מסביב לעולם ב-80 לוקיישנים

הסדרה צולמה בלמעלה מ-80 לוקיישנים בסך הכל, בחלוקה די שווה בין אתרי צילום בישראל לבין כאלה שבקולומביה.

ח"י גיבורים עפים

על הטיסה מישראל לקולומביה היו כ-18 שחקנים ואנשי צוות, בהם ארבעת השחקנים הראשיים: תומר קאפון, מיכאל אלוני, משה אשכנזי ונדב נייטס. נינט טייב, שמככבת גם היא בסדרה הגיעה והצטרפה למהלך הצילומים בקולומביה.

כוכבי בשבילה גיבורים עפים (צילום: משה אשכנזי)
השחקנים על מזוודות בדרך לקולומביה | צילום: משה אשכנזי

וילה בג'ונגל

בזמן הצילומים התאכסנו השחקנים במלון מפנק במרכז העניינים של העיר בוגוטה בקולמוביה. בקטעים שצולמו בג'ונגלים, הם שוכנו בחווה פרטית ומפנקת שהייתה רק שלהם. 

צילומי "בשבילה גיבורים עפים" בג'ונגל (צילום: ניתאי נצר ועמרי גבעון, בשבילה גיבורים עפים)
הצילומים בג'ונגלים | צילום: ניתאי נצר ועמרי גבעון, בשבילה גיבורים עפים
כיף בהוסטל

כל אתרי הצילום בקולומביה מלבד בניין השגרירות הישראלי כביבול, הם אמיתיים. ההוסטלים בהם צולמו הסצינות אמיתיים לגמרי אבל האורחים הם ניצבים, חלקם מטיילים ישראלים שגייסה ההפקה בקולומביה.

מסודרים

את ההפקה מישראל ליווה צוות קולומביאני מקומי ששימש להם כמדריכים, הוביל אותם לאתרים הרלוונטיים וגם דאג להלביש את השחקנים לפי צו האופנה הקולומביאני.

A post shared by Moshe Ashkenazi (@mosheashkenazi) on

חיזוק זר

כ-20 שחקנים קולומביאנים משתתפים בסדרה. הם לוהקו בסיום אודישנים ממושכים שנערכו בסיוע חברת ההפקה המקומית בקולומביה. אחד מהם הוא נלסון קמאיו, שהשתתף גם בסרט "בחזרה מטואיצ'י" ובסדרה "אל צ'אפו" מבית 'נטפליקס'.

בנדה ואביב בקרב יריות (צילום: מתוך "בשבילה גיבורים עפים", קשת12)
סוחר הסמים מבוגוטה הוא שחקן מוכר | צילום: מתוך "בשבילה גיבורים עפים", קשת12
 

47 ימי צילום

התקיימו בישראל ובקולומביה, כשבדרום אמריקה שהה הצוות ל-7 שבועות צילומים בסך הכל. כל יום צילום של הסדרה נמשך כ-12 שעות בסך הכל.

450 ניצבים

ישראלים וקולומביאנים, השתתפו בצילומים בסך הכל. בין היתר הופיע באחד הפרקים בנו של יוצר הסדרה, עמרי גבעון ומנהלת התסריט אף גייסה את הכלבה שלה לצורך אחת הסצינות של אביב ויעלי (תומר קאפון ונינט טייב).

>>עפים על קולומביה: משה אשכנזי מאחורי הקלעים של "בשבילה גיבורים עפים"

חולם בספרדית

בסדרה, הדמות שמגלם השחקן משה אשכנזי חיה בקולומביה ודוברת ספרדית, כש'בנדה' מנהל זוגיות עם מקומית (השחקנית ונסה שאפלוט) ומפעיל חומוסיה לפרנסתו. אשכנזי עצמו גדל בבית בו מדברים לדינו, אבל את הטקסט לסדרה למד עם מורה.

A post shared by Moshe Ashkenazi (@mosheashkenazi) on

גולני שלי

כדי להתכונן לסצינת הקרב בסדרה, הצטרפו השחקנים לאימון עם צוות סדיר של פלס"ר גולני בבסיס האימונים שברמת הגולן. מפקד גדס"ר גולני ליווה באופן אישי את הצילומים על הסט, ובחטיבה גם ערכו לקאסט סיור על גבול ישראל-לבנון.

פספסתם את הפרק? צפו עכשיו בפרק המלא של "בשבילה גיבורים עפים" ב-makoTV

10,000 כדורים בשלושה ימים

הפיצוצים בסצנת הקרב אמיתיים לגמרי, אך בעריכה עצמה נעשה שימוש באפקטים ויזואליים. הטנק שנראה בסצנה גם הוא אמיתי, ובהפקה מספרים על כמות של כ-10,000 כדורים לטובת שלושת ימי צילום סצנת הקרב.

אחוות לוחמים

בסדרה מתמודדים השחקנים עם החיים בצל המלחמה. כהכנה לתפקיד הם נפגשו עם לוחמים לשעבר המתמודדים עם פוסט טראומה. לטובת הדמות אותה הוא מגלם, תומר קאפון פגש לוחמים רבים ואומץ על ידי עמותת "רסיסים". הסצנות בהם חווה אביב, הדמות אותה מגלם תומר, פלאשבקים משדרה הקרב, הביאו לשיח נרחב ברשתות החברתיות סביב הנושא.

משדה הקרב לשטיח הוורוד

"בשבילה גיבורים עפים" זכתה בפרס בקטגוריית הסדרה הטובה ביותר בפסטיבל קאן הבינלאומי לסדרות שנערך בחודש אפריל האחרון בצרפת, כשהשחקנים נינט טייב, תומר קאפון, משה אשכנזי ודן מור זכו לצעוד על השטיח הוורוד בריביירה.

"בשבילה גיבורים עפים": פרק לפני אחרון. הערב (רביעי) ב-21:00. קשת, ערוץ 12