הבוקר הגיע להתארח באולפן "מה אתם אומרים" האינסטלטור אבי לוי, או "רב שרברב" כפי שהוא מכנה את עצמו, כדי להסביר לנו איך להיזהר מנוכלים למיניהם בעולם האינסטלציה. לפני הכל, קיבלנו ממנו שיעור קצר בחלקי החילוף של הצנרת, אז גילינו למשל מה הוא "סיפון"? ומה זה לעזעזל "פטנט השרשורי"?

24 עד הבית בטבריה (תמונת AVI: mako)
מקבל יחס וי איי פי מאז האח הגדול | תמונת AVI: mako
שאלת השאלות, לפחות מבחינתנו, היא האם נכונה השמועה שאיכותו של השרברב עומדת ביחס ישיר לעומקו של החריץ? התשובות לאבי: "אני תמיד משתדל לבוא עם מכנסיים גבוהים וחגורה שתשמור על המכנסיים במקום". הוא ענה בצחוק, ועבר לכמה טיפים רציניים: "לפני הכל, חשוב  לזכור שכל ביקור של אינסטלטור עולה בין 150 ל-200 שקלים, וזה אך ורק לביקור. במידה וישנה גם סתימה הסכום יכול לעלות גם ל-300 ש"ח", הוא מסביר.

אבל, ומדובר באבל גדול, איך נדע שלא עובדים עלינו ובאמת יש סתימה? לוי ממהר לצאת להגנתם של האינסטלטורים בישראל: "זו לא תורה גדולה. אם יש סתימה אז יש סתימה וצריך לשחרר. בן אדם בא עם אוטו, ידע וכפפות - הוא בא לעבוד, לא לשחק". אחרי זריקת ההרגעה הזו, לא יכולנו שלא לשאול אותו אם נוטים להתמקח איתו על מחירים, כנהוג בישראל, והתשובה שקיבלנו לא היתה מפתיעה במיוחד: "זה מתחלק לאבי של לפני 'האח הגדול' ואבי של אחרי. עם אבי של לפני היו מתמקחים כל הזמן, עכשיו אומרים לי לעזוב את הצינורות ולספר על חוויות מבית האח".

"אני מטבעי אוהב את המקצוע" מוסיף אבי לסיום, "עניין הנוכלות עליו אתם מדברים זה משהו שתלוי באופי של אנשים. אתה יכול למצוא רופא שהוא נוכל כמו שאתה יכול למצוא מוסכניק נוכל", מסביר אבי, "כשאתה רואה בן אדם שמגיע עם מכנסי עבודה וכלים, אתה מבין שהוא כנראה בא לעבוד ולא לרמות". 

"יצאת צדיק", ראשון, 21:00