הבוקר (ד') הותרו לפרסום פרטי מבצע "מחוץ לקופסה", בו בספטמבר 2007 השמידו מטוסי צה"ל את הכור הגרעיני בסוריה באחת הפעולות הרגישות והחשאיות בתולדות חיל האוויר. סרטו של יואב לימור, "סודי ביותר", ששודר הערב (ד') בקשת 12 סוקר את הפעולה המשמעותית הזו מרגע הגעת המודיעין על הימצאותה של פעילות גרעינית בסוריה, דרך האימות של מידע זה בפעולה חשאית באירופה ועד לתקיפת הכור על ידי חיל האוויר הישראלי.

"ההוכחה הייתה חד משמעית, זה כור גרעיני, פלוטוגני, צפון קוריאיני, שיש לו רק מטרה אחת - לייצר פלוטונויום לפצצה גרעינית", אומר אלוף לשעבר עמוס ידלין, שכיהן בתקופת המבצע כראש אמ"ן. אותו מודיעין הוא זה שיוביל לפעולה המבצעית שכעת הותר לפרסום שבוצעה כחצי שנה מאוחר יותר.

"הבעיה הייתה שסוריה היא גובלת בנו", משחזר ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, "ובאותה תקופה לפי מה שפורסם בעיתונות הזרה היו מאות טילים סורים שהטווח שלהם מגיע לכל נקודה במדינת ישראל כולל לאילת שהיו מוכנים לירי ושבהתראה של 6 שעות אפשר להביא לכך שכל הטילים הללו יעופו. ואתה צריך לקבל החלטה אם ב-12 בלילה מדינת ישראל עושה דבר שהוא הצלה קיומית וב-6 בבוקר עם ישראל מתעורר כשנופלים עליו פתאום בכל מרכזי האוכלוסייה של מדינת ישראל מאות טילים שיכולים לגרום לנזק נורא". 

בתחילת חודש ספטמבר 2007, מתקבלת ההחלטה לצאת למבצע השמדת הכור. לדבריה ח"כ ציפי לבני, באותה העת שרת החוץ בממשלת אולמרט, בפני הקבינט המצומצם הוצגו דרכי פעולה של הצבא ושל המוסד. "המלצתי לפעול ולפעול מיד ולבחור בחלופה של חיל האוויר", מסביר רא"ל לשעבר גבי אשכנזי, הרמטכ"ל בתקופת המבצע. התקיפה יצאה לפועל בחצות הליל של ה-6 בספטמבר 2007. כעת עם פרסום פרטי המבצע, משחזרים ראשי הצמרת המדינית והבטחונית בסרטו של יואב לימור, את הימים הדרמטיים לפני ואחרי הפעולה הצבאית. צפו בסרט המלא.