הובלות (צילום: Fuse, Thinkstock)
צילום: Fuse, Thinkstock
כשאנחנו ניגשים לאינטרנט במטרה למצוא את איש המקצוע שנרצה להשתמש בשירותיו, תמיד ננסה לוודא שמדובר באדם אמין, מנוסה והוגן. גם תחום ההובלות אינו יוצא דופן, בפרט כאשר אנחנו צריכים לבצע "הובלה קטנה", כלומר הובלה שלא דורשת יותר ממשאית קטנה או בינונית. חשוב לנו שהמוביל שנבחר לא יגבה תשלום מוגזם עבור השירות - אז איך נדע לבחור את חברת ההובלות הנכונה עבורנו? הנה כמה טיפים שיוכלו לעזור לכם:

הקשיבו להמלצות הגולשים

סביר להניח שהייתם סומכים על המלצה מחבר או מכר, שהשתמש בעבר בשירותיו של המוביל ויצא מרוצה. כאשר אתם מחפשים הובלה באתרי האינטרנט השונים, חפשו את ההמלצות או חוות הדעת של הגולשים על בית העסק. אמנם לא מדובר בהמלצה מפה לאוזן, אך עדיין זה ייתן לכם מושג כלשהו על טיב השירות שהוא מציע. מן הסתם תעדיפו את בתי העסק שקיבלו ציונים גבוהים יותר וזכו ליותר ביקורות מפרגנות.

השתמשו במחשבון הובלות 

הרבה אתרים מתחום ההובלות מציעים ללקוחותיהם "מחשבון הובלות": מדובר בכלי שתוכלו להזין בו משתנים כמו מרחק ההובלה, הקומה, רשימת התכולה שיש להוביל, שירותים נחוצים נוספים ועוד, מה שייתן לכם הערכה כללית של המחיר שהובלה כזאת צריכה לעלות לכם. תמצאו את הפתרון הזה נוח במיוחד במקרה של הובלה קטנה, מכיוון שתוכלו לסמן רק את הדברים הספציפיים שאתם רוצים להוביל. כך תוכלו לגשת לשיחה עם חברת ההובלות עם אומדן כלשהו לגבי המחיר שהיא צריכה לגבות מכם.

השוו מחירים

כיום ניתן להשוות באינטרנט בעלי מקצוע בצורה נוחה, גם לפי פרמטר המחיר. אם את האמינות של בעל העסק נוכל למדוד לפי איכות חוות הדעת שקיבל, את ההגינות של המחיר שהוא מבקש לגבות מאתנו נוכל למדוד על ידי השוואה לבעלי מקצוע אחרים בתחום. כמובן שלא נרצה לבחור במוביל, המבקש לגבות מאתנו יקר יותר משמעותית משאר המתחרים, אך גם מחיר נמוך מדי יכול להדליק לכם נורה אדומה, שמא מדובר בשרלטן.

בררו לגבי שירותים נוספים

לעיתים מחיר ההובלה מטפס בגלל שירותים נוספים שבית העסק מציע, על אף שהם לא בהכרח נחוצים לכם. דוגמא בולטת היא שירותי האריזה והפריקה. הרבה פעמים, כאשר אנחנו צריכים הובלה קטנה, נעדיף לארוז ולפרוק את הארגזים שלנו בעצמנו- כדאי תמיד להבהיר זאת למוביל כאשר קובעים אתו מחיר. כמו כן, ציינו כי מדובר בהובלה שלא מצריכה שימוש במשאית גדולה. ייתכן והובלה במשאית קטנה יותר תהיה זולה יותר עבורכם.

בחרו מוביל מאיזור המגורים שלכם

במידה ולא מדובר בהובלה למרחק גדול, העדיפו תמיד מוביל מקומי. סביר להניח שחברת הובלות שתגיע מאיזור מרוחק תגבה תשלום בהתאם למרחק שהרכבים שלה צריכים לעבור. כמו כן, בהרבה מקרים הובלה קטנה ודחופה למרחק קטן עדיף לתאם עם חברה קטנה יותר, שתהיה גמישה יותר מבחינת תאריכים.

לסיכום, אל תתפתו לבחור בהצעה הראשונה שתקפוץ מול עיניכם. השקיעו כמה דקות בלהשוות מחירים, לקרוא חוות דעת ולברר בדיוק מה השירות הדרוש לכם. זה כדאי, כי בסופו של דבר זה יכול לחסוך לכם הרבה כסף וכאב ראש.

>> המאמר באדיבות מיכאל עמר, בעל חברת הובלות מיכאל

>> למובילים מקצועיים נוספים באתר zap דפי זהב

"יצאת צדיק", חמישי ב-21:00, ערוץ 2