לאן עובר ערוץ 2? למה פיצלו אותו?
בעקבות חקיקה שהתקבלה בתקופת כהונתו של שר האוצר משה כחלון במשרד התקשורת בשנת 2011, הוחלט כי החל מה-1 בנובמבר 2017 ערוץ 2, הערוץ המסחרי הוותיק, יפוצל לשני אפיקי שידור נפרדים, כשבכל אחד מהם תשדר בעלת רישיון טלוויזיה באופן עצמאי. הזכיינית קשת, שמשדרת בערוץ 2 מזה 25 שנים, תעבור לשדר בערוץ 12, ואילו הזכיינית רשת תעבור לשדר בערוץ 13. ערוץ 10 יעבור גם הוא לשדר באפיק חדש, ערוץ 14. תאגיד השידור הציבורי "כאן" ימשיך לשדר בערוץ 11.

באיזה ערוץ תשדר קשת?
הזכיינית קשת, הטלוויזיה של ישראל, תשדר בערוץ 12 בשלט שלכם.

מתי ערוץ 2 מפסיק לשדר וערוץ 12 מתחיל לשדר? מתי קשת ורשת מתפצלות?
הפיצול של ערוץ 2 יתרחש בחצות הלילה שבין יום שלישי ה-31 באוקטובר ליום רביעי -1 בנובמבר. שידורי קשת יתחדשו מיד בערוץ 12.

היכן תשודר מהדורת החדשות של ערוץ 2 עם יונית לוי ודני קושמרו?
לאחר פיצול ערוץ 2 בנובמבר הקרוב, מהדורת החדשות המרכזית עם יונית לוי ודני קושמרו תשודר על ידי הזכיינית קשת בערוץ 12 וגם על ידי הזכיינית רשת בערוץ 13.

מה יקרה לערוץ 22? מה ישודר בערוץ 2?
אפיק השידור 22, שמוכר מאז הקמתו כערוץ 2, יוחשך ב-1 בנובמבר ולא ישודרו בו תכניות טלוויזיה או חדשות.

איזה תכניות משודרות בערוץ קשת 12?
הזכיינית קשת, הטלוויזיה של ישראל, תשדר בערוץ 12 את כל סוגי התכניות ששידרה עד כה בערוץ 2, וכמובן גם תכניות חדשות. תכניות ריאליטי כמו "מאסטר שף", "הכוכב הבא לאירוויזיון", "רק רוצים לרקוד", "בייק אוף ישראל" יככבו על המסך, לצד תכנית הסאטירה האהובה "ארץ נהדרת", "עובדה" עם אילנה דיין, "יצאת צדיק" עם חיים הכט", "מועדון לילה" עם ארז טל, "מה זה השטויות האלה" עם עדי אשכנזי, "צומת מילר" עם אדיר מילר ועוד. רצועת החדשות של ערוץ קשת 12 תביא לכם מדי בוקר את חדשות הבוקר עם ניב רסקין ומיד אחרי את פאולה וליאון רוזנברג, ובערב את "שש עם עודד בן עמי", "אנשים" עם דרור גלוברמן, "ערב טוב עם גיא פינס", "תכנית חסכון" עם קרן מרציאנו, מהדורת החדשות המרכזית עם יונית לוי או דני קושמרו, "היום בלילה עם גורי אלפי" ו"חי בלילה" עם נדב ברונשטיין.

איזה תכניות חדשות יהיו בערוץ קשת 12?

בנוסף לתכניות האהובות והמוכרות, ישודרו בערוץ קשת 12 תכניות חדשות כמו "חתונה ממבט ראשון". עונות חדשות לסדרות האהובות "כפולים", "צומת מילר", "סברי מרנן", "להיות איתה", לצד סדרות חדשות ומסקרנות שצפויות להיות משודרות בערוץ קשת 12, ביניהן הדרמה "כיפת ברזל", הסדרה "משיח" של אודי כגן, סדרת דרמה חדשה בכיכובם של נינט טייב, מיכאל אלוני ותומר קפון שתיקרא "בשבילה גיבורים עפים", "הסטייליסטית" בכיכובם של עוז זהבי, מגי אזרזר ונוספים, "יומנים" סדרה חדשה של יוצרת פלפלים צהובים, בכיכובם של יוסי מרשק ונועה קולר ועוד ועוד.

באיזה איכות שידור תשדר קשת בערוץ 12 החדש?

כפי שפורסם, קשת 12 תשדר את כל לוח השידורים, לרבות החדשות באיכות שידור HD. כל מי שיש לו בבית ממיר הקולט HD יוכל ליהנות משידור באיכות גבוהה יותר, ניתן לברר זאת ישירות מול מפעילי השירות  (יס/הוט/סלקום TV/פרטנר).

האם כל מי שיש לו עידן פלוס יוכל לראות את הערוצים החדשים כרגיל?

כן, כל מי שיש לו עידן פלוס יוכל לצפות בערוצים החדשים. פרטים נוספים תוכלו למצוא כאן.

מה לגבי מי שיש לו צלחת לוויין פרטית? 

בעלי צלחת לוויין פרטית יוכלו להמשיך ולקלוט את שלושת הערוצים המסחריים החדשים (12,13,14).

היכן תשודר תכנית ריאליטי הבישול "מאסטר שף"?

ריאליטי הבישול "מאסטר שף" ישודר בערוץ 12 של הזכיינית קשת. בעונה החדשה יצטרף ישראל אהרוני אל צוות השופטים הוותיק, מיכל אנסקי, חיים כהן ואייל שני. יחד הם יבחרו את ה"מאסטר שף" של ישראל.

היכן משודרת התכנית "ערב טוב עם גיא פינס"?
התכנית "ערב טוב עם גיא פינס", שמביאה את כל החדשות הכי חמות שאתם חייבים לדעת כדי להיות בעניינים, תשודר בקשת באפיק הנוכחי והחל מה-1 בנובמבר התכנית תשודר בערוץ קשת 12. גיא פינס וכל חברי המערכת, לירון ויצמן, דנה גרוצקי ודורין אטיאס, ישדרו את התכנית מדי ערב בערוץ קשת 12 לפני מהדורת החדשות המרכזית.

מה ההבדל בין ערוץ 12 לבין ערוץ 13?
בכל אחד מהערוצים תשדר בעלת רישיון טלוויזיה אחת באופן עצמאי. בערוץ 12 תשדר קשת, הטלוויזיה של ישראל ואילו בערוץ 13 תשדר רשת.

היכן ישודרו התכניות של חדשות 2?
החל מה-1 בנובמבר כל התכניות של חדשות 2 כמו מבזקי חדשות, "מהדורה ראשונה", "שש עם עודד בן עמי", "תכנית חסכון", "פגוש את העיתונות", "סדר עולמי", מהדורת החדשות המרכזית ו"אולפן שישי" ישודרו בערוץ קשת 12 ובערוץ 13.

מה יראו בערוץ 22 אחרי 1.11.2017? 

לאחר הפיצול ערוץ 22 יציג שקופית שתפנה לערוצים החדשים.