מתחילת החג ועד סופו אתם מוזמנים ליהנות מיצירה דוקומנטרית ישראלית, משופעת בסיפורים מרגשים, מרתקים, מפתיעים ומקוריים. אז מה צפוי לנו בפסח הזה?

8.4

מחפשים את אבא: האב שנעלם באזרבייג'ן (תמונת AVI: mako)
מחפשים את האב המוסלמי שנעלם | תמונת AVI: mako
מחפשים את אבא
העיתונאית דליה בן ארי יוצאת בפעם החמישית למסע חיפושים אחר אב אבוד. המסע הפעם מתמקד באביה המוסלמי של לינוי גלמן שנעלם מחייה לפני 20 שנה באזרביג'אן.

 >> הצצה לסרט המלא שישודר הערב

9.4 חוזרים הביתה
ליאת ואלה, אם ובתה, חיות כבר 4 שנים בנתק מוחלט. צופית גרנט מביאה סיפור מדהים על מציאות שמתוארת משני צדי המתרס: מצד אחד נערה שברחה מהבית בגיל 16 והתגלגלה ברחובות בלי שאיש מחפש אותה, מהצד השני אם חד הורית לארבעה ילדים שבטוחה שעשתה כל מה שאפשר למענם. האם הן תצלחנה לגשר על הפער?

10.4 רק בשביל לקבל חיבוק
עמנואל רוזן נכנס לבית השנאטי ל-24 שעות. הוא פגש ושוחח עם בני נוער שמצאו בו מפלט מהרחוב, מסמים, מהתעללות פיזית, רגשית או מינית. זהו המקום הראשון ואולי היחיד שהם באמת יכולים לקרא לו "בית", וזה המקום שבו גם מתחיל המאבק הפנימי האמיתי, אצל כולם יחד וכל אחד בנפרד: האם אחרי כל מה שעברתי, אני עדיין מאמין שיכול להיות אחרת? מריומה, המייסדת ואם-הבית שעד היום היה לביתם של 25,000 בני נוער בסיכון, אומרת שאלמלא חוותה בעצמה אונס ואלימות, לא הייתה יכולה להתחבר לעולם של הילדים האלה ולתת להם, ללא שיפוט, את ההזדמנות האחרונה באמת לחיים חדשים.

גמר האח הגדול 4 - חמישיית הגמר (צילום: ראובן שניידר )
מתרגלים לחיים שאחרי: הפיינליסטים חוזרים לבית האח הגדול | צילום: ראובן שניידר
15.4 האח הגדול חוזרים הביתה
אחרי הגמר, הפיינליסטים של העונה הרביעית שך האח הגדול נזכרים ברגעים הגדולים של העונה, חוזרים למשפחות ולחברים ומתרגלים לחיים שאחרי החוויה הבלתי נשכחת שעברו.

15.4 מי לא רוצה להיות מיליונר
עידו רוזנבלום יוצא לבדוק מה צריך לעשות על מנת להתעשר -  איך בודקים מהו רעיון טוב, אילו תכונות אופי אדם צריך בשביל להיות יזם, איך מגייסים משקיעים ומהו הניצוץ שיגרום לאנשים להאמין בך. במפגש עם אנשים "שעשו את המכה", ואנשים שנמצאים עכשיו בדרך, פורס רוזנבלום את התשובה.

 17.4 הכינור שחזר
סרטו של חיים הכט לציון יום הזיכרון לשואה. ברוניסלב הוברמן נחשב לאומן המוסיקה הקלאסית החשוב ביותר באירופה של תחילת המאה ה-20.  כשיוזף גבלס מורה לגרש את כל הנגנים היהודים מהתזמורות, הוברמן פותח במבצע הצלה של איש אחד: הוא מקים בישראל תזמורת של ניצולים - שלימים תצמח ממנה הפילהרמונית הישראלית - ועורך  אודישנים לנגנים.
כל 'אודישן' כזה הוא בעצם 'סלקציה' -  מי שעובר יוצא עם משפחתו מאירופה למדינה שעתידה לקום. מי שנכשל, דינו נחרץ למות. במהלך איסוף הכספים להקמת התזמורת, הוברמן מנגן בקארנגי-הול בניו-יורק. בסיום הקונצרט  פרץ מישהו לחדר ההלבשה וגנב את הכינור שלו - סטרדיבריוס נדיר. הוברמן מת בשנת 1947 מבלי שזכה לשוב ולראות את כינורו. 40 שנה מאוחר יותר, בבית כלא בקונטיקט מתוודה אסיר על ערש מותו שהוא זה שגנב את הכינור הנדיר.

>> פספסתם? לאחר שידורם, תוכלו למצוא את כל הסרטים ב-makoVOD