דמיינו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: אתם חוזרים מקניות בסופר עם מוצרים שחייבים להכניס למקרר והמפתח נשבר לכם בתוך המנעול, או שאתם צריכים ללכת לשירותים וכבר לא יכולים להתאפק, ואולי בכלל יצאתם לרגע להוציא את הזבל והדלת נטרקה מאחוריכם. כן, זה תמיד קורה ברגעים הכי לא מתאימים, והדבר הראשון שאנחנו עושים הוא להזמין פורץ שיושיע אותנו מעסק הביש שנקלענו אליו.

בפרק הבא של "יצאת צדיק" (יום ב', 21:00), נגלה לראשונה האם בעלי המקצוע שפוגשים אתכם מחוץ לבית כשאתם מיואשים ועצבניים יצאו צדיקים?

צעיר מחפש מפתח להיכנס לבית עם דלת כחולה (צילום: jupiter images)
נתקעתם מחוץ לבית? "יצאת צדיק" עם כל מה שאתם צריכים לדעת כשאתם קוראים למנעולן | צילום: jupiter images

לצורך הבדיקה השתלטה ההפקה על בית ישראלי טיפוסי וקראה ליואל מזרחי, מומחה לדלתות מ"רב בריח", שבדק את הדלת ואת מכלולי הנעילה וקבע שהיא תקינה לחלוטין. הדבר היחיד שמונע מתמר, הדמות שמזמינה את המנעולנים, להכנס לביתה - הינו תקלת מפתח פשוטה (ושכיחה מאוד) שלא דורשת שום החלפה או תיקון בדלת עצמה, כל מה שצריך לעשות זה להשמיד את המפתח הפגום ולשכפל במקומו אחד חדש.

בתרחיש שנועד לבדוק את בעלי המקצוע, תמר חוזרת הביתה מהסופר, ממהרת מאוד כי השליח בדרך, כשהיא מגלה שהיא לא יכולה להכנס הביתה: "רק תפתחו לי את הדלת, אני לא מצליחה לפתוח עם המפתח", היא מתחננת פעם אחר פעם למנעולנים שיגיעו. "אותו דבר יקרה לכל אחד שיגיע עכשיו וינסה לפתוח את הדלת, בוודאות. מישהו שיחק עם הצילינדר", קבע אחד הפורצים תוך שהוא מתעלם מתמר, שחוזרת שוב ושוב על כך שהבעיה היא רק אצלה: "כל המפתחות של בני המשפחה עובדים מצוין, רק שלי עושה בעיות".

כמה מבעלי המקצוע שיפגשו את תמר וינסו לעזור לה להכנס לביתה יצאו צדיקים? "יצאת צדיק", יום שני ב-21:00