מאחורי כל קינוח מטריף שגורם לבלוטות הטעם שלנו לעבוד שעות נוספות, עומד מתמודד עם תשוקה עזה לעולם המתוק, אבל כשאהבה הכי גדולה שלך פוגשת את הדימוי העצמי שלך, לא תמיד הכל הולך חלק - ובדיוק בשביל זה טוב שיש את קרין גורן בעולם. הערב (שלישי אחרי החדשות, קשת 12) איתן גלר בן ה-19 מגיע עם קינוח מיוחד ומגרה לאודישן של "הקינוח המושלם", וחושף באומץ את ההתמודדות שלו עם המשקל.

"בכל מקום שאני הולך אליו אני ישר חושב, גם אם אני רעב אני אוכל ארוחה כמו כולם", מודה איתן, "אני לא יכול לאכול כי אם אני אוכל אז מסתכלים עליי כמו 'השמן'. זה תמיד במודעות שלי וזה אף פעם לא משתחרר, וברגע שאומרים לי את המילה 'שמן', הייתי תמיד קופא ומתנתק מהסיטואציה, לא מצליח". 

קרין גורן ואיתן גלר (צילום: מתוך "הקינוח המושלם", קשת 12)
"שמן זו מילת תיאור, היא לא מילה גסה. תעוף על עצמך" | צילום: מתוך "הקינוח המושלם", קשת 12

קרין, שלא פעם דיברה בפתיחות על נושא המשקל, לא הייתה יכולה להישאר אדישה והסבירה לאיתן למה 'שמן' היא ממש לא מילה גסה. "אני מאוד אשמח לשחרר את המטען הזה מהמילה 'שמן'", דרשה השופטת, "תקשיב, אתה שמן כי יש לך שומנים, גם אני. כמו שאתה גבוה, כמו שאתה יפה, כמו שאתה חכם - זו מילת תיאור, היא לא מילה גסה. תעוף על עצמך".

"בעונה השנייה של בייק אוף כשעליתי בצורה משמעותית במשקל והמדינה גילתה שאני אוכלת, קרה הדבר שהכי פחדתי ממנו כל החיים", המשיכה קרין, "כולם, כל המדינה צחקה עליי שאני שמנה. אתה יודע איך זה שחרר אותי? אני לא שמה, ראיתי ששום דבר לא קרה, העולם לא התמוטט, אני בשביל עצמי ואני עפה על עצמי". ואין ספק שיש לה על מה.