אין תמונה
רצה לעזור לאנשים. דני יופר
רק לפני שבועיים חל יום הולדתו ה-46 של דני, אותו ציינו אשתו יונית (40) ושני ילדיו: גפן (11) ורום (7.5) בלעדיו. לפני 9 שנים הוא פתח עסק חדש, אתר אינטרנט ראשון מסוגו שמציע שירות של מצבר עד הבית, ומהר מאוד הוא התמלא בהמלצות של לקוחות מרוצים. למרות שחלק מהשינוי נועד להגדיל את הנוכחות שלו בבית, דני הפגין מקצועיות ואמינות והקפיד להיות זמין לאורך כל שעות היום, משש בבוקר ועד חצות: "הוא לא היה מסוגל להגיד 'לא', בלי קשר לשעה ולמזג האוויר, הוא לעולם לא השאיר לקוח תקוע", מספרת יונית. 

מצברים של עזרה לזולת  

אין תמונה
דני ויונית
למרות שנאלץ להיות הרבה בדרכים, הוא השתדל לעשות כמה שיותר גיחות הביתה: "הוא רצה להיות עם הילדים, אהב לרדת עם רום לגינה או לשחק איתו שחמט, ולשיר עם גפן שירים של יובל דיין", היא אומרת. 

דני צולם באוקטובר האחרון ללא ידיעתו לתכנית "יצאת צדיק". ההפקה הגיעה אליו דרך האתר שלו ותקופה קצרה אחרי ניסתה ליצור איתו קשר כדי להזמין אותו לראות את הצילומים ולהודיע לו שעבר את המבחן בהצלחה. אבל לפני שהספיק לגלות על הצטיינותו, דני הלך לעולמו: "זו תחושה של פספוס גדול, אני יודעת באיזה אדם מדובר. הוא היה נותן לאיש ברחוב מצבר ואם הוא לא יכול היה לשלם דני אמר לו "תהיה איתי בקשר". נכון שלא צריך מדליה כדי לדעת זאת, אבל ההכרה חשובה".   

מילותיו האחרונות נותנות לי כוח להמשיך

אין תמונה
דני עם הילדים, רום וגפן
מותו של דני נפל על משפחתו כרעם ביום בהיר. בבוקר הוא הספיק להוריד את יונית במקום עבודתה, שנמצא דקות מהמוסך בבת ים, בו מצא כעבור מספר שעות את מותו. "המילים האחרונות שלו אליי היו: "צבעי את השיער, קני לך בגדים בהירים, תבטיחי לי שאני חוזר ומוצא אישה זוהרת. מה יעשה אותך מאושרת? מה יגרום לך לחייך?". תמיד צחקנו על זה שבמקום להיות בתאילנד בגיל 20 אני הייתי מתחת לחופה והוא הבטיח שהמתנה לגיל 40 תהיה תאילנד. הוא תמיד דאג לי ואני הבטחתי לו שאני אעשה טוב לעצמי", היא נזכרת.

"כשהתקשרו אליי מוולפסון ואמרו לי שדני מאושפז, חשבתי שהוא עשה תאונה. כשהגיעה לקבל אותי עובדת סוציאלית, ואמרה שהוא בצנתור, הבנתי מה זה אומר. ידעתי שמשהו רע עומד לקרות, הרי ביליתי שנים בבתי חולים. כעבור שעה וחצי הרופא הודיע על פטירתו". 

"יצאת צדיק", חמישי ב-21:00, ערוץ 2