בראיון ראשון מאז שחרורו מהמאסר בגין העבירות בהן הורשע, מדבר ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט על אחת מההזדמנויות לביצוע עסקת שליט במהלך הקדנציה שלו. "ממש לקראת סיום כהונתי, הגיעו אלינו ידיעות שיש בחמאס החלטה לנצל את הימים שנותרו כדי לסגור עסקה של גלעד שליט", מסביר אולמרט בקטע מתוך הראיון הבלעדי לגיל ריבה, שישודר בשבת ב-21:15 בקשת 12. "ואז אנחנו החלטנו שאני שולח משלחת לניהול מו"מ באמצעות קהיר, וראש שירות הביטחון יובל דיסקין לא האמין באפשרות של עסקה עד אז אך במקרה הזה הוא אמר יש סיכוי".

בכשלונה של אותה הזדמנות, שכידוע לא הובילה לשחרורו של שליט, מאשים אולמרט את אהוד ברק, שבאותה העת היה שר הביטחון בממשלתו. "באותם ימים היה אוהל מחאה של משפחת שליט ושל כל מיני תומכים שעלו לרגל לתמוך, ואז ביום הקובע יובל דיסקין נמצא בקהיר ואהוד ברק הולך לאוהל של משפחת שליט", אומר אולמרט ומוסיף: "שירות הביטחון מתקשר אליי ואומר לי 'הלך עלינו לא תהיה עסקה'. אני שואל אותו למה? הוא אומר 'יש לי ידיעה אבסולוטית שהם אמרו אם ברק הגיע לאוהל - ישראל חשופה ללחצים אנחנו נתעקש ולא נעשה את העסקה'".

גיל ריבה: "הוא טרפד את העסקה הזו?"

אולמרט: "אני מאשים אותו בהתנהלות בלתי אחראית ומופקרת שגרמה לסיכול העסקה ואשר כתוצאה ממנה אחרי שנתיים שחרננו לחמאס כמעט 1,100 מהרוצחים הכי מתועבים שלנו, אני מעולם לא הייתי עושה את העסקה הזו".

הסרט המלא "אהוד אולמרט - ראיון ראשון" ישודר בשבת ב-21:15 בערוץ קשת 12