"מוכן להתערב שזה לא ירמי קפלן", כך כתב ירמי קפלן בעצמו, אחרי שסטטיק ובן אל העלו לראשונה את הניחוש שהזמר הוא השבלול ב"הזמר במסכה". הוא לא הסתפק בזה: אחר כך טען כי "מתחפש רק לאלטון" ובהמשך פרסם בסטורי תמונה שבה הוא מחקה שבלול עם ידיו ושואל: "איך עושה שבלול?".

ההתגרות הזאת לגמרי מתאימה לזמר האהוב, ועל אף שהוא מנסה להכחיש - הרמזים מתחברים אליו בצורה לא הגיונית כמעט. מלאונרדו דה וינצ'י, דרך הרמז הטלפוני ועד לאוברול המנומר, שיש מצב שתרגום בגוגל טרנסלייט עשוי להסביר אותו - אלה 12 הסיבות שאנחנו הולכים ומשתכנעים שסטטיק ובן אל לגמרי צדקו.

 1. ברמז הראשון סיפר לנו השבלול כי, "בגיל צעיר עליתי על מסלול המירוצים". קפלן החל את הקריירה המוזיקלית שלו בגיל צעיר מאוד. עוד בימי התיכון היה המתופף בלהקת "ליקוי חמה" של רמי קלינשטיין.
 2. ברמז, השבלול מנקה מכונית מסוג מרצדס. קפלן שיחק בתפקיד אורח בסדרה "תעשה לי ילד" שבה כיכבו חברי להקת מרסדס בנד.
 3. השבלול מצא במכוניתו הזמנה: "הנסיכה שלנו נולדה, מוזמנים לחגוג איתנו. נשמח לראותכם". קפלן מריץ בימים אלה ברחבי הארץ מופע מחווה לאלטון ג'ון. ג'ון והנסיכה דיאנה היו חברים טובים, והוא אף ביצע בהלוויתה את השיר "Candle In The Wind".
 4. ברמז, השבלול השיק כוסות משקה עם המאבטחים שמזגו לתוך הכוס שהחזיק ארבע קוביות קרח. לקפלן שיר בשם "אגם הקרח". באשר לספרה 4: קפלן השלישי מבין ארבעה אחים + אחד מלהיטיו הגדולים ביותר, "הדפוק הזה", נכתב על מערכת יחסים שהייתה לו עם אסתי ירושלמי - שנמשכה ארבע שנים.
  ירמי קפלן (צילום: מתוך האינסטגרם של ירמי קפלן)
  הרמזים מתאימים, אבל זה באמת כל כך פשוט? ירמי קפלן | צילום: מתוך האינסטגרם של ירמי קפלן
 5. בחזרות לביצוע עם עדן בן זקן, השבלול הבריז ושלח לזמרת מתנה: את האוברול המנומר המפורסם שלה. תחזיקו חזק, כי המוח שלכם עומד להתפוצץ מזה: אם תיכנסו לגוגל טרנסלייט ותתרגמו מטורקית לעברית את שמו של ירמי קפלן בלועזית, תגלו שהפירוש זה "20 נמרים".
 6. בערב מחזות הזמר, השבלול בחר לשיר את "How Far I'll Go". לדבריו, "זה שיר שאולי נתפס כשיר ילדים, אבל מבחינתי הוא שיר עם מסר חשוב על הצבת מטרות והגשמתן". קפלן שיחק בשתי סדרות ילדים: "הפיג'מות" ו"ראש גדול".
 7. מתוך מכונת הזמן יצא לאונרדו דה וינצ'י. השבלול הסביר, "הבאתי חבר, ולא סתם חבר - לאו, חבר שלי מימים ימימה. אחד האומנים החשובים בכל הזמנים". בנו של קפלן, לני, נקרא על שם לאונרדו דה וינצ'י.
 8. אחרי שסטטיק ובן אל בחרו שהשבלול ישיר את "Dynamite", הודה השבלול: "כששמעתי על השיר שבחרו עבורי, זה נגע לליבי. במקום אבהי, כמובן". קפלן אבא לשלושה בנים אהובים: דיבו, לני ומקס.
 9. השבלול חשף כי יש קשר בינו לבין סטטיק ובן אל: "אסור לשכוח שאנחנו מגיעים מאותו המקום". בכך, חשף קפלן כי הוא זמר במקצועו, בדיוק כמוהם.
 10. סטטיק ובן אל שאלו את השבלול: "האם היית חלק מהרכב מוזיקלי?". השבלול השיב שכן: "זה כיף ביחד, אבל גם כיף לחוד". חוץ מקריירת הסולו שלו, קפלן היה חבר בהרכבים רבים: "תערובת אסקוט", "ליקוי חמה", "להקת הפרחים" ועוד.
 11. אמא של השבלול ביקשה להתייעץ עם סופר נני כשהתארחה בפאנל המומחים: "השבלול ודנה, החברה שלו, נפרדו לא מזמן, לצערי. הוא נפל מזה ממש חזק, מסתגר בחדר שלו, כותב שירים על לב שבור. מה אני אמורה לעשות?". דנה היא כמובן דנה ברגר, האקסית המיתולוגית של קפלן. בעקבות הפרידה הזאת נכתב הלהיט הגדול, "נפלת חזק".
 12. ולסיום, בונוס, סתם בשביל הכיף: בלהיט "החדר האינטימי שלי" שביצעה תערובת אסקוט, ישנו המשפט המפורסם: "אני בתוך הבית נמצא, בתוך החדר האינטימי שלי". מי תמיד נמצא בתוך הבית שלו, אם לא שבלול?