אם עד היום היינו רגילים להכיר את בן הזוג לפחות כמה שנים טובות לפני, לעבור לדירה משותפת ואולי בעתיד הרחוק להגיע אל יום החתונה, עכשיו הכל עומד להשתנות. בסוף חודש אוקטובר האחרון, עלתה לאוויר בערוץ קשת 12 תכנית הריאליטי הבינלאומית הנועזת "חתונה ממבט ראשון". למעשה, זהו הדור הבא של תכניות הריאליטי, שבו שני אנשים שלא מכירים אחד את השני נפגשים לראשונה מתחת לחופה. מרגע החתונה, הזוגות חוזרים לחייהם הרגילים, עם התוספת החדשה בחייהם והסטאטוס החדש, זוג נשוי.

המעמד המרגש ביותר עבור כל זוג, ההתחייבות הארוכה לזוגיות, תקבל פתאום משמעות חדשה. מה יקרה כשגם המשפחה, החברים ובעיקר החתן והכלה לא ידעו כלל מי הוא אותו אחד או אחת, איתם יחלקו את שאר החיים? בסיומו של טקס הזוגיות, שלנוחיות המשתתפים נערך באופן שיאפשר גירושים ללא קשיים, יעברו הזוגות לשישה שבועות, 42 ימים של חיים משותפים, שבסופם יחליטו האם ימשיכו לחיות יחד או יבחרו לפרק את החבילה. אבל עד שזה יקרה, המצלמות ילוו את הזוגות בירח הדבש, ובחיים המשותפים במציאות החדשה.

חתונה (צילום: Goran Bogicevic, Shutterstock)
אולי כדאי להשאיר את הבחירה הגורלית למדע ולהתחתן בלי להכיר? | צילום: Goran Bogicevic, Shutterstock

איך כל זה קורה? קודם כל תשכחו את כל מה שאתם מכירים את תוכניות ריאליטי. ב"חתונה ממבט ראשון" המשתתפים לא עברו אודישנים, אלא נמצאו מתאימים לשידוך על ידי צוות מומחים מנוסה ממספר תחומים שונים, ביניהם פסיכולוגיה, זוגיות וגנטיקה, שהמליצו על ההתאמה בין הזוגות. מרגע השידוך, הזוגיות של כל אחד מהזוגות תעמוד למבחן החיים האמיתיים שיכריע האם ימשיכו יחד לחיים משותפים או לא.

>> הטלוויזיה של ישראל עוברת לערוץ 12: לוח השידורים המלא

"חתונה ממבט ראשון", בהנחיית עידו רוזנבלום משודרת בערוץ קשת 12. לוח השידורים של קשת 12, כפי שפורסם יביא למסך הטלוויזיה של ישראל עונות חדשות לתוכניות המוכרות כמו "מאסטר שף", "הכוכב הבא לאירוויזיון", "ארץ נהדרת", "עובדה", לצד תוכניות חדשות ומסקרנות.

"חתונה ממבט ראשון" משודרת בקשת, ערוץ 12