אבי נוסבאום: ״אם לא הייתי סטנדאפיסט הייתי כותב לסטנדאפיסטים. או אם אסור להתחכם אז עיתונאי או קופירייטר, כל סוג של כתיבה מעניין אותי״.

אורי חזקיה: "אם לא הייתי סטנדאפיסט הייתי רוצה להיות שף. יש לי חלום ללבוש לבן ולעבור עם כרס קטנה בין הסירים ולטעום עם האצבע כמו שהם עושים בטלוויזיה ולצעוק ״חסר מלח!״ או איזה משהו מבין כזה. רק חשוב שזה יהיה בלי כל הקטע של ללמוד להיות שף והבישולים עצמם כי לזה אין לי כח. רק הקטע של האצבע והמלח".

אבי נוסבאום: "פעם באמצע הופעה לחברת היי טק קראתי להם בטעות בשם של המתחרים. בסוף ההופעה המנכ"ל רצה להחזיר לי ואמר שאת הצ'ק הוא רשם למשרד של אדיר מילר. צחקתי מהבדיחה שלו למרותת שבינינו, זה אותו משרד".

אורי חזקיה: "רגע לפני שהתחילה הופעה בצוותא, קיצצתי את הזקן בחדר הלבשה בעזרת מכונת הגילוח החדשה שקיבלתי מאיביי. חבל רק שלא סיפרו לי שהיא נוטה להתקלקל אחרי שלוש וחצי דקות בדיוק אחרי שקיצצתי חצי פרצוף. התוצאה: הופעה מוזרה בפרופיל".

אבי נוסבאום: "שתי הסבתות שלי, שכבר לא בחיים, לאה ורבקה. לראשונה היה חוש הומור מופלא והשנייה מאוד רצתה שאני אהיה מאושר, נראה לי שמה שאני עושה היום משלב בין שתיהן".

אורי חזקיה: "הייתי רוצה להופיע מול אנשים מתקופות אחרות בהיסטוריה, לחזור במכונת זמן לתקופת התנ״ך ולעשות שם מופע. יש פה מישהו מספר שמואל? וואלה? איזה פסוק? ט״ו? אני ט״ז איזה עולם קטן".

אבי נוסבאום: "אשתי. היכולת שלה לשלב בין משפחה, עבודה, זוגיות ונחמדות מופלאה בעיניי. אני מנסה גם אבל בגלל שאני גבר זה עובד חצי כוח".

אורי חזקיה: "המודל לחיקוי שלי זה אבי נוסבאום, שברגע זה עונה על אותן השאלות רק כשביד אחת הוא מחתל ילדה ובשנייה מרדים את הילדה השנייה. תמיד כשאנחנו מדברים בטלפון לא נעים לי שאני יותר מתבטל אז ברקע, אני עושה צלילים של שטיפת כלים או רעשים של טאטוא כדי שירגיש שגם אני במטלות".

אבי נוסבאום: "חוץ מהצחוק של הקהל? השעות. זה שלפעמים אני יכול להוציא את הגדולה מהגן, או לשחק עם  הקטנה באמצע היום".

אורי חזקיה: "הדבר הכי טוב בלהיות סטנדאפיסט זה שאתה יכול לעבוד בכל רגע מכל מקום. אין לך שעות ואין לך משרד. היום כבר הספקתי לחשוב על רעיונות לפאנצ'ים במקלחת, בתור לדואר, בתור לדואר, בתור לדואר (היה תור ארוך). (עדיין פה אגב)".

אבי נוסבאום: "השעות. זה שאני בדרך כלל לא נמצא בבית בערב או בארוחת שישי".

אורי חזקיה: "לא מוצא חסרונות בלהיות סטנדאפיסט. אולי לפעמים קצת מבאס כשאתה בתור לדואר חושב על תשובות לשאלון של מאקו ומחוסר ריכוז אתה מפספס את המספר שלך ועכשיו אתה צריך לקחת מספר חדש. (עדיין פה אגב)".

אבי נוסבאום: "לא חושב שיש הגדרה לקהל קשה, זה עניין מאוד ספציפי שלשמחתי אני לא נתקל בו יותר מדי, אבל לפני כמה שנים מנכ"ל של חברה מסוימת היה צריך לפטר כמה עשרות עובדים, ומשום מה הוא חשב שיהיה נחמד לעשות להם ערב פרידה, ובסיומו מופע סטנדאפ. בוא נאמר שהם חשבו קצת אחרת ממנו".

אורי חזקיה: "ככל שבקהל יש פחות אנשים ככה יותר קשה. פעם הייתה לי הופעה לחיילים ושניה לפני ההופעה הקפיצו אותם למבצע אבל עדיין נשארו כמה פקידות שנשארו בבסיס. עשיתי הופעה בחדר תדריכים לרינת, נעמי ועליזה. עד היום אני זוכר את השמות. זאת הייתה, מה שנקרא, הופעה מהשורה הראשונה".

אבי נוסבאום: "אני לא. כשיש לי פנאי אני נכנס לחרדה - מתחיל לחשוב על העתיד, על כסף, על צפון קוריאה... דאגות מפה עד להודעה חדשה. כשאני עובד אני נשאר נורמלי. פעמיים בשנה אשתי לא מוותרת לי ואנחנו יוצאים לנופש, פעם בחו"ל ופעם בארץ, אבל בגלל שזה עם שתי הבנות יש לי מספיק עבודה גם שם".

אורי חזקיה: "בשעות הפנאי אני אוהב לשחות. בעיקר בגלל שנשאר עלי ריח של כלור ואז כולם מסביבי מתלהבים ״וואו אתה שוחה? כל הכבוד!!!״ גם אם נכנסתי לדקה למים. בתכלס אם היה בושם בריח כלור הייתי קונה ומוותר על המאמץ המיותר של השחייה".

אבי נוסבאום: "אל תסמוך על אף אחד שהוא יודע יותר טוב ממך מה מצחיק. אם זה היה נכון - הוא היה סטנדאפיסט במקומך".

אורי חזקיה: "הטיפ הכי גדול שלי לסטנדאפיסט המתחיל הוא להפסיק להקשיב לטיפים של אחרים (חוץ מהטיפ הזה כמובן והטיפ של נוסבאום וזהו) ולעלות כבר על במה ולספר בדיחות. יש הרבה מועדונים בתל אביב שנותנים היום את הבמה הזאת. אתה צריך להביא לשם את עצמך ואולי גם איזה כבוד עצמי ספייר לדרך חזרה הביתה".

אבי נוסבאום: "בסופו של דבר חייבים לשלב. מופע שלם של אלתורים מתחיל להעיק באיזשהו שלב, ומופע שכולו כתוב מראש משעמם את האמן ואת הקהל. בהופעה שלי היחס הוא משהו כמו 80-20".

אורי חזקיה: "לא יודע, תן לי לחשוב על תשובה מנוסחת וחוזר אלייך".

אבי נוסבאום: "צוותא. תמיד".

אורי חזקיה: "צוותא ללא ספק. משהו במרתף ללא אוויר הזה עושה משהו לאנרגיות של הקהל".

אבי נוסבאום: "הייתי אומר הצ'ק אבל כיוון שארז טל מוציא אותו אין הרבה למה לחכות. אז אני אגיד המפגש עם החבר'ה".

אורי חזקיה: "הכי מחכה לשגע את נוסבאום. שיתכונן, מחכות לו הרבה הפתעות ממני העונה. (עדיין בתור לדואר אגב)".

"מועדון לילה" חוזרת בעונה חדשה. ראשון ב-21:00 ב"קשת", ערוץ 2