1. מוציא לאור

מלבד התפקידים על המסך והבמות, מיכאל אלוני הוציא בשנת 2017 את ספר הבכורה שלו, "אהבה בימי שפעת" שכולל כמה סיפורים שונים שהמשותף לכולם הוא אהבה שלא התממשה. למרות לא מעט ביקורת שספג הספר, אלוני שיודע דבר או שניים על ביקורת לא נבהל, וכבר החל לאסוף חומרים לספר חדש.

A post shared by michaelaloni (@michaelaloni) on

2. עצמאי בשטח

כחלק מהרחבת הפעילות שלו מקדמת הבמה גם אל מאחורי הקלעים, אלוני כתב תסריט לסרט קצר בשם "שיר", המספר על ילדה שמבריזה מבית הספר ביום הזיכרון. ב-2015 הוא השיק קמפיין מימון המונים באתר הדסטארט וגייס 130 אחוז מהיעד – שהם 80 אלף שקלים, אותם תרמו 460 תומכים. בראיון שהעניק בחודש שעבר לעיתון "גלובס", סיפר מיכאל שבסופו של דבר עלה הסרט פי 4 מסכום הכסף שגייס, אך הזכויות עליו נרכשו ע"י הזכיינית רשת וקרן גשר.

A post shared by michaelaloni (@michaelaloni) on

3. הגל שלו

אלוני, חובב גלישת גלים ולאחרונה מינף את התחביב לפעילות ערכית. הוא התנדב עם בני נוער בעמותת "הגל שלי" שמסייעת לילדים שמתקשים להתמודד במסגרות, בעזרת פעילות משותפת של גלישת גלים בליווי חונכים, שהוא כאמור היה אחד מהם. לבני הנוער הפעילים במסגרת העמותה הייתה הזדמנות להכיר מקרוב את השחקן המפורסם, בזמן שהם תופסים איתו גלים.

A post shared by michaelaloni (@michaelaloni) on

4. הוא צהוב

בסרט "ואז היא הגיעה" שיצא בשנת 2017, גילם מיכאל אלוני דמות של אוהד קבוצת הפועל חיפה בכדורגל. הדמות דרשה ממנו ללבוש חולצה וצעיף אדומים, חוויה לא פשוטה למיכאל, שגדל בבית של אוהדי מכבי תל אביב המזוהים עם הצבע הצהוב, ושבמשך השנים גם הגיע בעצמו לעודד את הקבוצה מהיציע בחלק מהמשחקים. כנראה שככה זה כשהתפקיד מחייב.

5. נחמה ואני

אלוני, שעזב בשנים האחרונות את עולמות הילדים והנוער, הרשה לעצמו לאחרונה לחזור לזירת הצעירים לעוד פרויקט אחד - דיבוב קולו של דמות הדב בסרט "פדינגטון 2". באולפן ההקלטות, זכה אלוני לשתף פעולה עם לא אחרת מאשר רעיית נשיא המדינה, נחמה ריבלין, שדיבבה את קולה של אשת השופט בסרט. בהחלט מפגש פסגה. 

"בשבילה גיבורים עפים": ראשון (13.5) בקשת, ערוץ 12