מה היה קורה אם יום אחד הייתם יכולים להיכנס דרך דלת אחת ולצאת מהשנייה בדיוק בעוד שנה מהיום? איזה מן בן אדם הייתם הופכים להיות, מה השינוי שהייתם רוצים לעבור, האם הייתם בריאים יותר, עשירים יותר, חטובים או מאושרים הרבה יותר? תכנית חדשה מבית קשת 12 בהנחייתו של  אסי עזר, "היום בעוד שנה", מביאה אל מסך הטלוויזיה של ישראל אנשים מכל רחבי הארץ שרוצים לעבור שינוי משמעותי בחיים שלהם.

איזה שינוי? כל מה שיעלה על הדעת. להוריד 60 קילו, למצוא אהבה, לפגוש את האח שמעולם לא פגשו או לראות בפעם הראשונה בחיים, זה המקום. ההתחייבות היא לשנה, כך שגם הצילומים לקחו 365 ימים שלמים, אבל על המסך אנחנו נראה את השינוי קורה ברגע. המשתתפים יצאו דרך דלת אחת שעליה כתוב "היום", ויחזרו לאולפן לאחר כמה רגעים מהדלת השנייה תחת השם "בעוד שנה". שם נגלה אם הם הצליחו לעמוד בהתחייבות ולעבור את השינוי, כך שלמעשה, "ניסע בזמן" איתם ונחווה תהליך של שנה שלמה ברגע אחד.

אסי ורותם (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", שידורי קשת)
בלי רותם: אסי עזר ינחה את "היום בעוד שנה" | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2018", שידורי קשת

העונה הראשונה של הפורמט עלתה לשידור בבריטניה, בשנת 2016, והאנגלים לא לבד, התכנית נמכרה למדינות רבות בעולם, כמו ארה"ב, אוסטרליה, שוודיה, ספרד, דנמרק, הולנד וגרמניה, ויש אפילו ספין אוף שמלווה עסקים קטנים במשך 12 חודשים עד לשינוי הגדול.

בגרסה הישראלית, בכל פרק של "היום בעוד שנה" יובאו מספר אנשים, סיפורים ותהליכים שונים. עזר יראיין אותם בתחילת התהליך, וכשאלה יצאו מהדלת הוא יעבור לצד השני של האולפן ויפגוש את אותו אדם וישמע ממנו על התהליך שעבר, המכשולים, הקשיים והכי חשוב – האם הצליח באמת לעבור שינוי משמעותי בחיים שלו?

"היום בעוד שנה" בהנחיית אסי עזר משודרת קשת, ערוץ 12