אין מפורסם או מפורסמת שמכבדים את עצמם ולא מחזיקים ברגע טלוויזיוני אחד בלתי נשכח מהעבר שלהם. תשאלו את אילנית לוי שהציעה לאלירז שדה נישואים בשידור חי, את לינוי אשרם שהתרגשה עד דמעות באולפן "אופירה וברקוביץ'" או ארז טל, צעיר ב-32 שנה, באחת מההופעות הראשונות שלו על המסך.

זה לא מפתיע שב"הזמר במסכה" הרמזים מכוונים לא פעם אל אותם רגעים טלוויזיונים, ורגע לפני שהעונה מסתיימת חזרנו אל הרמזים הבולטים והתרגשנו מחדש, כאילו צפינו בזה בפעם הראשונה.

חתונה מריאיון ראשון

זה היה הרמז שהסגיר את אילנית לוי, סופית. בכתבה שהכינו על הצמר גפן המתוק ב"לילה טוב עם גיא פינס", הוזכר אירוע מהעבר: "הצמר גפן המתוק לא היססה להבהיר לבן זוגה בדיוק מהן כוונותיה ולחזר אחריו. הווידאו של הכוכבת מכריזה כי מצאה את אהבת חייה, תוך פרסום שמו המלא, הפך לשיחת היום".

אותו רגע טלוויזיוני בלתי נשכח קרה כשאילנית התארחה בתוכניתו של אלירז שדה בערוץ 24, זמן קצר לאחר יציאתו מבית "האח הגדול". המגישה נכנסה לאולפן עם הינומה ופחות או יותר הציעה לו נישואים בשידור חי: "הגעתי מוכנה למקרה שיתפנה אולם", רמזה. בהתחלה אלירז לא בדיוק הבין את הרמז. "הוא לא רוצה להתחתן איתי", חשבה לרגע אילנית, אבל אלירז מיהר להבהיר: "מי לא רוצה להתחתן איתך? את רוצה עכשיו לסגור את זה?". אילנית התרצתה: "בוודאי, מה אני נראית לך, משחקת פה?". אז אומנם החתונה קרתה באיחור של כמה שנים טובות, אבל מה שהתחיל בחצי בדיחה הסתיים באהבה ענקית.

רואה 6/6

כשאל הבמה הוכנס ארון שבו היו מונחים עשרות זוגות משקפיים מכל מיני סוגים, הייתה צריכה להידלק לנו מיד נורה אדומה. מעבר לזה שארז טל מזוהה מאוד עם משקפיו, המשקפיים היו מסודרים כך: שישה זוגות משקפיים על שישה מדפים, רמז לאחת מתוכניות הטלוויזיה הראשונות שהגיש ארז: "רואים 6/6".

מדובר ברצועה יומית לילדים ונוער ששודרה בטלוויזיה החינוכית. באחד הקטעים שמצאנו מתוך התוכנית נראה ארז, צעיר ב-32 שנה, מארח את ניקי גולדשטיין - ילד פלא שאותו הגדיר ארז כ"ההבטחה של הבידור הישראלי לקראת שנות האלפיים", ולגמרי צדק. ניקי ביצע חיקוי של ריטה ואף זכה לשיחת טלפון מפתיעה ממנה בשידור חי.

גם אלופות בוכות

עד לאותו רגע מרגש ומכמיר לב, הכרנו את לינוי אשרם בעיקר כאלופה אולימפית שחזרה הביתה עם מדליית זהב וגרמה למדינה שלמה לחוש גאווה גדולה. אלא שביום שהתארחה ב"אופירה וברקוביץ'", זכינו להכיר לראשונה גם את הבחורה שמאחורי ההישגים והתארים המרשימים - והתאהבנו בה בו במקום.

כשהארטישוק סיפרה, "נסעתי לריאיון אצל אופירה וברקו ופחדתי שהם ידברו איתי על הזוגיות שלי" - מיד הבנו במי מדובר. אשרם דיברה ברמז על אותו ריאיון מפורסם כשנשאלה על חיי הזוגיות שלה, זמן קצר אחרי הפרידה מבן הזוג, ופרצה בבכי. "לא ידעתי שנפרדתם", הצטערה אופירה וניגבה לה את הדמעות, "את מהממת. הכל טוב. תשתי עכשיו מים ותנשמי".

מאחורי גבעה, ביער הגדול

"מלי, מלי, מלי, מקום קצת לא נורמלי, תגידו בשביל מלי, אולי אמצא חבר": אם גדלתם על ערוץ הילדים של שנות התשעים, אתם בוודאי זוכרים את מלי הפרה, למה התנין, פרופסור ינשוף וקיפודי וחפרפרי, שחיו כולם באושר בחנות במעמקי יער קסום.

ברמז הראשון על המלך והמלכה, המאבטח הגיש למלך חלוק שבתווית שלו הוטבע דגל מאלי. אחרי החשיפה המפתיעה והמרגשת גילינו שהדגל רמז על הסדרה "על מלי ולמה", אחת התוכניות הראשונות שהגיש המלך - טל מוסרי - בערוץ הילדים.