עוגות רבותיי, עוגות. הן מקיפות אותנו באירועים, חתונות, ימי הולדת וגם סתם ליד הקפה של הבוקר ובקרוב מאוד הן יפתו אתכם על המסך. החל מעוגות שכבות מרוחות בקרם קטיפה דרך פאי פריך וחם ועד מגדל קומות שכל כולו מצופה בצק סוכר. בקרוב מאוד ריאליטי האפייה שסחף את הבריטניה מגיע לישראל.

הגרסה המקורית של התכנית, "הבייק אוף הגדול של בריטניה" עלתה לראשונה בערוץ BBC הבריטי ב-2010. מאז ועד היום התכנית שודרה בעשרות מדינות. העוגה שעומדת במרכז הפורמט, עוגת פטל ושוקולד עשירה הצליחה לסחוף אחריה מיליונים שהפכו את עולם האפייה לעולמם. ברגע אחד הבריטים החלו לאפות במרץ ולמלא את בתיהם בעוגות מקושטות, מפוארות ובעיקר טעימות בטירוף. אחרי ההצלחה הגדולה במשך שש עונות בממלכה הבריטית ובמדינות רבות נוספות שאימצו את הפורמט, הגיע הזמן שגם כאן בארץ נהנה כולנו מהמראות המדהימים ובעיקר מהטעמים.

ריאליטי האפייה ששיגע את בריטניה מגיע לישראל (צילום: מתוך בייקאוף ישראל, שידורי קשת)
הזוגות יקציפו, יקפלו, יקצצו, יזלפו, יזגגו ויקרמלו | צילום: מתוך בייקאוף ישראל, שידורי קשת

בכל פרק יתחרו זוגות של מתמודדים במשימות אפייה מורכבות שיציבו אותם בפני האתגר הגדול- לאפות את הבלתי אפשרי. כל המתמודדים, על פי חוקי הפורמט, הם אופים חובבים שבחיי היום יום שלהם לא עוסקים באפייה כמקצוע. על סט הצילומים, הזוגות יקציפו, יקפלו, יקצצו, יזלפו, יזגגו ויקרמלו מאפים ועוגות וכל זה כדי להרשים את השופטים. ומי אלו בעצם? בואו נתחיל.

>> בואו להיות חברים של "בייק אוף ישראל" בפייסבוק

קרין גורן, גורו האפייה שכל בית בישראל מכיר תקבע יחד עם עודד ברנר, שוקולוטייר בעל שם עולמי ורן שמואלי, השף המצליח ובעל מסעדות רבות בישראל- מי מהזוגות יהיה הזוג המנצח שיצליח לעמוד בכל האתגרים. הרף הוא גבוה וכך גם הציפיות של השופטים. את התכנית ינחו פאולה רוזנברג ואיה קרמרמן שיחד עם צוות השופטים יעזרו למתמודדים לעמוד במשימות ובעיקר יתמכו בהם ברגעים שבהם לא הכל מסתדר.

ריאליטי האפייה ששיגע את בריטניה מגיע לישראל (צילום: מתוך בייקאוף ישראל, שידורי קשת)
טעים ועוד טעים שווה טעים | צילום: מתוך בייקאוף ישראל, שידורי קשתבשונה מתכניות בישול אחרות ב"בייק אוף ישראל" המתמודדים יבצעו משימות אפייה בלבד. את העוגות המטורפות הזוגות הכינו על סט צילומים מיוחד במינו. במקום לצלם בתוך אולפן, "בייק אוף ישראל" צולמה באוהל ענק שהוקם במיוחד עבור התכנית בפארק גני יהושע. על גדות נחל הירקון התחרו המתמודדים בכל משימה ומשימה ועשו הכל כדי להגיע לתוצאות מרשימות מספיק כדי להתקדם בכל פעם שלב אחד בתכנית. 

עד שנכיר כולנו את המתמודדים ונזכה לראות את העוגות, אתם יכולים כבר להכין את המשטח המקומח במטבח, לשלוף את המערוך, להוציא את המיקסר מהארון ולהתכונן להצטרף לחגיגת האפייה של "בייק אוף ישראל". הולך להיות מתוק מאוד.

ריאליטי האפייה ששיגע את בריטניה מגיע לישראל (צילום: מתוך בייקאוף ישראל, שידורי קשת)
החולשות שלנו, התחרות שלהם | צילום: מתוך בייקאוף ישראל, שידורי קשת
ריאליטי האפייה ששיגע את בריטניה מגיע לישראל (צילום: מתוך בייקאוף ישראל, שידורי קשת)
בואו לאפות את הפנטזיה השוקולדית שלכם | צילום: מתוך בייקאוף ישראל, שידורי קשת"בייק אוף ישראל"- בקרוב בקשת, ערוץ 2