המעגל נסגר: היו מי שחשדו בה מהרגע הראשון, אבל חני נחמיאס הכחישה, תירצה והסבירה למה אין סיכוי שהיא השועלה ב"הזמר במסכה". אמש (שלישי) השועלה הודחה מהתחרות, הסירה את המסכה ואכן, בתוך התחפושת התגלתה אחת הכוכבות הגדולות בישראל בעלת הקול הייחודי שקשה לפספס, אלא אם קוראים לך צדי צרפתי.

לירון זייד, כתב חדשות 12, היה כל כך משוכנע שנחמיאס היא השועלה שלפני חודש הודיע כי הוא מוכן לשים על זה כסף. בהמשך נחמיאס עלתה לשידור בתוכנית "חדשות הבוקר" והבטיחה, "קניתי ללירון זייד סומבררו - נראה כמה מהר הוא יאכל אותו".

הבוקר חזרה נחמיאס לאולפן והודתה שלא הייתה לה ברירה אלא לשקר לכולם. "אני חייבת התנצלות מאוד גדולה ללירון", אמרה נחמיאס, "הטריפו אותי, אכלו לי את הראש, הרגו אותי - ואני באמת לא יודעת לשקר. תודה לאל שהסוד נחשף".

לזייד לא הייתה שום כוונה לוותר לנחמיאס והוא שלף כובע סומבררו שהכין מבעוד מועד. "יש לי חשבון לסגור עם הגברת", אמר זייד, "הכינותי מראש סומבררו. תני ביס יפה למצלמה". נחמיאס גילתה רוח ספורטיבית מרשימה ונגסה בכובע תוך שהיא מגלה שזייד הוא לא היחיד שהתערבה איתו: "לכמה אנשים הבטחתי סומבררואים".

אם תהיתם עד כמה קשוחים נהלי האבטחה ב"הזמר במסכה", תקשיבו לסיפור הזה של נחמיאס: "עניין ההסתרה הטריף אותי. הייתי צריכה לצאת מהבית עם בגדים שחורים ולהיכנס לאוטו עם וילונות שחורים שלקח אותי לאן שלקח. חיכה לי תיק שחור שבתוכו כפפות שחורות, מגן צוואר שחור, כובע שחור ומסכה שחורה. כשירדתי באולפנים אסור היה לי לדבר ואסור היה לדבר איתי, לקחו אותי כמו עיוור עם כלב - לא ידעתי לאן אני הולכת".

"לא פשוט לשאת סוד - לשקר זה התופת של העולם", תיארה נחמיאס, "ב'מאמא מיה!' אני מופיעה ערב ערב עם 50 זמרים שמכירים אותי טוב. אמרתי להם - חבר'ה, אני גם רואה את מה שאתם רואים ושומעת את הדמיון, אבל זאת לא אני. הם צחקו לי בפרצוף. אפילו אורנה דץ, החריינית הזאת שיודעת על החוקים הנוקשים, ישבה עליי בחדר האיפור עם עניין השועלה".

נחשף: זאת המפורסמת מתחת לתחפושת השועלה (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת12)
שיחקה אותה בענק. חני נחמיאס | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת12