ברווזים ברווזים: לרוב אנחנו רגילים להיתקל בברווזים בפארק או באמבטיה, אבל כזה דבר באמת שלא ראינו. לירון טאקו בן עזרא, מתמודדת "הקינוח המושלם" לקחה את ברווז האמבטיה והפכה אותו למעדן. עוד באודישן היא היממה את השופטים והדגישה כי היופי לא מגיע בשום אופן על חשבון הטעם.

הבוקר היא התארחה אצל גלית ויואב ב"שישי בבוקר" וסיפרה על הרצון להרשים את אסטלה, השילוב בין אוכל ואומנות ואיך בכלל התגלגלה אל העולם הזה. "האהבה לקינוחים התפתחה ממקום של תרפיה. כשנולד הבן האמצעי שלי הייתי במקום אחר לגמרי, סמנכ"ל מכירות בחברה טכנולוגית. כשהוא היה בן ארבעה חודשים גילו לו אסטמה של העור, וזה אילץ אותנו להיות איתו בלילות כשהוא ער ולטפל בו. כשהבנתי שאני לא יכולה לישון בלילות אז נכנסתי למטבח והדלקתי את המיקסר".

יכולת באותה מידה גם להתחיל לצייר, זו לגמרי אומנות. איך מגיעים לכזו רמת דיוק?
"לצד הקונדיטוריה יש לי תשוקה אדירה לאומנות. אני מגיעה מבית אומנותי, וזה כיף גדול. חשוב לי להביא את האומנות יחד עם הקונדיטוריה".

כמה עבודה זה?
"זה המון עבודה אבל גם המון סיפוק במקביל. גם קינוח הברווזים שהבאתי לכאן ולתוכנית לקח זמן".

זה קינוח שהכנת במיוחד או שגם בחיי היומיום שלך את מכינה אותו?
"בעבודה היומיומית שלי אני מתעסקת בעוגות שהן 'שואו', דברים יוצאי דופן, מפוצצים, מרחפים. זה הגיע מהדמיון".

וכמובן שאי אפשר היה להתעלם מהקצף שמלווה את הברווזים. "הייתי חייבת לאתגר את אסטלה ולהביא לה איזה משהו שהיא לא ראתה. כששאלו אותה בתוכנית מה היא חושבת שזה, היא אמרה: 'סבון'. אז לא, הקצף זה פשוט חלב יחד עם מים".

קינוח הברווזונים  (צילום: שחר רזניק)
צילום: שחר רזניק