מנעול (צילום: PicturetakerJoseph, Thinkstock)
צילום: PicturetakerJoseph, Thinkstock
יש שטועים לחשוב שבחירת מנעולן פחות מסובכת ומורכבת מבחירת מוסכניק או כל איש מקצוע אחר שמספק שירותים יותר "קריטיים". האמנם? מנעולן לא מקצועי לא רק יכול לספק מנעול קל מדי לפריצה או לעשות עבודה גרועה, הוא גם עשוי לטמון לך מלכודת, ולהשתמש בהזדמנות שנתת לו כדי לארגן לבית שלך פריצה חלקה. בקיצור, גם מנעולן צריך וחשוב לדעת לבחור.

מתי זקוקים לשירותי מנעולן?

דלת הבית לא נפתחת עם המפתח? שכחתם את מפתח המכונית בתוך הרכב? מנעולן מספק קשת רחבה של שירותים הקשורים למערכות נעילה, כמו פריצת מנעולים של דלתות ושערים, פריצת דלתות רכב, פריצת כספות, התקנת מנעולים חדשים ומערכות נעילה, החלפת מנעולים, תיקון מנעולים, שכפול מפתחות ואימובילייזרים והרשימה עוד ארוכה.

למה אסור להזמין "סתם" מנעולן באופן אקראי?

לפני שניתן לכם טיפים שיסייעו לכם לבחור מנעולן מקצועי ואמין, חשוב שתבינו מדוע צריך להקדיש לכך מחשבה: ראשית, בגלל הסכנות בבחירת מנעולן אקראי: מנעולן עלול להיות גנב במסווה של איש מקצוע. הוא ממסייר בבית או בעסק, יודע בדיוק מה קורה שם ויש בידיו יכולת להיכנס לשם גם ללא הזמנה ותיאום מראש. היזהרו בעת בחירת המנעולן שיתפור לכם מערך הגנה, בוודאי אם הוא אמור להתעסק גם עם הכספת.

מעבר לזה, מלאכת החלפת המנעול, פשוטה ככל שתיראה, איננה כה בסיסית כפי שנוטים לחשוב. מנעולן צריך להיות לא רק ישר ואמין אלא גם מקצועי. יש סוגים שונים של מנעולים וסוגים שונים של צרכים בבית ובעסק. מנעולן מקצועי יתאים לכם את סוגי המנעולים המיטביים שיספקו לחלל המדובר הגנה מיטבית. ואם זה לא מספיק משכנע חשוב לזכור שהתחום משתנה ללא הרף, החל ממנעולים חדשים ועד שיטות חדשות. גם אנשי המקצוע וגם הגנבים והפורצים מתחדשים. מנעולן מקצועי ובעל ניסיון מתעדכן בכל החידושים ובמנגנוני ההגנה המתקדמים ביותר, כמו למשל מנעול ביומטרי (קורא טביעות אצבע).

אז איך בוחרים מנעולן?

בגלל כלל הסיבות הללו, רצוי שתזמינו רק מנעולן מוכר; כזה שהשכנים היו מרוצים משירותיו. בחרו מנעולן עם ותק וניסיון, כזה שאתם יודעים שעוסק כבר שנים רבות במקצוע. כשאתם יוצרים עמו קשר אל תתביישו ואל תהססו, בדקו את הכשרתו (דרושה הכשרה מקצועית) וודאו כי בידיו אישור משטרה- בשל רגישות הנושא, מנעולנים דואגים לקבל אישור כזה כדי שיוכלו לעיסוק בתחום. האישור ניתן לאחר בדיקה מעמיקה למי שאיננו בעל עבר פלילי. גם חוות דעת ודירוג עבודתו עשויים לתת לכם אינדיקצייה מצוינת באשר למקצוענותו ולאמינותו של המנעולן שבחרתם. 

>> לכל המנעולנים באתר zap דפי זהב

"יצאת צדיק", חמישי ב-21:00, ערוץ 2