ביום שישי האחרון התקיים טקס פרסי האקדמיה הישראלית לטלוויזיה. הסדרה "פלפלים צהובים" זכתה בפרסים המכובדים של הטקס: סדרת הדרמה הטובה ביותר, פרס התסריט הטוב ביותר, פרס הבימוי הטוב ביותר, ועלמה זק ויוסי מרשק לקחו את פרס השחקן והשחקנית הטובים ביותר בדרמה. יוצרת הסדרה, קרן מרגלית, הגיע ל"יום חדש" לראיון שאחרי הזכייה.

הסדרה, שעוסקת במשפחה שמתמודדת עם האוטיזם של בנה, יצרה הרבה עניין כשיצאה. "אוטיזם בפריים טיים זה לא משהו שקל לבלוע", אומר יואב לימור ומנסה לפצח את סוד הקסם של הסדרה. "פלפלים אף פעם לא הייתה סדרה על אוטיזם. היא הייתה סדרה על תקשורת", קרן עונה לו, "כולנו נמצאים על הספקטרום, על הרצף התקשורתי. זה תמיד היה הרעיון - שבכל אחד מכונן אוטיסט".

מרגלית היא אם לילד אוטיסט והנרטיב של הסדרה קרוב אליה: "זה עולם שהכרתי. אני מצאתי אותו מרתק כפריזמה להבין את העולם. כמה זה מורכב -  תקשורת", היא מספרת. עם זאת, כל דמות שהיא כותבת היא חלק ממנה גם אם לא חוותה על בשרה חוויה דומה: "אני כתבתי בסדרה 'בטיפול' על חולת סרטן בת 27", היא מספרת, "והיא לא הייתה פחות אני".

למרות הנושא הטעון בו הסדרה עוסקת מרגלית השכילה לשלב בין הומור לעצב. "אני דווקא חשבתי שזו הייתה סדרה מצחיקה", היא מחייכת, "ההגדרה של "פלפלים" תמיד הייתה שדבר עצוב קורה לאנשים מצחיקים". צפו בראיון המלא

>>לכל פרקי הסדרה