אורלי וילנאי נולדה בתל אביב. בצבא שירתה כמפעילת מזל"טים בחיל המודיעין (למרות שאינה ביתו של האלוף בדימוס מתן וילנאי). היא בעלת תואר ראשון בתקשורת וטלוויזיה מאוניברסיטת תל אביב. את התואר השני עשתה בתוכנית ללימודי ביטחון, במקביל לעבודה כחוקרת במכון לחקר הטרור באוניברסיטת תל אביב.
בגיל 27, החלה את עבודתה העיתונאית בערוץ הראשון של הטלוויזיה בתפקיד כתבת רווחה. במקביל הגישה את תוכנית הבוקר של הערוץ לצידם של מאיר איינשטיין ואורי לוי. בתקופה זו שידרה כתבות רבות שהפכו אותה לבעלת קול חברתי ביקורתי נוקב.

אין תמונה
אורלי וילנאי
וילנאי התפטרה מהערוץ הראשון על רקע התערבות פוליטית בעבודתה העיתונאית, והחלה לעבוד ככתבת בתכנית "עובדה". בתכנית זו ממשיכה וילנאי-פדרבוש לעסוק בתחום החברתי. בין הכתבות הבולטות ששידרה היו סיפורם של 130 אלף התושבים, שמנותקים מדי שנה מזרם החשמל, מלחמתן של עובדות הקבלן במפעל עוף הנגב, שהסתיים בשיפור תנאי העסקתן של העובדות, וסדרת כתבות על שיטות העבודה הפסולות של משטרת ההגירה.

בהמשך הגישה וילנאי יחד עם גיא מרוז שתי עונות של התכנית "המשמר האזרחי" בה טיפלו השניים בבעיות חברתיות בוערות וסייעו לאזרחים שנתקלו בחומות הבירוקרטיה.

לכל הכתבות של אורלי באתר "עובדה"