רגע לפני הגמר הגדול של "הזמר במסכה" הערב (מוצאי שבת, אחרי החדשות, ערוץ 12) המנחה עידו "בידו" רוזנבלום הגיע ל"זה לא אולפן שישי" ודיבר על הבחירה שלו לשמור על הכל בסוד, למה הוא חושב שהתוכנית כל כך מצליחה - ואפילו זכה להפתעה מארז טל וישראל קטורזה.

ארז כבר הפתיע פעם אחת את עידו כשיצא מתחפושת הטווס, ועכשיו כשקטורזה לצדו, הם הכינו הפתעה לרוזנבלום והעבירו מסר מיוחד מאשתו: "אתה ויונית מאוד דואגים לשמור על הפרטיות שלכם, ואני מבין את זה לגמרי. היית מאמין שיונית, כשאמרנו לה שאתה מגיע לפה, תסכים לשלוח לך מסר אישי שישודר בתוכנית כשתתארח?".

עידו המופתע צחק וענה: "אין סיכוי, רק פעולת עריכה ובינה מלאכותית גרמו לדברים האלו לקרות". הוא לא היה רחוק מהאמת.

עידו, שיודע כבר מי המפורסמים שמאחורי שלוש המסכות בגמר: העכבישה, הדגה והשבלול, סיפר שהוא שומר את הסוד גם מהקרובים אליו ביותר: "הילד שלי מנסה, הוא שואל אותי מי ינצח, ואני אומר לו שאני לא יכול לספר לו. יש לנו צוות של בלשים שיושב עלינו, חתמנו על חוזים ואני גם לא רוצה להיות בפוזיציה של לשקר כל הזמן, כי זה עבודה כפולה, כי אם אומרים את השם הנכון אני צריך לחייך חיוך טיפשי ולשקר".

למה התוכנית כל כך מצליחה לדעתך?
"האמת ששאלתי את זה בעצמי ואני חושב שיש פה כמה מרכיבים שהם מאוד כיפים ופשוטים. לפני 40 שנה הייתה בטלוויזיה אותה תוכנית, קראו לה 'זה הסוד שלי', עם אורי זוהר. היה מנחה ופאנל של קומיקאים והיה בא בן אדם שלא יודעים מי הוא וצריך לנחש מי זה. עכשיו, 40 שנה אחרי, יש את זה עם הבמה הגדולה, הקהל והביצועים. אבל יש פה משהו נורא בסיסי, יש פה סוד, ואנשים רוצים לדעת מהו".