הפרלמנט מסיימים עונה (תמונת AVI: מתוך הפרלמנט, שידורי קשת)
פרח שלא קוטפים כל יום | תמונת AVI: מתוך הפרלמנט, שידורי קשת
שאולי (הפרלמנט)

 אהלן שאולי,

אנחנו פונים אל הלב שלך, כי אין אזור אחר בגוף שלך שלדעתנו אתה צריך לעשות בו חשבון נפש: התלתלים בדיוק במקום, הגזרה יחסית דקיקה (אולי על הכרס אפשר לעבוד קצת), והלשון החלקלקה שלך היא רק מושא להערצה. היה כיף לראות אותך חזרה על מסך לצד החברים שלך לפרלמנט, יחד עם ראובן ואבא, וכמובן, צמוד לאירנה, אהובת ליבך וזו שבגללה לדעתנו אתה חייב לקחת השנה כמה דקות מול המראה ולעשות חשבון נפש.

תשמע, יש לך פרח ביד, אבל כזה שלא קוטפים כל יום: היא צעירה בנפשה, בגופה ובשפתה, היא חולה עלייך בקטע אחר יעני, ונראה שאתה לא ממש מעריך את המתנה הזו ששלחה לך העלייה האחרונה מברית המועצות לשעבר. אין לנו מושג אם אתה מתכוון לחזור בעונה שלישית, אבל בגלל שכולנו תקווה שכן תחזור להצחיק אותנו ובענק, כל שנותר לנו הוא להמליץ לך להפסיק להתעסק עם המארחת מהמסעדה שלה, השכנה שלכם וכל אלו שאתה נותן להן בסתר. עזוב אותך נשמה, יש לך מלכה בבית, והגיע הזמן שתתחיל להתייחס אליה בהתאם. בדוק יעני.

משימת החייזרים המלאה (תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת)
זמן לחשבון נפש | תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת
זיגי (האח הגדול)

היי זיגי,

נכנסת לחיינו בסערה הקיץ, כשהחללית שלך התרסקה היישר אל חצר בית האח הגדול - ומיד התאהבנו בך: חייזר ירקרק וטוב לב, בעל עיניים סקרניות (שניות במתיקותן רק לאלו של אורטל גושן), נחוש ללמוד על הדיירים, על המדינה ועל העולם, ועל הדרך מגשים משאלות לכל עובר ושב. אולם לקראת הסוף זיגי, נראה היה שהתחלת קצת להתלכלך: האשמת  את אחי בעזיבתה של אורטל, פסחת על משאלותיהם של אלדד ונופר בתירוץ ש"הם קילקלו לך את היכולת", ולבסוף אף הזמנת את לינור אליך לחללית – ולא כדי לשמוע תקליטים.

בדיעבד, אפשר לסכם שיותר מאשר לימדת את הדיירים לאהוב, למדת מהם איך להיות דייר בבית האח הגדול. עכשיו כשאתה בחזרה בביתך, היינו מציעים לך לעשות חשבון נפש קטן, שיבלום אותך רגע לפני שאתה מתאהב עד כדי אובססיביות, רב על העקרונות שלך עד כדי וולגריות או עובר על חוקי הפורמט כשאחיך הקטן לוחש לך ברוסית שמות של חייזרים אחרים שהעמידו אותך להדחה. זה פשוט שאתה חיים שלנו בלב זיגי, באמת, ולא היינו רוצים לראות אותך מתקלקל.

משה משה1 (צילום: יעל גל)
זמן להוריד הילוך | צילום: יעל גל
משה משה (ארץ נהדרת)

שף,

לפני הכל אנחנו חייב לציין שהבאת השנה משהו אחר. סוג של רוח קולינרית שלא נשבה במטבחי ישראל מאז שאהרוני כיהן פה כשליט יחיד. הבאת ערך מוסף למושג שף-סלב וגרמת לכל פרחח להחזיק סכין קצבים ביד במקום סתם סכין מתקפלת, ולכל שף אחר במדינה לרעוד מפחד בכל פעם שהבלורית הזו שלך עמדה זקוף מול כל המלעיזים.

