אלי מצרי לא האמין שתוך זמן כל כך קצר הוא יהפוך למפורסם, שאנשים ברחוב, בבנק, במספרה ובסופר מרקט יעצרו לעשות איתו סלפי ולשבח אותו על המנות שהוא מבשל ב"מאסטר שף" (ראשון ושלישי בֹֹ-21:00). מצרי, איש מבצעים לשעבר במוסד והיום גמלאי של הארגון, עטה עליו במהלך רוב שנות חייו תחפושות שונות במסגרת עבודתו. אולי בגלל זה, גם לאור הזרקורים בתפקיד החדש שזימנה לו ההשתתפות בתכנית, הוא התרגל מהר מאוד. "אני מקבל המון תמיכה ועידוד מחברים במוסד בעבר ובהווה, וגם מבני משפחה. כולם מפרגנים מאוד", הוא משתף. "יש כאלה שעוצרים אותי ברחוב, בסופר ומבקשים להצטלם איתי. זה נחמד כל החשיפה הזו, וזה מרגש אותי מאוד. זה בעיקר חדש לי. במוסד אתה איש צללים ופתאום אתה חשוף. זה מחמיא במידה מסויימת".

למזלו, אין לו פייסבוק, הוא סגר אותו מבחירה ולכן את האהדה הוא מקבל במפגשים פנים אל מול פנים. "התגובות מגיעות אליי ישירות בכל מקום שאני מגיע אליו", הוא מסביר בצניעות. מצרי, אב ל-4 ילדים וסב ל-9 נכדים, הוא רחוק שנות אור מהדימוי המסוקס של הסוכן האגדי 007, ג'יימס בונד, אבל אל תתנו למראה החביב לבלבל אתכם. הוא השתתף במבצעים רבים שרובם הכמעט מוחלט חסוי למעט המבצע להעלאת יהודי אתיופיה עליו גם סיפר באודישן שלו בתכנית. "הייתי מעורב בהמון מבצעים חשאיים ופעילויות שונות. מבצע אחד שכן מותר לספר עליו הוא העלאת יהודי אתיופיה. המשפחה של כלתי עלתה באותה עלייה ובעקבותה הכרנו. היא בחורה מדהימה. אנחנו מאושרים. זה היה סגירת מעגל עבורי", אומר מצרי בהתרגשות.

אין תמונה
משמאל אלי בילדותו עם אחיו בכיכר לונדון בתל אביב בשנת 1950

"בעבודה במוסד יש בעיקר כפיות טובה כלפי המשפחה"

הוא התגייס למוסד ב-1977, מה שגרם לו לשנות באופן דרמטי את חייו. "כל אורח החיים של המשפחה השתנה לגמרי. נעדרתי המון מהבית, אי אפשר לדבר על דברים שנוגעים לעבודה. אשתי הייתה אשת הסוד שלי. היא היחידה שידעה שאני משתתף במבצע. לומדים לחיות עם זה שאת מה שאתה עושה אתה שומר לעצמך. אתה כל הזמן בנדודים בעולם. אתה חי בארצות זרות", מספר מצרי. "בעבודה במוסד יש חוסר איזון ובעיקר כפיות טובה כלפי האישה והמשפחה. זה לא קל להתנתק מהבית תקופות ארוכות. אין לך חיי חברה, כל עול הבית נפל על הכתפיים של אשתי. יש גם כללי ביטחון כמו בדיקת הרכב כל פעם לפני שאתה עולה לנסיעה, אתה לא מקבל דואר הביתה, זה חיים אחרים. סוכני מוסד עלולים להיות מטרות לכל מיני גורמים עוינים".

את אהבתו לבישול ירש מסבתו היווניה. בהמשך נחשף במהלך ביקוריו במדינות שונות לאוכל האיטלקי והים תיכוני. "לא למדתי בישול בשום מקום. למדתי לבשל לבד במהלך הנסיעות שלי בעולם, בצרפת, קולומביה, מקסיקו, המזרח הרחוק ועוד. הכרתי מטבחים חדשים, נחשפתי לכל מיני מאכלים", אומר מצרי בנימה של סיפוק, "אני בן אדם שמעיז לאכול כל דבר. ללמוד כל נושא לעומק. החלום שלי הוא לפתוח מסעדה או דוכן אוכל. בתי הייתה קונדטורית ועוסקת עכשיו בריפוי באפייה. אני עוד צעיר, העתיד לפניי כך שהחלום שלי עוד עלול להתגשם".

אין תמונה
"רוב העול נפל על הכתפיים שלה". אלי עם אשתו צילה


איך הגעת בעצם ל"מאסטר שף"?
"פנו אליי לבוא לאודישן ולא היססתי לרגע. זה דבר שאני חולם עליו. האודישן היה מרתק ומעניין. הייתי בטוח במנות שבישלתי ושאעבור אותו בהצלחה", מסביר מצרי בחיוך, "בכלל בזכות התכנית הכרתי חברים חדשים ומעניינים. כל אחד מהמתמודדים הוא מצוין. יש נבחרת מדהימה. הם מביאים טונות של יצירתיות ונוצרו בינינו קשרים טובים".

לדבריו של מצרי, עולם הבישול והריגול חופפים האחד לשני. "בריגול אתה חייב להיות יצירתי, נועז, לאלתר דברים תוך כדי, להפעיל את המוח, לצאת מהקופסה. גם בבישול זה אותו דבר", הוא מסביר. "הרבה אנשי מוסד עוסקים בתחום האמנות, כתיבה בישול". במהלך הצילומים הוא רכש הערכה רבה לשופטים ובשונה מאחרים הוא לא מצא את עצמו נרתע מהם. "השופטים ממש לא מפחידים אותי. היו לי בחיים דברים יותר מפחידים. באודישן לא הייתי מתוח. הסכנה הייתה שלא אתקבל אבל ידעתי שאם אגיע מוכן אעבור לשלב הבא וכך קרה", אומר מצרי.


מבין כל מתמודדי הנבחרת הוא התחבר בעיקר לטום אביב ויעקב (יקי) אלגרנטי. "אהבתי מאוד את היצירתיות של טום. יש לו המון ידע ומחשבה בפרטים הקטנים. זה אולי היבט שחסר לי", מודה מצרי, "יקי ראוי להערכה והערצה. יש הרבה שלווה באוכל שהוא מכין. לא נתקלתי בדבר שעשה ולא היה טעים".

בימים אלו, לצד ההופעות שלו מדי שבוע על המסך ב"מאסטר שף", הוא עסוק בכתיבת ספר שיכיל סיפורים קצרים מחוויות שעבר בחייו ובמהלך עבודתו במוסד. מלבד זה, נראה שהמתמודד המבוגר ביותר בתכנית, ממלא את הלו"ז שלו יותר מהצעירים ממנו. "מה שיפה בבישול זה שאפשר ליצור שינויים, לעשות צירופים, טריקים. לקחת דבר קיים ולעשות לו טוויסט בעלילה כך שייראה אחרת. זה ההבדל בין בישול קלאסי למודרני. אני כל הזמן לומד דברים חדשים", אומר מצרי.

עכשיו שעברת מאחורי הקלעים של המוסד לקדמת הבמה, מה התכניות להמשך?
"אני כל הזמן עוקב אחר החידושים באוכל בארץ ובעולם. זה מסייע ללמוד דברים חדשים. הקולגות במוסד מפרגנים לי ואולי עוד אפתח מסעדה".

>>בואו להיות חברים בעמוד הפייסבוק של "מאסטר שף"

  "מאסטר שף": ראשון ושלישי ב-21:00, ערוץ 2, קשת