ביום שבת הקרוב (21:00) תנחת אצלנו "היום בעוד שנה", תוכנית חדשה בהנחייתו של אסי עזר שתביא אל המסך תהליכים מדהימים של שנה שלמה, שיקרו ברגע אחד מול העיניים שלנו. איך זה קורה? המשתתף או המשתתפת יכנסו לאולפן דרך דלת אחת, ויתחייבו לשינוי שברצונם לעבור, שיתועד בפרק זמן של שנה. רגע קצר לאחר מכן, מיד באותה תוכנית, נצפה בהם נכנסים מהדלת השנייה ומציגים את השינוי שעברו. ועכשיו, רגע לפני שידור פרק הבכורה הישראלי, זאת הזדמנות נהדרת לראות את השינויים שהצליח הפורמט הבינלאומי לחולל, וההחלטות האמיצות שקיבלו על עצמם משתתפי התכנית מעבר לים.

עשתה שרירים

השינוי שעברה זואי הוא יוצא דופן, מהסוג שמשאיר את הקהל בהלם. המשתתפת בת ה-40 הגיעה לתכנית לאחר שכבר עשתה שינוי בחייה והצליחה לרדת 31 קילו. אך מה שנשאר בדרך כלל אחרי ירידות דרסטיות במשקל, הם עודפי עור בלתי רצויים. זואי התחייבה לעבור ניתוח להסרת העור העודף ולהיכנס לאימונים אינטנסיביים, כדי להפוך בתום אותה שנה לבודי בילדרית מקצועית. למי שתוהה, בודי בילדינג או פיתוח גוף בעברית, זה ענף ספורט מקצועי הכולל הרמת משקולות, ניפוח שרירים, שיזוף מוגזם והמון שמן גוף. כשנכנסה זואי לאולפן אחרי 12 חודשים, המנחה הבריטית, שהייתה סקפטית לגבי היעד שהציבה המתמודדת, נותרה ללא מילים. גם ברשתות לא נשארו אדישים, ובציוצים שפורסמו הביעו גולשים את התדהמה מכך שהיא בת יותר מ-20.

משחקת באש

בפרק הבכורה של "היום בעוד שנה" באוסטרליה, מל בת ה-33 נכנסה לאולפן והצהירה על רצונה להגשים חלום - להפוך לאשת פעלולים מקצועית ולהעלות את עצמה באש. לאחר תהליך של שנה שלמה, ולאחר חזרות שארכו כחודש שלם על הפעלול המסוכן, נכנסה מל לאולפן כשהיא עולה באש אל מול הקהל המהופנט. רק כאשר כיבו את מל באמצעות מטפים, הבינו שהפעלול המרשים נגמר באסון. לא, אנחנו לא מתכוונים למל, היא בסדר גמור יחסית למישהי שהרגע הציתה את עצמה. אך לצער ההפקה האוסטרלית, הלהבות גרמו נזק בשווי 40 אלף דולר לאחד ממסכי הלד באולפן. 

כאן בונים 

גם בסיפור הזה המטרה ששמה לעצמה משתתפת "היום בעוד שנה" הייתה להפוך לבודי בילדרית מקצועית. רות בת ה-53 איבדה את עבודתה ושקעה בדיכאון: "פשוט הרגשתי זקנה, מכוערת ולא בכושר", סיפרה למנחת הפורמט הבריטי, והבטיחה להתמודד בתחרות מקצועית בעוד 12 חודשים. עברו שישה חודשים של אימונים אינטנסיביים, ורות עדיין הייתה מתוסכלת מכך שאיננה מסוגלת להיפטר מהצלוליטיס, אך כשנכנסה לאולפן כעבור שנה עם מדליה על הצוואר, סיפרה שהחוויה פשוט שינתה את חייה.

>> החלטתם לעשות שינוי והצלחתם? שתפו את הסיפור שלכם כאן

קפטן ג'ק ספארו

כשראסל נכנס לאולפן נשמעו קולות של מבוכה מכיוון הקהל. בואו, לא בכל יום יוצא לכם לראות אדם מבוגר שנראה כאילו נחת היישר מתוך הסט של "שודדי הקאריביים". למרות הפירסינג, הראסטות וההופעה הססגונית, ראסל סיפר שהוא מעוניין לעשות שינויים מהותיים בחייו, שיעזרו לו להיות חד ובריא יותר. הוא התחייב להשיל לא פחות מ-45 קילוגרמים, ולהשאיר גם את החזות הפיראטית מאחוריו. בחלוף רגעים ספורים בלבד, פסע אל האולפן גבר שנראה כמו מחצית מראסל הפיראט, לבוש בחליפה מהודרת, עם קוקו משוח לאחור בטרזניות כובשת. ראסל השיל בדיוק את המשקל שהתחייב לפני שנה, אך האם באמת נפטר מכל הסממנים הפיראטיים? צפו והחליטו בעצמכם.

עפה על החיים

אוקיי, ג'ינה בוניצ'י היא אחד האנשים הכי מגניבים שתתקלו בהם בזמן הקרוב, ואנחנו לא אומרים את זה בגלל שהאתגר שהיא הציבה לעצמה היה קול - לעשות צניחה חופשית בפעם הראשונה. הקטע המגניב באמת הוא הגיל שלה - היא בת 72 ונראה שלא מטריד אותה במיוחד להשליך את עצמה ממטוס וליפול במהירות 400 קמ"ש אל הקרקע, כשכל מה שאמור לאבטח אותה ולמנוע אסון זה קצת בד וכמה חוטים. "המכשול הוא בראש שלך", אומרת בוניצ'י ברוגע שלא היה מבייש גם את בודהה. "מה שאתה חושב שאתה יכול לעשות, אתה יכול, וההיפך. ככה תמיד חייתי את החיים שלי".

>> החלטתם לעשות שינוי והצלחתם? שתפו את הסיפור שלכם כאן 

"היום בעוד שנה": תוכנית חדשה בהנחיית אסי עזר, בקרוב בקשת, ערוץ 12