יש כל דרכים רבות לייצג את ישראל בחו"ל, ולמכור סדרה ישראלית ל-BBC זו ללא ספק אחת הטובות מביניהן. לכבוד יום העצמאות, הכנו לכם רשימה של סדרות שהתחילו ממש כאן בקשת, והצליחו בשנה האחרונה לעשות את זה בחו"ל ביג-טיים. גאווה ישראלית זה לגמרי כאן. 

"להיות איתה"

לפני חודשיים סיפרנו לכם ש"להיות איתה" ("קשת") - הסדרה הרומנטית של אסי עזר על האופה מבת ים (אביב אלוש) שמתאהב בבתו של טייקון (רותם סלע) - נמכרה לערוץ NET 5, אחד מערוצי הברודקאסט המובילים בהולנד. "היינו הראשונים לזהות את הפוטנציאל של הסדרה ואת הסיבות להצלחתה בישראל", סיפר אז ווילאם זיילסטרה, מנכ"ל חברת "FourOne.Media", שמפיקה את הסדרה. אסי עזר כמובן לא הפקיר את הבייבי שלו וטס לסט הצילומים ההולנדי כדי לייעץ ולפקח, ואנחנו זכינו לקבל הצצה לכפילים האירופאים של רותם סלע ואביב אלוש.

להיות איתה הגרסה ההולנדית
צ'יפס, לגליזציה וחלונות אדומים. "להיות איתה" גרסת הולנד | צילום: מתוך האינסטגרם של אסי עזר, instagram
"להיות איתה" הייתה אחת מעשר התכניות הנצפות ביותר בישראל לשנת 2014, ורשמה את ממוצע הצופים הגבוה ביותר לסדרה בעונתה הראשונה. הגרסה ההולנדית נקראת Bagels & Bubbels והשבוע שודר כבר הפרק השלישי שלה. למי שתהה איך אומרים עמוס בהולנדית, התשובה היא ריק.

>> לכתבה המלאה על "להיות איתה"

"Dig"

הבמאי גידי רף לא נח לרגע, ואם "Homeland" המבריקה שלו לא הספיקה לכם, אז הגיע הזמן להתעדכן ב-"Dig" החדשה והממכרת, שעלתה לשידור בארה"ב כבר ב-5.3.15. רף יצר את הסדרה יחד עם טים קרינג ("גיבורים"), והיא מבוססת על רעיון שיזמה "קשת" ומופקת על ידי "USA Networks" מבית "NBC".

העלילה מתמקדת בסוכן FBI שמוצב בירושלים וחוקר מקרה רצח של ארכיאולוגית צעירה. הפרשה מובילה אותו לחשוף קונספירציה בת 2,000 שנה וכמובן להסתבך קשות כתוצאה מכך. הסדרה הייתה אמורה להצטלם בירושלים, אך בשל אירועי "צוק איתן" הועברה ההפקה לקרואטיה ולארה"ב.

>> לכתבה המלאה על "Dig"

"פלפלים צהובים"

"פלפלים צהובים", סדרת הדרמה המקורית של קשת והיוצרת קרן מרגלית, תזכה לאדפטציה בריטית שצפויה לעלות לשידור ב-2016 ברשת BBC. זוהי הפעם הראשונה שהרשת הבריטית היוקרתית מפתחת אדפטציה לסדרה ישראלית והשנייה אי פעם שבה נעשית בה דרמה המבוססת על פורמט זר.

סוף עונת הפלפלים
זוהי הפעם הראשונה שהרשת הבריטית מפתחת אדפטציה לסדרה ישראלית | תמונת AVI: mako

הסדרה, שתיקרא "The A Word", תכלול שישה פרקים וצילומיה יחלו בקיץ 2015. את האדפטציה הבריטית יכתוב פיטר באוקר, מחזאי ותסריטאי מוערך באנגליה, שהיה חתום על סדרות כמו "Blackpool" ו-"Occupation". קרן מרגלית, מנכ"ל קשת אבי ניר ושרה ג'ונסון, מנהלת מחלקת הדרמה ב-Keshet UK ישמשו כמפיקים אחראים.

"פלפלים צהובים" עלתה לראשונה לשידור בדצמבר 2010 וגוללה את סיפורה של משפחה המנהלת משק לייצוא פלפלים צהובים במושב מבודד בערבה, ומתמודדת עם ההבנה שהבן הצעיר במשפחה אוטיסט. הסדרה גרפה 8 פרסים בטקס האקדמיה הישראלית לטלוויזיה ולקולנוע והייתה לדרמה השנייה הנצפית ביותר באותה שנה.

>> לכתבה המלאה על "פלפלים צהובים"

"BOOM!"

שבוע בלבד אחרי ההשקה בישראל של "BOOM!", נרכש שעשועון הטריוויה על ידי רשת FOX האמריקאית ורשת TF1 הצרפתית, הרשת הנצפית ביותר בצרפת ובאירופה, שם צפויה התכנית לעלות בקיץ 2015. "זה הישג אדיר לכל מי שלקח חלק בעשייה של התכנית", מסר עידו רוזנבלום, מפתח הפורמט ומנחה התכנית. 

"ב-!BOOM יש בידור לכל המשפחה שמשתלב בצורה מושלמת עם הגישה של FOX", מספר סיימון אנדרה, סגן נשיא בכיר ב-FOX, "מעולם לא הונח שעון מתקתק בצורה כה מתוחכמת במרכזו של משחק. יש כאן השאלה יצירתית במיוחד של "שפת המותחנים" לתוך שעשועון".

!BOOM משלב את הדרמה והמתח של סרטי האקשן עם תחושה של משחקי ווידאו: למתמודדים זמן קצוב לענות על שאלות טריוויה ותוך כדי עליהם גם כדי לנטרל פצצה מדומה. בכל משחק מגיע להתמודד צוות של ארבעה שחקנים (חברים, משפחה, מכרים וכו') שעונים כל אחד בתורו על שאלה. כל שאלה (מתוך השמונה עליהן יש לענות) מיוצגת פיזית על ידי פצצה מדומה וכל תשובה אופציונלית מיוצגת על ידי חוט המחובר לפצצה, על המתמודד לחתוך את החוטים עם התשובות הלא נכונות, ובכך לנטרל את הפצצה. אם יחתוך את החוט עם התשובה הנכונה הפצצה תתפוצץ בבום!

>> לכתבה המלאה על "BOOM"

"הכוכב הבא"

בברזיל, בארצות הברית, בצרפת, בסין ואפילו באינדונזיה - "הכוכב הבא" זכתה כבר לשלל גרסאות ברחבי הגלובוס. לחצו על התמונה, כנסו אל מפת העולם האינטראקטיבית וגלו פרטים מפתיעים על הגרסאות שמעבר לים - מהשופטת המפורסמת שעשתה קאמבק, דרך המתמודד העיוור שריגש אומה שלמה ועד ללהקה שזכתה במקום הראשון. 

הכוכב הבא בעולם

*המפה נתמכת בדפדפן כרום, ובדפדפן אקספלורר 10 ומעלה

>> לכתבה המלאה על "הכוכב הבא"