אביב, בנדה, הימלר ודובי היו החבורה הכי ישראלית שיש. רביעיית יוצאי סיירת שגם אחרי השירות הצבאי היו מאוחדים כמו אגרוף קמוץ. מלחמת לבנון השנייה טרפה את הקלפים ובעקבות אירוע טראומתי אחד, החבורה התפצלה. המשבר הגיע לשיא כשאביב (תומר קאפון) ובת זוגו יעלי (נינט טייב), אחותו של דובי, נפרדו. לאחר הפרידה הכואבת יעלי החליטה לצאת לבדה לטיול בדרום אמריקה ושם, הוכרזה כמתה לאחר שהייתה מעורבת בתאונת דרכים קטלנית.

שנים אחר כך, וכשכל אחד מהם כבר הספיק לפנות לדרכו, מגיעה שיחת טלפון דרמטית מהצד השני של העולם. בעקבותיה, מחליטים הארבעה לצאת יחד למסע, שמציף את כל הרגשות והמטענים מחדש. רגע לפני שהמסע הזה יוצא לדרך, הכירו את סיפוריהם של חברי רביעיית הבנים מ"בשבילה גיבורים עפים".

אביב דנינו (תומר קאפון)
אביב דנינו (צילום: אוהד רומנו, יחסי ציבור)
חזר אחרת מהקרב. אביב דנינו | צילום: אוהד רומנו, יחסי ציבור

אביב (34) איבד את אבא שלו כשהיה בן 6 בלבד. למרות התנגדותה של אמו הוא לא ויתר עד שהגיע ליחידה מובחרת בצבא: סיירת גולני. מהשירות הוא יצא עם חבר טוב בשם דובי ואהבה גדולה – יעלי – אחותו של דובי. בחיים האזרחיים אביב היה איש חיי לילה מצליח שמוקף באנשים יפים, עד שהגיעה מלחמת לבנון השניה.

משדה הקרב אליו יצא כלוחם במילואים, אביב חזר אחרת לגמרי. הוא התקשה לתפקד, העסקים שלו קרסו וגם היחסים עם יעלי הסתיימו בפרידה. אחרי הפרידה היא נסעה לטיול בדרום אמריקה ממנו לא חזרה והוכרזה כמתה. אחרי תשע שנים קשות, אביב כבר רואה בעצמו מקרה אבוד ולא מאמין שמשהו הולך להשתנות. בגיל 34 הוא עדיין ישן בחדר בו גדל בדירת שיכון ברמת גן.

על הרקע הזה, יום אחד מקבל אביב שיחת טלפון. מהצד השני של הקו נמצא חברו הטוב, בנדה, ממנו לא שמע מאז האירועים שפירקו את החבורה. בשיחה מקולומביה בנדה נשמע נסער ומספר לאביב שהוא חושב שראה את יעלי. כך מתחילה לה תעלומה גדולה, בצד השני של העולם.

דותן "הימלר" פרידמן (מיכאל אלוני)
דותן "הימלר" (צילום: אוהד רומנו, יחסי ציבור)
האאוטסיידר. דותן "הימלר" | צילום: אוהד רומנו, יחסי ציבור

דותן פרידמן (34) קיבל את הכינוי שלו על שם פושע המלחמה הנאצי הימלר כבר בזמן הטירונות. כבחור בלונדיני, בן למשפחה מיוחסת מהרצליה פיתוח, לא היה יותר מדי לאן לברוח, ו"הימלר" התבלט מיד בין הגולנצ'יקים.

מהר מאוד הוא עשה לעצמו שם של האיש קר הרוח מבין החברים, זה שלא יודע פחד ואין לו בעיה לרוץ כשכדורים שורקים לו מעל לראש, כאילו שזה טיול בפארק. "הימלר" תמיד היה האאוטסיידר ומבין ארבעת האחים שלו, הוא היחיד שיצא משכונת היוקרה בה גדלו לשירות ביחידה קרבית.

כשהחבורה מחליטה להתאחד שוב כדי לצאת למסע, הוא נסחף למערבולת של רגשות לא פתורים מהעבר.

יקיר "בנדה" בן דוד (משה אשכנזי)
יקיר בנדה (צילום: אוהד רומנו, יחסי ציבור)
משאיר הכל מאחור ונשאר בדרום אמריקה. בנדה | צילום: אוהד רומנו, יחסי ציבור

"בנדה" (34), מושבניק מהצפון, מגיע ממשפחה עם מסורת: כולם שירתו בגולני וכולם שומרי מסורת מבחינה דתית. זאת גם הסיבה שעד לשירות בצבא לא היה לו יותר מדי ניסיון עם בנות. בכלל, בנדה הוא בחור שתמיד עשה מה שביקשו ממנו, ושרד את השירות הקרבי בזכות כוח הסיבולת שלו.

משדה הקרב בנדה חוזר אחרת. משהו זז בתוכו ונמאס לו להיות דמות אפורה שעושה מה שאומרים לה. הוא מחליט לעזוב את המשק החקלאי והמשפחה במושב מאחור ולצאת לטיול בדרום אמריקה, שם הוא משתקע ולא חוזר לארץ.

אחרי שהתגלגל ממקום למקום, בנדה חשב שבקולומביה יצליח להתחיל בחיים חדשים, אבל העבר הגיע לרדוף אחריו בצד השני של העולם. עם התעלומה שנוחתת עליו כמו רעם ביום בהיר, הוא לא הולך להתמודד לבד.

דב "דובי" אשכנזי (נדב נייטס)
דב "דובי" אשכנזי (צילום: אוהד רומנו, יחסי ציבור)
"הסחי" שבחבורה. דובי אשכנזי | צילום: אוהד רומנו, יחסי ציבור

דובי הוא הדוגמה המושלמת לביטוי "סחי". הוא ילד טוב ירושלים, בן לשני רופאים שגדל במשפחה דתית עם כיפה סרוגה על הראש. אחד כזה שתמיד עשה את הדבר הנכון וגרם לאמא להיות גאה. נשוי לרונה ואב לשניים שמתגורר במודיעין ועשה הסבה מקצועית מהייטק להוראה.

אחרי שהחבורה התפרקה דובי איבד גם את אחותו יעלי שנהרגה בקולומביה. למרות שאף פעם לא מרד ואפילו לא עישן סיגריה בחייו, מאחורי האישיות הנעימה שלו מסתתר סוד עליו הוא שומר בסתר. ברור לו, שהוא לא יצליח לשמור אותו לעצמו עוד הרבה זמן, וברגע שהסוד ייצא החוצה, חייו ישתנו לנצח.

">>>רוצים לראות את פרק הבכורה של "בשבילה גיבורים עפים" לפני כולם? היכנסו לעמוד הפייסבוק של הסדרה

"בשבילה גיבורים עפים": ראשון (13.5) 21:00 בקשת, ערוץ 12