לקבלת הסוס המחלקה תמתח להקשב: הוא גבוה, מרשים וחתיכת זמר ואמש (שבת) ב"הזמר במסכה" הפציע בהופעת בכורה ועורר סערה בשולחן המומחים. ייתכן שהסוס התמיר והסמכותי, הוא למעשה שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ?

ההימור של סטטיק עורר גיחוך קל ברגע הראשון, אלא שאז צפינו שוב ברמזים, האזנו לקול והבנו שזה לגמרי אפשרי שהפוליטיקאי הבכיר נמצא בתוך תחפושת הסוס. לא מאמינים? תרגיעו קצת עם השביזות יום א' שלכם ותשתעשעו איתנו.

 1. ברמז הראשון, הסוס יצא מהמבנה כשהמאבטחים מריעים לו, "הו, הא, מי זה בא? ראש הממשלה הבא". אחרי חתימת הסכם הרוטציה עם בנימין נתניהו בשנה שעברה, גנץ כיהן כראש הממשלה החליפי והיה אמור להפוך לראש ממשלה בנובמבר 2021. אנחנו זוכרים איך זה נגמר: נתניהו הפר את ההסכם, פרץ לבחירות וגנץ מצא עצמו מאוכזב ופגוע, אבל לא ויתר עדיין על החלום להיות ראש ממשלת ישראל.
 2. הסוס העיד על עצמו: "אני הישגי וממוקד מטרה כמו סוס מירוצים". אנחנו באמת צריכים להסביר? גנץ התקדם בצה"ל עד לתפקיד הבכיר ביותר, הרמטכ"ל - תפקיד שרק 19 ישראלים כיהנו בו לפניו. כשהקים את מפלגת כחול לבן השיג בבחירות 35 מנדטים, מיד בבחירות הראשונות שבהן התמודד. אחר כך מונה גנץ לתפקיד ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, ונזכיר שהוא בסך הכל שנתיים בפוליטיקה. הישגי או לא הישגי?
  הסוס ב"הזמר במסכה" (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
  גנץ, יש מצב שעלינו עלייך. הסוס ב"הזמר במסכה" | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12
 3. במטרה הראשונה שהסוס הפיל בהצלפת שוט מדויקת הופיע מגרש כדורגל. גנץ הוא אוהד מושבע של הפועל פתח תקווה ונצפה לא פעם במגרשים, מעודד את הקבוצה מהיציע, כשהוא מוקף במאבטחיו.
 4. במטרה השנייה, שאותה בחר הסוס שלא להפיל, הופיעה תמונתו של משה דיין. מדובר כמובן ברמז עבה לכך שבתוך תחפושת הסוס מסתתר רמטכ"ל לשעבר, בדיוק כמו דיין עצמו ששירת בתפקיד בין השנים 1953 ל-1958.
 5. במטרה השלישית שהפיל הסוס היה התצלום המפורסם של שלט הוליווד. מה הקשר בין הביטחוניסט השושואיסט לבין עיר הסרטים, לוס אנג'לס? ובכן, שמה עשה גנץ את הטיול אחרי צבא. בשנת 2015, עם שחרורו מצה"ל, יצא גנץ לטיול ארוך בחוף המערבי של ארצות הברית וביקר בין היתר בערים סן דייגו ולוס אנג'לס.
 6. הסוס סיפר לנו כי, "אני מיוחס ומטופח כמו סוס אציל ומרגיש אהוב כמו סוס פוני". הוריו המנוחים של גנץ, מלכה ונחום ז"ל, היו ממקימי המושב כפר אחים. נחום אף כיהן כסגן מנהל המחלקה להתיישבות בסוכנות היהודית וכסגן מזכיר תנועת המושבים. אכן ייחוס משפחתי מרשים. ובאשר לסוס הפוני? כידוע, סוסי הפוני חביבים במיוחד על ידי ילדים. לגנץ יש לא מעט מתנגדים באוכלוסייה הבוגרת, אבל ילדים דווקא מחבבים אותו מאוד. בחודש שעבר הוא אף הצטלם לתפקיד אורח בסדרת הילדים "אבא מטפלת" בערוץ טין ניק.
  משה דיין (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
  אחוות הרמטכ"לים. משה דיין | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12
 7. גנץ נאבק בראשית הקריירה הפוליטית שלו בדימוי הססני, מנומנם, חסר קילר אינסטינקט, אפילו זכה בכינוי "בניחותא". הסוס סיפר על עצמו כי, "אל תטעו בי, כמו כל סוס - אם תעצבנו אותי יותר מדי אני יכול להיות משולח כל רסן". את ההוכחה הראשונה לכך ראינו בראיון המפורסם של גנץ עם אמנון אברמוביץ' ערב הבחירות האחרונות, כשהתפרץ על הפרשן והאשים אותו כי פגע בשמו הטוב ובמשפחתו. מאז הספיק גנץ להתפרץ גם על ראש הממשלה לשעבר נתניהו ולהוכיח שגם הוא יודע לנעוץ פרסות כשצריך.
 8. התחפושת שקיבל גנץ ב"הזמר במסכה" לא מקרית. שר הביטחון למד בצעירותו בפנימיית הכפר הירוק, שידועה בחוות הסוסים המפוארת שלה. תלמידי הכפר הירוק לומדים במסגרת לימודיהם לרכוב על סוסים וגם אחראים לטיפול בהם.
 9. בסיום הרמז הראשון, מתוך המבנה יוצא עוד סוס שנראה בדיוק - אבל בדיוק - כמו הסוס שלנו. מדובר כמובן במחווה לחיקוי המפורסם של גנץ ב"ארץ נהדרת", אותו מבצע בכישרון רב השחקן ליאור אשכנזי.