך האחראי של התכנית, התייחס גם הוא בעמוד הפייסבוק הפרטי שלו:


על המסך, פגשו הצופים במוצאי שבת האחרון גם בצמד המנחות פאולה רוזנברג ואיה קרמרמן. רוזנברג שעוסקת ברבות בתכניות אותן היא מנחה ובסדנאות שהיא מעבירה באורח חיים בריא ודימוי גוף הגיבה גם כן בעמוד הפייסבוק שלה וצירפה תמונות שלה יחד עם קורן מסט הצילומים. תגובות נוספות מצד סלבס ברשתות החברתיות לא איחרו לבוא. טל פרידמן בחר להביע את המחאה שלו בדרכו הקומית והעלה לעמוד הפייסבוק שלו כרס חשופה וקרא לאחרים לעשות כמוהו:התכנית "בייק אוף ישראל" משודרת בקשת בימי רביעי ושבת ב-21:00