למרות כל אלו שף, אנחנו חושבים שהשנה אתה חייב לשבת רגע עם עצמך לבד במטבח, מוקף סירים ומיקסרים ולהוריד הילוך. אנחנו מביטים סביב ורואים את כל השפים שהפכו למותגים שומרים על רמת פאסון במידה זו או אחרת, ורק אתה חי באיזה סרט בו אתה הטבח הכי בן זונה בארץ. אנחנו לא אומרים שלא, אבל קצת צניעות יכולה לשמש כתבלין הכי טוב שתעשה בו שימוש אי פעם. תוריד פרופיל, סע לבשל לתושבי הדרום, תצטלם לצד כלבים וחתולים עזובים ונסה להחזיר אפילו במעט את הצניעות שנעלמה לה ברגע שנבחרת לטבח הכי טוב בפולין. אנחנו אוהב אותך שף, אבל יכולים לאהוב אותך קצת יותר. לא ככה מאמא?

צביקה ונועה (צילום: mako)
דאגה ועבודה | צילום: mako
צביקה גרנות (להיות איתה)

מה המצב צביקה?

אנחנו חושבים שתסכים איתנו אם נגיד שבגדול אפשר לחלק את העולם לשניים: לרומנטיקנים ולציניקנים. עכשיו, כמובן שיש גם שטח אפור ואנחנו עצמנו לא בדיוק הרומנטיקנים הכי גדולים – אבל בחייאת צביקה, יש גבול, ואתה לא רק שעברת אותו, אלא שברת שיא עולם בקפיצה לרוחק על הדרך.

תראה צביקה. אנחנו מבינים את הדאגה שאתה רוחש לנועה, ויודעים שבסך הכל אתה רק מנסה לעשות את עבודתך. אבל יש דברים שלא מתערבים בהם, והנסיון שלך להפריד בינה ובין עמוס לאורך כל העונה היה לא פחות מנפשע. כי אפילו אם אתה חושב שהחיבור עם עמוס לא יביא לה את אותו אור זרקורים שפיט הוואנס הביא לה, בסופו של דבר אור הזרקורים הזה שווה רק אם היא באמת מאושרת - והאושר של נועה עובר דרך עמוס צביקה. אנחנו מקווים שיום אחד תתפכח, שסדר העדיפיויות שלך יסתדר ומי יודע, אולי תעבור צד בסוף (לצד של הרומנטיקנים הכוונה, תירגע) .

אשר בן חורין על מצוקת הדיור (תמונת AVI: mako)
ממורמר על החיים | תמונת AVI: mako
אשר בן חורין (ארץ נהדרת)

אשר שלום,

תשמע, אנחנו מבינים שאתה קצת ממורמר על החיים: להיות על הכביש כל היום זה לא הכי כיף בעולם, התשוקה בינך לבין חני מזמן דעכה והיא וחדווה משגעות אותך כל רגע ורגע. אבל אשר בחייאת אשר, למה אנחנו צריכים לסבול גם? לא בא לנו לשמוע על הצרות שלך בבית, על השקפות עולמך התמוהות או על עצותיך הבעייתיות לחיים. יש לנו בקשה פשוטה, אחת ויחידה: להגיע ליעד, ובשקט.

אנחנו מציעים לך כזה דבר אשר: נסה, בהתחלה אפילו רק לשבוע אחד, לשנות גישה. תן לנוסעים להתחיל לדבר איתך, תתקשר אתה לחני – לא כדי להתלונן, אלא כדי להגיד לה שאתה אוהב אותה, ותביא לחדווה איזה זר פרחים יפה בסוף היום. אתה תראה שדברים טובים קורים אשר, שהחיים קצת פחות שחורים, ושיש לך דווקא די הרבה להתגאות בו. שבוע עבר ולא השתכנעת? תמשיך בדרכך הישנה (ואנחנו כבר נדאג לעשות מיוט).