חמישה פרקים בסדרת הדרמה המדוברת "בשבילה גיבורים עפים" שודרו אבל נראה שמבחינת צופי הסדרה, הפרק שהסתיים אמש (א') עדיין מהדהד בראש. עם סיום שידור שני הפרקים בערוץ 12 החלו גולשים רבים לשתף ברשתות החברתיות את התחושות שמציפה בהם הסדרה, המביאה למסך את המסע של ארבעת החברים בעקבות חברתם שהוכרזה כמתה. העיסוק גם בנושאים שאינם קלים לעיכול, כמו התמודדות עם הלם קרב של לוחמים, יחד עם המסע שעובר בכלא ובג'ונגלים הקולומביאנים, עוררו תגובות רבות אצל כאלו שמזדהים עם הדמויות ומה שהן עוברות.

בעמוד הפייסבוק "מדקרים ללא גבולות", עמותה המטפלת בנפגעי טראומה רגשית, הגדירו את הסדרה כ"חשובה ומעוררת השראה". בעמוד של עמותת "לוחמים לחיים" המסייעת לנפגעי הלם קרב של צה"ל, נכתב כי: "עוד מוקדם לדעת כיצד ייגמר מסעו של אביב בסדרה, אך כבר כעת היא פותחת מסע להכרה, הבנה והתמודדות טובה יותר עם פוסט טראומה".

גם הסצינות שעוסקות בחברות, אהבה והחיים בישראל זכו לתגובות, כשאחד הפוסטים ציטט חלק מהסצינה שבה דותן 'הימלר' יושב לשיחה על החיים עם מטיילים ישראלים בהוסטל שבבוגוטה. באותו פוסט נכתב שהסדרה "מצליחה לשים את האצבע במדויק על הדבר הזה שקרוי 'ישראליות'".


תגובות אלו בפוסטים בפייסבוק ובטוויטר, מצטרפות לתגובות הצופים על המתח הרב שנוצר בסיום הפרק החמישי ששודר אמש (א'). באותן תגובות סיפרו כולם על כך שסיום הפרק מלווה אותם מאז והותיר אותם במתח וציפייה רבה להמשך הסדרה. גולשת אחת כתבה ש"חלמה על הסדרה כל הלילה", ורבים אחרים שאלו את חבריהם איך יחכו במתח הזה עד לפרק הבא, שישודר ביום ראשון בערוץ 12.

תגובה 1

"בשבילה גיבורים עפים": ראשון ב-21:00. קשת, ערוץ 12