אם היינו מצליחים לעקוף את האבטחה ולהיכנס לחדר ההלבשה של השיבולת, אנחנו משוכנעים שהיינו פוגשים שם את שירי מימון. אל תתנו לשירה המאופקת של השיבולת להטעות אתכם, בתוך התחפושת מסתתרת אחת הזמרות הכי מוכשרות במדינה והיא יכולה לעשות מה שבא לה עם הקול שלה. בפרק הקודם של "הזמר במסכה" אופירה אסייג הרעידה את האולפן כשהיא שמה על שולחן ההימורים את השם שלה. הסברים לא היו לה, אבל בשביל זה אנחנו כאן - להשלים את המלאכה ולהוכיח לכם ששירי מימון היא השיבולת.

 1. דיווה
  השיבולת סיפרה שהערכים שהיא רוצה להביא איתה לתוכנית הם של ארץ ישראל היפה והטובה. אבל אל תתנו לנעלי העקב והדרמה על הבמה להטעות אתכם, בילדותה שירי העבירה את זמנה הפנוי בטיולים בשטח על פק"ל קפה ומשחקי חברה. היא הייתה חניכה בקן קריית חיים של תנועת הנוער העובד והלומד שמזוהה עם ערכים של ציונות, אהבת האדם והמדינה.
 2. העבר מאחוריה
  השיבולת שלנו רקדה לצלילי השיר "ים השיבולים" של להקת הגבעטרון. מוקדם יותר השנה, שירי לקחה חלק בפרויקט "צאן ברזל" ששם לעצמו למטרה להנציח את יצירותיו של הפזמונאי יורם טהרלב ולהנגיש אותו לקהל הצעיר. במסגרת המיזם שירי הקליטה את שירו הידוע "ההר ירוק תמיד" - שיר שהוקלט על ידי אותה להקה.
 3. סוף לנדודי
  השיבולת שיתפה את הצופים שלמרות ההצלחה, הפרסום לא סינוור אותה והיא מקפידה להישאר מחוברת לאדמה. שירי כבשה בסערה את אירופה באירוויזיון ואת ארצות הברית במחזה "שיקגו", אבל בחרה להתמקד בקריירה שלה דווקא בארץ.
 4. שלב המראה
  השיבולת סיפרה בגילוי לב שהתחרות האמיתית שלה היא מול עצמה. שירי מימון היא אדם תחרותי: "כוכב נולד", האירוויזיון, החיים. אבל מבחינתה אין אנשים בכלל, מה שחשוב לה זה רק להגשים את עצמה.
 5. חלומות
  מה שהשיבולת שלנו רוצה יותר מהכל זה לעוף, זה גם מה שביקשה שירי מבן זוגה כמתנת יום הולדת - שיעניק לה את היכולת הזאת.
 6. סיידקיק
  ברמז השני סיפרה השיבולת כי דבר אחד עומד לנגד עיניה וזה התרנגול. אם הקורונה לא הוציאה אתכם מאיזון, אתם בטח זוכרים שהתרנגול הוא לא אחר מאשר צחי הלוי - פרטנר די קבוע בקריירת המשחק של שירי. הוא כיכב לצידה בסדרת הדרמה "השוטרים" וגם בסרט "מחילה" של צמד היוצרים חנן סביון וגיא עמיר. למיטיבי לכת, השחקן המפורסם גילם לסרוגין את צ'ה גווארה במחזמר "אוויטה" בו היא גילמה את דמותה של נשיאת ארגנטינה.
 7. ד"ש מנינט
  כשהשיבולת אמרה ברמז השלישי שלא משנה מה - היא יוצאת מנצחת, אלו כמובן שתי תחרויות הענק בהן השתתפה שירי, שבסופן אמנם לא זכתה במקום הראשון אבל הן עזרו לקריירה שלה לנסוק גבוה, לפעמים יותר משל המנצחים עצמם.
 8. פאתוס
  הביצוע המאופק של השיבולת לשיר I Have Nothing נועד להטעות אותנו. מי שביצעה במקור את הלהיט היא ויטני יוסטון, שרק "במקרה" היא גם הזמרת האהובה על שירי. באלבומה משנת 2020, היא אפילו הקדישה לה שיר הנושא את שמה. כן, זה מוזר לשמוע את שירי שרה ויטני יוסטון תוך ויתור על הפאתוס והדרמה האופיינים, אבל לא תמיד חייבים לפתוח. נראה לנו שאת בעצמך אמרת את זה לא פעם לזמרים הצעירים ב"הכוכב הבא", לא ככה שירי?
 9. מאיפה את מוכרת לי?
  השיבולת סיפרה שהיא רוצה לקבל הכרה גם בתור שחקנית. ואכן, קריירת המשחק של שירי לא הייתה מביישת שום פליט מבית ספר למשחק: ממחזות זמר ועד תפקידים דרמטיים בטלוויזיה ובקולנוע. לעד נזכור אותה כמאיה גולד, הבחורה העצובה והמתוסבכת מ"ילדות רעות".